Žižkov - Hradec Králové 0:1Hradec Králové je v druhé lize třetí, Karviná druhá

Fotbalisté Hradce Králové vyhráli v 8. kole druhé ligy na Žižkově 1:0 a naplno bodovali popáté za sebou. Votroci se v tabulce Fotbalové národní ligy posunuli na třetí místo o skóre za druhou Karvinou, která porazila 3:1 poslední Vltavín. Ústí nad Labem má v čele bodový náskok. Donedávna vedoucí Frýdek-Místek podlehl oslabenému Varnsdorfu 0:1, potřetí za sebou nevyhrál a propadl se na čtvrtou pozici.

David Vaněček z Hradce Králové oslavuje jediný gól utkání s Viktorií Žižkov.

Loňský účastník nejvyšší soutěže Hradec Králové si po nepovedeném úvodu drží výbornou formu z posledních týdnů. Další výhru dnes zajistil útočník Vaněček, který v 54. minutě zužitkoval Janouškovu přihrávku a trefil se do horního růžku.

Hradecký kanonýr se prosadil posedmé v ročníku a v čele tabulky střelců se osamostatnil před Prokešem z Frýdku-Místku.

Žižkov sice měl v závěru tlak, ale Východočeši těsný náskok uhájili. Viktoria v této sezoně doma ani na čtvrtý pokus nezvítězila a zůstává předposlední jen o skóre před Vltavínem.

Karviná si bez větších problémů poradila s Vltavínem a na svém hřišti vyhrála třetí ze čtyř utkání. Dvě branky vstřelil Mišinský, jednou přesně mířil Ciku.

Hostující Očovan sice v závěru neproměnil penaltu, ale Vltavín se přece jen dočkal premiérového venkovního gólu v sezoně. Ten vstřelil v druhé minutě nastavení Pečeňa. Pražský tým ale i tak na soupeřově půdě ani počtvrté nebodoval.

Nováček soutěže Frýdek-Místek hrál ve Varnsdorfu už od druhé minuty v početní výhodě po vyloučení domácího brankáře Porcala. Vítěznou branku však vstřelil v 87. minutě domácí Schubert. Frýdek-Místek tak venku poprvé v ročníku nebodoval, severočeský tým si zase připsal premiérovou domácí výhru.

8. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - FC Hradec Králové 0:1 (0:0)
Branka: 54. Vaněček. Rozhočí: M. Paták - Urban, Mokrusch. ŽK: Bartošák, Šťastný, Houžvička, Böhm, Dressler - Kraják. Diváci: 1362.
Žižkov: Boháč - Houžvička, Hejný, Šťastný, Bartošák - Bartl, Folprecht, Mareš (78. Dressler), Zapalač (66. Paprčiak) - Červenka (61. Stožický), Böhm. Trenér: Trpišovský.
Hradec: Lindr - Plašil, Šisler, Rolko, Poděbradský - Malinský (46. Kraják), Janoušek, Kučera (90.+2 Hochmeister), Shejbal - Kulič, Vaněček (87. Dvořák). Trenér: Prokopec.
Varnsdorf - Frýdek-Místek 1:0 (0:0)
Branka: 87. Schubert. Rozhodčí: Kocourek - Dobrovolný, Machálek. ŽK: Zbrožek, Fendrich - Lukáš. ČK: 1. Porcal (Varnsdorf). Diváci: 675.
Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Zbrožek, Kouřil - Breite, Mach (3. Fendrich), Kotiš, Končal (81. Šraga) - Volf, Schubert, Mikinič (62. Just). Trenér: Frťala.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Literák, Židek, Coufal - Vrťo, Mozol, Šrom (83. Talián), Vašenda - Lukáš, H. Prokeš. Trenér: Duhan.
Karviná - Loko Vltavín 3:1 (1:0)
Branky: 37. a 65. Mišinský, 53. Ciku - 90.+2 Pečeňa. Rozhodčí: Hrubeš - Fišer, Vysloužil. ŽK: Hoffmann - Bureš, Valíček. Diváci: 1345.
Karviná: Pindroch - Hoffmann, Mikula, Uvíra, Knötig - Vaněk, Hottek - Ciku, Vladavič (85. Gonda), Eismann (71. Svatonský) - Mišinský (73. Pavelka). Trenér: Mazura.
Vltavín: Čaba - Bureš, M. Pávek (54. Kozák), Krimlák, Hájek - Očovan, Valíček (70. Láncz), Mařík, Matějka - Pečeňa, Předota (87. Klán). Trenér: Knížek.