Táborsko - Karviná 2:1Táborsko porazilo Karvinou a ujalo se vedení v druhé lize

Fotbalisté Táborska ve 14. kole druhé ligy porazili doma Karvinou 2:1 a ujali se vedení v tabulce. Sesadit je může jen Hradec Králové, který má nedělní zápas se Zlínem k dobru. Dva body na Táborsko ztrácí třetí Ústí nad Labem, které vyhrálo 3:1 nad Mostem. Sokolov porazil předposlední Bohemians Praha 2:0 a Frýdek-Místek vyhrál 1:0 nad posledním Vltavínem, který hrál téměř celý zápas v deseti.

Táborsko bodovalo ve Fotbalové národní lize podeváté za sebou. Tentokrát mu všechny tři body zařídil útočník Strnad, který už v 11. minutě využil centr Šimáka a hlavou poslal domácí do vedení. V závěru první půle zužitkoval akci Šimáka s Vukadinovičem a tvrdou střelou rozhodl. Karviná už jen snížila Pavelkovou střelou k tyči. Třetí porážku v řadě však už neodvrátila a přišla o druhé místo.

Ústí bylo proti Mostu od začátku lepší, ale dlouho ho trápila nepřesná koncovka i brankář Belaň. Jeho neprůstřelnost ukončil až čtyři minuty po přestávce umístěnou ranou Peterka. Po hodině hry zvýšil střelou k tyči Moulis, který předtím zahodil několik velkých příležitostí.

V 66. minutě přidal třetí domácí zásah přesnou hlavičkou Leibl. Most v závěru pouze korigoval skóre zásluhou Surynka. Baník venku v této sezoně znovu nezvítězil a v sedmi zápasech vstřelil jen dvě branky.

Poslední Vltavín nenavázal na vysoké vítězství nad Sokolovem a jedním z důvodů byla obrovská chyba brankáře Pávka už ve 2. minutě. Gólman neodhadl přetažený centr a zahrál rukou mimo pokutové území. Rozhodčí ho potrestal červenou kartou a hosté museli hrát o deseti.

Frýdek-Místek však dokázal využít přesilovou hru jen jednou, když odražený míč po přímém kopu Vrťa napálil do branky Kovařík a prostřelil náhradního gólmana Čabu. Domácí měli ještě několik šancí, ale buď ztroskotali na Čabovi, nebo Vrťo trefil jen břevno.

Plného bodového zisku na hřišti soupeře se na sedmý pokus nedočkali ani střížkovští Bohemians. V Sokolově dvakrát inkasovali už v úvodních sedmi minutách. Nejprve otevřel skóre hlavou druholigový debutant Ivasko, krátce poté zvýšil Vaněček, jenž přehodil gólmana Brauneise.

14. kolo druhé fotbalové ligy
Baník Sokolov - Bohemians Praha 2:0 (2:0)
Branky: 3. Ivasko, 7. Vaněček. Rozhodčí: Pechanec - Štěrba, Fišer. ŽK: Vondráček - Ibragimov, Faltus, Bohata. Diváci: 453.
Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Vondráček, Hofmann, Dřížďal - Čada, Ivasko - Machek (84. Holub), Dvořák II., Vaněček (90. Jankovský) - Jurdík. Trenér: Jindra.
Bohemians: Brauneis - Ježdík, Šidlo, Bohata, Laštovka - Ibragimov (74. Suk), Ptáček (89. Sudek), Faltus (86. P. Novotný), Volek, Hájek - Kuzmanovič. Trenér: Sazima.
FK Ústí nad Labem - Baník Most 3:1 (0:0)
Branky: 49. Peterka, 60. Moulis, 66. Leibl - 81. Surynek. Rozhodčí: Jech - Kubr, Arnošt. ŽK: Moulis - Jan Procházka, Surynek. Diváci: 688.
Ústí: Novák - Zeman, Vaněk, Zukič, Benčík - Jursa (78. Vacek), Leibl, Moulis (83. Pavlata), Peterka, Martykán - Veverka (88. Smola). Trenér: Přerost.
Most: Belaň - Nguyen, Charuza, Řehák, Ježdík (61. Olejník) - Vojta (76. Duchnič), Jan Procházka, Kotlan, Surynek - Šlapák (61. Nobst), Jiří Procházka. Trenér: Chaloupka.
Táborsko - Karviná 2:1 (2:0)
Branky: 11. a 40. Strnad - 88. Pavelka. Rozhodčí: Příhoda - Dobrovolný, Hrabovský. ŽK: Javorek - Mikula. Diváci: 966.
Táborsko: Toma - Sladký, Mráz, Ciferský, Tusjak - Šiml, Javorek, Kočí, Šimák (73. Presl) - Strnad (84. Musiol), Vukadinovič (90. Džafič). Trenér: Nádvorník
Karviná: Lipčák - Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig - Vaněk, Gonda (61. Hottek), Vladavič, Eismann, Svatonský (46. Fiala) - Pavelka. Trenér: Mazura.
Frýdek-Místek - Vltavín 1:0 (1:0)
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Coufal, Literák, Žídek - Vrťo, J. Prokeš, Kovařík (70. Soukup), Talián (90. Korneta) - H. Prokeš, Lukáš. Trenér: Duhan.
Vltavín: O. Pávek - Mařík, Valíček, M. Pávek, Hájek - Láncz, Krimlák (83. Škorvánek), Očovan, Podzimek (78. Tenkl), Matějka - Předota (4. Čaba). Trenér: Knížek.