Táborsko - Žižkov 1:0Táborsko využilo zaváhání Hradce a znovu vede druhou ligu

Fotbalisté Hradce Králové v 15. kole druhé ligy překvapivě remizovali na hřišti posledního Vltavínu 1:1 a mohou přijít o první místo. Votroci vedou neúplnou tabulku Fotbalové národní ligy o bod před Ústím nad Labem, které v sobotu vyhrálo 1:0 v Pardubicích. Čtvrté Táborsko má k dobru odpolední duel s Žižkovem.

Hradecký útočník Marek Kulič.

Hradec začal v Praze s nováčkem dobře a už po čtvrthodině hry ho poslal do vedení Vaněček. Nejlepší střelec soutěže dal třináctý gól v sezóně. Východočeši však náskok nepojistili, naopak domácí outsider odpověděl v 74. minutě, když nařízenou penaltu nadvakrát proměnil Předota.

Ústí potvrdilo dobrou formu a vyhrálo čtvrté z posledních pěti utkání. V Pardubicích rozhodl o zisku tří bodů v 59. minutě Jursa. Hosté měli pak v závěru velké štěstí, protože střela Vencla se odrazila od levé do pravé tyče a poté ven z branky. Východočeši utrpěli první domácí porážku v sezóně.

Budějovice otočily zápas

Páté České Budějovice otočily zápas v Třinci, zvítězily 3:1 a prodloužily sérii bez porážky na šest duelů. Slezané šli do vedení ve 12. minutě zásluhou Gulajeva, ale ještě do přestávky dokonal obrat z penalty Jarolím a obránce Pobřeží slonoviny Deli. Sedm minut před koncem ještě pojistil náskok Dynama střídající Machovec. Třinec popáté za sebou nezvítězil a z toho počtvrté nebodoval.

Most si na osmý pokus připsal premiérovou venkovní výhru v ročníku, když zdolal předposlední Bohemians Praha na jejich hřišti 2:0. O branky se postarali v první půli Jiří Procházka a po změně stran Vojta.

15. kolo druhé fotbalové ligy:
Třinec - České Budějovice 1:3 (1:2)
Branky: 12. Gulajev - 28. Jarolím z pen., 45. Deli, 83. Machovec. Rozhodčí: Nenadál - Arnošt, Gallo. ŽK: Motyčka, Cigánek, Matoušek - Kalod, Machovec.
Třinec: Bruk - Lisický, Malík (66. Ceplák), Cigánek, Matoušek - Malíř, Motyčka, Málek, Rekiš - Gulajev (83. Adamek), Juřena. Trenér: Kula.
Č. Budějovice: Křížek - Hašek, Lengyel, Deli, Hanzlík - Poliaček, L. Jarolím, Benát, Klesa (88. Chmela) - Kalod, Linhart (63. Machovec). Trenér: Hoftych
Loko Vltavín - FC Hradec Králové 1:1 (0:1)
Branky: 74. Předota - 16. Vaněček. Rozhodčí: Pechanec - Štěrba, Kubr. ŽK: Pávek - Shejbal.
Vltavín: Čaba - Mařík, Valíček, M. Pávek, Hájek, Láncz, Krimlák, Očovan (90. Tenkl), Podzimek, Matějka (59. Předota) - Klán. Trenér: Knížek.
Hradec: Lindr - Plašil, Rolko, Pillár, Poděbradský - Shejbal (75. Malinský), Janoušek, Schwarz, Zelený (54. Halilovič), Kulič, Vaněček (81. Dvořák). Trenér: Prokopec
Pardubice - Ústí nad Labem 0:1 (0:0)
Branka: 59. Jursa. Rozhodčí: Marek - Kordula, Kříž. ŽK: Vencl (Pardubice).
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Vencl, Šejvl, Norek - Hundák (71. Dostálek), Kudrna, Řezníček (60. Fusek), Jeřábek, Rešetár - T. Kakrda (46. Pospíšil). Trenér: Krejčí.
Ústí: Novák - Zeman, Zukič, Valenta, Benčík - Martykán, Jursa (87. Pavlata), Peterka - Moulis (89. Vacek), Veverka, Leibl (56. Smola). Trenér: Přerost
Bohemians Praha - Most 0:2 (0:1)
Branky: 34. Jiří Procházka, 72. Vojta. Rozhodčí: Franěk - Zeman, Hock. ŽK: Ptáček, Šídlo - Vojta. ČK: 90.+1 P. Novotný (Bohemians).
Bohemians: Brauneis - Laštovka, Bohata, Halama, Šídlo - V. Ježdík, Ibragimov (76. P. Novotný), Ptáček (59. Vlkanova), Volek, Hájek (84. Suk) - Kuzmanovič. Trenér: Sazima.
Most: Divkovič - Nguyen, Charuza, Řehák, J. Ježdík (73. Duchnič) - Vojta (83. De Paula Santos), Kotlan (90. Kopas), Nobst, Bělousek, Surynek - Jiří Procházka. Trenér: Chaloupka
Graffin Vlašim - MFK Frýdek-Místek 1:1 (1:1)
Branky: 15. Ujec - 41. Vašenda. Rozhodčí: Bílek - T. Kovařík, Pilný. ŽK: Prokeš (Frýdek-Místek). ČK: 58. Literák (Frýdek-Místek).
Vlašim: Švenger - Sus, Petrů, Kryštůfek, Čelůstka - Jeřábek, Tomášek, Vebr, Průcha (67. Kocourek) - Putz, Ujec (71. Krmenčík). Trenér: Horňák.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Coufal, Literák, Žídek - Vašenda, J. Prokeš, Kovařík (46. Soukup), Talián (46. Mozol) - H. Prokeš, Lukáš (85. Korneta). Trenér: Duhan.
Táborsko - Viktoria Žižkov 1:0 (1:0)
Branka: 8. Javorek. Rozhodčí: Ochotnický - Černý, Vaňkát. ŽK: Kočí - Podrazký, Mareš, Kiidron, Šťastný, Sivrič. ČK: 83. Kiidron, 90. Mareš (oba Žižkov).
Táborsko: Toma - Ciferský, Mráz, Tusjak, Sladký - Kočí, Šiml, Šimák (87. Presl), Javorek - Vukadinovič (81. Džafič), Strnad (90.+2 Kotrba). Trenér: Nádvorník.
Žižkov: Boháč - Dressler (87. Stožický), Kiidron, Šťastný, Bartošák - Podrazký (63. Škoda), Bartl, Folprecht, Sivrič, Mareš - Voltr (87. Hejný). Trenér: Trpišovský.