Rubriky:

Národní liga

Pracujeme na návratu do první ligy, říká hradecký útočník Kulič

28. února 2014 19:41 - Hradec Králové

K nejzkušenějším postavám na druholigových fotbalových trávnících patří ofenzivní hráč Marek Kulič, momentálně hájící barvy Hradce Králové. A před jarní sezónou, která pro FNL začne 7. března, má jediný cíl: pomoci východočeskému klubu k návratu do první ligy. V ní Kulič odehrál takřka na čtyři stovky zápasů a nevzdal se vidiny, že by další mohl přidat i v budoucnu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V Hradci jste už krátce přes rok. Na podzim jste poznával „jen" druhou ligu, ale sledujete dál dění na prvoligové scéně?

Jistě, ale není to brutální. Očkem se podívám na tabulku, jak si vedou moje bývalé týmy. Takže si všímám hlavně Sparty, Mladé Boleslavi, jakož i Příbrami. Jsem v kontaktu s některými někdejšími spoluhráči.

Jak se vám zamlouvala zimní příprava?

Byla poněkud delší, než v první lize. Alespoň jsme měli čas poctivě potrénovat. Ale jsme rádi, že příprava už skončí a těšíme se na jarní start.

Vnímáte očekávání a tlaky okolí, které vás pasují do role postupového favorita?

Jarní sezóna nebude žádná legrace. Všichni soupeři se na nás určitě nachystají, protože na lídra se chce každý vytáhnout. Musíme hrát od začátku zodpovědně. Kdybychom říkali, že nehrajeme o postup, byl by to alibismus. Pracujeme na návratu do první ligy.

S jakou vlastní pozicí v mužstvu počítáte?

Pohybuji se většinou pod hrotovým útočníkem, a to je post, jaký mi vyhovuje. Chci si udržet výkonnost, abych byl pro tým platným hráčem. A když člověk i v osmatřiceti letech stačí mladým a občas se připomene gólem, nebo přihrávkou, tak to potěší (mírný úsměv).

Jak vidíte svou fotbalovou budoucnost?

V poslední době prodlužuji smlouvy vždycky jen o půl roku. V létě mi končí, a pak si asi sedneme, a uvidíme, co dál. Nechci předbíhat, ale když by to šlo, v Hradci bych zůstal, jinam bych už nešel.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..