Sokolov - Ústí nad Labem 0:2Ústí už vede Národní ligu, Most zase jen remizoval 0:0

Fotbalisté Ústí nad Labem v 8. kole Národní ligy vyhráli na hřišti Sokolova 2:0 a ujali se vedení v tabulce před Frýdkem Místkem, který ztrácí tři body, má však zápas k dobru. Most jako jediný stále drží neporazitelnost, ale v Třinci uhrál už svou šestou remízu z osmi zápasů, z toho čtvrtou venku 0:0.

Ústí v Sokolově potvrdilo dobrou formu a počtvrté za sebou bodovalo. Zasloužil se o to zejména Leibl, který nejprve připravil šanci pro Vacka a vzápětí sám skóroval, když hlavou důrazně zakončil centr Moulise. Sokolov pak několikrát marně usiloval o vyrovnání, mimo jiné Šamánek šel sám na brankáře, ale Novák ho vychytal. Naopak čtvrt hodiny před koncem si na roh naskočil Lukáš Dvořák a hlavou pojistil výhru hostů.

Třinec sice vydoloval proti Mostu svůj první domácí bod v sezóně, ale i tak musí být zklamán, jelikož měl hned několikrát blízko k brance. Jenže Malíř trefil jen tyč, Juřenu s Wojnarem vychytal brankář Belaň a Lisický mířil jen do boční sítě. Most tak ani ve čtvrtém venkovním utkání této sezony neinkasoval.

Na třetí místo poskočilo Táborsko, které doma udolalo Pardubice 1:0. Jediný gól zápasu dal v 79. minutě Šimák z pokutového kopu. Po 259 minutách tak ukončil neprůstřelnost brankáře Frydrycha. Naopak Táborsko udrželo čisté konto popáté z posledních šesti zápasů a neinkasovalo už 298 minut. Méně inkasovaných gólů už má jen Most.

8. kolo druhé fotbalové ligy:
Třinec - Most 0:0
Rozhodčí: Pechanec - Kubr, Ratajová. ŽK: Ceplák - Nečas, Ježdík, Řehák. Diváci: 468.
Sestavy:
Třinec: Bruk - Lisický, Cigánek, Čelůstka, Matoušek - Malíř, Motyčka, Málek, Ceplák (63. Wojnar) - Gavlák (73. Gulajev), Juřena (81. Čtvrtníček). Trenér: Hajný.
Most: Belaň - Běloušek (72. Nguyen), Charuza, Olejník, Ježdík - Nečas (87. Řehák), Jan Procházka, Rosendo, Šlapák - Duchnič (77. Surynek), Jiří Procházka. Trenér: Chaloupka.
Sokolov - Ústí nad Labem 0:2 (0:1)
Branky: 29. Leibl, 74. L. Dvořák. Rozhodčí: Bílek - T. Kovařík, Černý. ŽK: Machek - Valenta, Martykán, Leibl, L. Dvořák, Zeman, Vaněk. Diváci: 803.
Sestavy:
Sokolov: J. Dvořák I. - Blažek (55. Vaněček), Vondráček, Hofmann, Dřížďal - Čada, Holub (80. Machek) - J. Dvořák II., Kobylík, Hrubý - Jurdík (61. Šamánek). Trenér: Jindra.
Ústí: Novák - Zeman, Valenta, Vaněk, L. Dvořák - Peterka, Martykán, Vacek - Moulis (88. Benčík), Veverka (85. Mujagič), Leibl (63. Pavlata). Trenér: Přerost
Táborsko - Pardubice 1:0 (0:0)
Branka: 79. Šimák z pen. Rozhodčí: Proske - Peřina, Arnošt. ŽK: Dostálek, Jeřábek (oba Pardubice). Diváci: 474.
Táborsko: Toma - Kotrba, Mráz, Ciferský, Tusjak - Šiml, Kočí, Javorek, Šimák (85. Potočný) - Strnad, Vukadinovič (82. Rabiňák). Trenér: Nádvorník.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Vencl, Němeček, Norek - Pospíšil, Kudrna, Jeřábek, Dostálek (46. Fusek) - Rešetár (77. Fousek), Hundák (66. Hodas). Trenér: Krejčí.