Frýdek-Místek - Třinec 0:1Frýdek-Místek poprvé prohrál, Budějovicím se vyplatily posily

Fotbalisté Frýdku-Místku prohráli v 7. kole druhé ligy slezské derby s Třincem 0:1, ale i tak zůstávají v čele soutěže. Na druhou příčku se díky bezbrankové remíze s Varnsdorfem posunulo Ústí nad Labem. Sesadilo z ní Karvinou, která prohrála 0:1 na hřišti Bohemians Praha. Posílené České Budějovice zdolaly Vltavín 5:0 a přerušily sérii tří porážek.

Duel soupeřů, kteří v minulé sezóně obsadili nejvyšší příčky v MSFL, vyhrál před více než sedmi tisícovkami diváků na hřišti ve Frýdku-Místku Třinec. O jeho vítězství rozhodl z ojedinělé šance Malíř, který se trefil o tyč.

Frýdek-Místek, hnaný naplněným hledištěm, měl více ze hry, ale první porážku v sezóně neodvrátil. Brankář Bruk vychytal krátce před přestávkou i čtvrt hodiny před koncem Prokeše a těsně po změně stran zaváhal v šanci Silveira. Bojující hosté nasbírali málo vídaných devět žlutých karet a tuto statistiku "vyhráli" 9:2.

Varnsdorf nedal penaltu

Ústí bylo doma zatím stoprocentní se skóre 7:1, proti Varnsdorfu ale nedokázalo skórovat. Ve vyrovnaném duelu měl největší šanci soupeř, Kotišovu penaltu ze 69. minuty ale chytil brankář Novák.

Budějovičtí po nevýrazných výsledcích přistoupili ke změnám v kádru i realizačním týmu a zápas na hřišti Loka Vltavín odehráli v exhibičním duchu. Rozhodli už těsně před poločasem dvěma góly během dvou minut. Ve 39. minutě se prosadil z dálky Rýdel, vzápětí stejný hráč rozehrál standardní situaci, po které se trefil zblízka Linhart.

Linhart se prosadil podruhé krátce po přestávce a v 51. minutě už na 4:0 zvýšil Machovec. Premiéru v dresu Dynama pak ozdobil gólem slovenský záložník Poliaček, kterému nahrál další nováček Martin Vyskočil a připsal si už třetí asistenci v zápase.

Za budějovický tým si odbyl debut i střídající záložník Lukáš Jarolím, který přišel ve středu z pražské Slavie.

Bohemians Praha nastoupili bez šesti hráčů obvyklé základní sestavy a díky domácí výhře 1:0 nad Karvinou opustili poslední příčku v tabulce. Favorizovaní hosté, kteří disponují druhým nejlepším útokem v soutěži, podruhé v řadě neskórovali. Střížkovští hráči rozhodli už v šesté minutě díky Halamovi.

Pardubice udolaly Zlín

Bohemians jsou v tabulce čtvrtí od konce, přesto jsou nejlepším pražským celkem. Vltavín je předposlední a Žižkov poslední. Mezi týmy z hlavního města je jen Zlín, který v sobotu vyšel popáté v sezóně gólově naprázdno. V Pardubicích prohrál 0:1, jedinou branku dal v 66. minutě útočník Hundák po přihrávce Dostálka.

Táborsko navázalo na triumf nad Sokolovem 2:0 a opět zvítězilo s čistým kontem, tentokrát 3:0 ve Vlašimi. Do vedení se dostali už po čtvrthodině díky pohotovému zakončení Strnada, před změnou stran zvýšil Vukadinovič a konečnou podobu dal výsledku z penalty Šimák dvě minuty před koncem.

7. kolo druhé fotbalové ligy:
Vltavín - České Budějovice 0:5 (0:2)
Branky: 41. a 48. Linhart, 39. Rýdel, 51. Machovec, 71. Poliaček. Rozhodčí: Bílek - Černý, Kotalík. ŽK: Tenkl, Valíček, Klán, Krimlák - Klesa, Novák.
Vltavín: Čaba - Zelenka, Pávek, Krimlák, Hájek - Očovan, Valíček, Předota, Tenkl, Škovránek (82. Podzimek) - Klán (54. Franěk, 69. Kozák). Trenér: Knížek.
Budějovice: Daněk - Klesa (74. Dvořák), Lengyel (68. Benát), Deli, Machovec - Novák (58. Jarolím), Rýdel - Poliaček , Vyskočil, Linhart - Kalod. Trenér: Hoftych.
Ústí nad Labem - Varnsdorf 0:0
Rozhodčí: Mikel - Vysloužil, Antoníček. ŽK: Zeman, Vacek, Vaněk, Moulis - Mikinič, Mach, Rudnickij, Schubert. Diváci: 1183.
Ústí: Novák - Zeman, Vaněk, Valenta, Dvořák - Vacek, Peterka, Martykán - Mujagič (84. Hanich), Veverka (57. Pavlata), Moulis. Trenér: Přerost.
Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Zbrožek, Kouřil - Rudnickij, Mach, Kotiš, Končal - Volf (60. Just), Schubert, Mikinič (67. Šraga). Trenér: Frťala.
Pardubice - Zlín 1:0 (0:0)
Branka: 66. Hundák. Rozhodčí: Jílek - Zeman, Machálek. ŽK: Hájek, Malý (oba Zlín). Diváci: 723.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Vencl, Němeček, Norek - Pospíšil, Kudrna, Jeřábek, Dostálek (68. Fusek) - Rešetár (82. Hodas), Hundák (90. Fousek). Trenér: Krejčí.
Zlín: Dostál - Malý, Hájek, Kubica, Hubáček - Bartolomeu (71. Kurtin), Polách, Salachna (85. Elšík), Holík - Železník (67. Hruška), Malcharek. Trenér: Kalivoda.
Bohemians Praha - Karviná 1:0 (1:0)
Branka: 6. Halama. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Ratajová. ŽK: Sloboda, Faltus, Mandous - Hottek.
Bohemians Praha: Mandous - Laštovka, Halama, Bohata, Sudek - Novotný, Volek, Ptáček, Ibragimov (90. Hájek) - Sloboda (86. Kyndl), Faltus (73. Suk). Trenér: Sazima.
Karviná: Pindroch - Hoffmann, Mikula, Uvíra, Knötig (68. Ciku) - Vaněk, Hottek - Fiala, Vladavič (56. Gonda), Eismann - Pavelka (47. Mišinský). Trenér: Mazura.
Frýdek-Místek - Třinec 0:1 (0:0)
Branka: 55. Malíř. Rozhodčí: Nenadál - Hock, Arnošt. ŽK: Žídek, Vašenda - Lisický, Cigánek, Motyčka, Málek, Gulajev, Wojnar, Bruk, Gavlák, Malíř. Diváci: 7246.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Silveira (86. Kovařík), Žídek, Coufal - Vrťo (77. Talián), Mozol, Šrom, Vašenda - Lukáš (63. Soukup), H. Prošek. Trenér: Duhan.
Třinec: Bruk - Lisický, Cigánek, Čelůstka, Joukl - Malíř, Motyčka, Málek (61. Wojnar), Ceplák - Gulajev (74. Hupka), Juřena (84. Gavlák). Trenér: Hajný.
Vlašim - Táborsko 0:3 (0:2)
Branky: 15. Strnad, 44. Vukadinovič, 88. Šimák z pen. Rozhodčí: Kocourek - Kubr, Fišer. ŽK: Sus - Vukadinovič, Potočný. Diváci: 573.
Vlašim: Holý - Sus, Petrů, Kryštůfek, Starý - Janda (88. Rybařík), Křeček (67. Průcha), Vebr, Putz, Krmenčík - Jícha (30. Ujec). Trenér: Horňák.
Táborsko: Toma - Kotrba, Mráz, Ciferský, Tusjak - Presl (46. Kočí), Javorek, Šimák, Šiml - Strnad (89. Rabiňák), Vukadinovič (63. Potočný). Trenér: Nádvorník.