Zlín - Žižkov 1:2Zlín neudržel proti Žižkovu vedení a v druhé lize prohrál

Fotbalisté Zlína prohráli v 13. kole druhé ligy s Viktorií Žižkov 1:2 a stále se drží jen tři body nad sestupovým pásmem. Domácí tým přitom po Železníkově penaltě vedl, ale Mareš a střídající Škoda otočili výsledek ve prospěch Pražanů, jimž v tabulce patří osmé místo.

První velkou šanci měl Zlín v páté minutě. Do Pazderova centru se položil Železník, avšak minul. Neprosadili se ani Kubica a Salachna, jejichž rány letěly také těsně mimo branku.

Hned po změně stran už se domácí dočkali. Žižkovský brankář Boháč neudržel Pazderův centr a dorážce zabránili hosté jen faulem. Penaltu proměnil Železník a postaral se o první zlínský gól po třech zápasech, jenomže vedení žlutomodrým dlouho nevydrželo. Po rohovém kopu vyrovnal hlavou Mareš.

Rozhodnutí přišlo sedm minut před koncem. Hostující Sivrič trefil sice jen spoluhráče Voltra, ale odražený míč poslal mezi nohama brankáře Dostála do sítě střídající Škoda. Zlín tak prohrál počtvrté za sebou.

Fotbalová národní liga - 13. kolo:
Zlín - Žižkov 1:2 (0:0)
Branky: 48. Železník z pen. - 52. Mareš, 83. Škoda. Rozhodčí: Lerch - Nádvorník, Gallo. ŽK: Pazdera (Zlín). Diváci: 765.
Zlín: Dostál - Pazdera, Kroča, Hubáček, Hájek - Polách, Kubica, Salachna (74. Elšík) - Holík, Malcharek (87. Kurtin), Železník (87. Bartolomeu). Trenér: Skácel.
Žižkov: Boháč - Bartošák, Bodeček, Šťastný, Houžvička - Sivrič (88. Hejný), Podrazký (78. Škoda), Bartl, Súkenník (62. Folprecht), Mareš - Voltr. Trenér: Trpišovský.