Most - Budějovice 3:2Oslabený Most porazil v druhé lize České Budějovice

Most

Fotbalisté Mostu zvítězili v druhé lize nad Českými Budějovicemi 3:2 a v tabulce jim po devíti kolech patří šesté místo. Poražení Jihočeši klesli na osmou pozici.

Domácím vyšel první poločas, kdy se v rychlém sledu trefili Šlapák po sólovém úniku a Rosendo hlavou po Vojtově centru. České Budějovice se ale po přestávce zlepšily a dokázaly vyrovnat - nejprve Rýdel proměnil penaltu a krátce nato se prosadil i útočník Linhart.

Most hrál sice od 54. minuty v oslabení o vyloučeného obránce Bělouška, přesto dokázal strhnout vítězství na svou stranu. Po rohu se míč odrazil za vápno ke stoperu Olejníkovi, který se trefil střelou z voleje. Závěrečný mohutný tlak hostů už k vyrovnání nevedl.

Fotbalová národní liga - 9. kolo:
Most - České Budějovice 3:2 (2:0)
Branky: 18. Šlapák, 22. Rosendo, 66. Olejník - 54. Rýdel z pen., 62. Linhart. Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Ratajová. ŽK: Běloušek, Charuza - Linhart, Klesa, Machovec, Vyskočil, Hašek. ČK: 54. Běloušek. Diváci: 1170.
Most: Belaň - Běloušek, Olejník, Charuza, Ježdík - Vojta, Jan Procházka (81. Kotlan), Rosendo, Nečas (56. Nguyen) - Šlapák - Jiří Procházka (88. Duchnič). Trenér: Chaloupka.
Č. Budějovice: Daněk - Hašek, Lengyel, Deli, Machovec (60. Kalod) - Rýdel, Jarolím - Klesa, Vyskočil, Poliaček - Linhart. Trenér: Hoftych.