Sokolov - Táborsko 1:1Táborsko jen plichtilo a může přijít o čelo tabulky

Fotbalisté Táborska ve 20. kole druhé ligy remizovali v Sokolově 1:1 a můžou přijít o vedení v tabulce. Sesadit je může Hradec Králové, pokud v neděli na domácím stadiónu porazí Varnsdorf.

Táborsko se ujalo vedení po půlhodině hry díky Šimákově penaltě. Sokolov ale už za šest minut zásluhou Kuzmanoviče vyrovnal a po přestávce nechybělo moc, aby hosté odjeli bez bodů - Kobylík však trefil jen břevno.

Další ztrátu utrpělo Ústí nad Labem, které prohrálo s Českými Budějovicemi 1:2 a kleslo na šestou příčku. Jihočeši naopak poskočili na třetí, když dvěma góly v závěru zápasu dokázali výsledek otočit. Po brance domácího Smoly z prvního poločasu vyrovnal v 77. minutě Hála a tři minuty před koncem rozhodl Klesa.

Žižkov vyhrál potřetí v řadě

Na čtvrtou pozici se díky výhře 2:0 ve Frýdku-Místku posunul Žižkov. Viktoria zvítězila potřetí za sebou a od postupových míst ji dělí čtyři body. Moravané naopak potvrdili, že se na jaře trápí a ani ve čtvrtém utkání nedokázali vstřelit gól.

Čtvrtou prohru za sebou utrpěli poslední Bohemians Praha - tentokrát pod vedením nového trenéra Romana Veselého podlehli po brance Poznara 0:1 Zlínu. Domácím k bodům nepomohla ani krátká přesilovka, kterou hráli od 89. minuty po vyloučení Jelečka po druhé žluté kartě.

V akci byla i sanitka

Zlín díky vítězství odskočil pásmu sestupu. Od předposledního Vltavínu, jenž remizoval bez branek s Pardubicemi, ho dělí pět a od šestnáctých Bohemians sedm bodů. Stejný odstup si navíc vypracovala i čtrnáctá Vlašim, která doma s Třincem dvakrát neudržela dvoubrankové vedení, ale nakonec díky dalekonosné ráně Starého z nastavení vyhrála 4:3.

Utkání ve Vlašimi navíc v prvním poločase poznamenalo zranění Gulajeva po srážce s protihráčem. Kvůli ošetřování se asi deset minut nehrálo a hostujícího obránce musela za hřiště odvézt sanitka.

20. kolo druhé fotbalové ligy:
Sokolov - Táborsko 1:1 (1:1)
Branky: 38. Kuzmanovič - 31. Šimák z pen. Rozhodčí: Nenadál - Plesar, Pochylý. ŽK: Vaněček, Hruška - Javorek. Diváci: 1024.
Sokolov: Dvořák I. - Dřížďal, Hruška, Vondráček, Hrubý - Schut, Hofmann - Vaněček, Kobylík (73. Šamánek), Dvořák II. (89. Ivasko) - Kuzmanovič. Trenér: Jindra.
Táborsko: Toma - Kotrba, Mráz, Ciferský, Štrbák - Šiml - Džafič, Javorek, Šimák, Presl (70. Rabiňák) - Musiol. Trenér: Frňka.
Ústí nad Labem - České Budějovice 1:2 (1:0)
Branky: 22. Smola - 77. Hála, 88. Klesa. Rozhodčí: Lerch - Kříž, Pilný. ŽK: Chmelo, Hanzlík, Benát (všichni Č. Budějovice). Diváci: 852.
Ústí n. L.: Novák - Valenta, Martykán, Vaněk, Zeman - Peterka, Králík (59. Jursa), Rilke - Leibl (68. Pavlata), Veverka (82. Teplý), Smola. Trenér: Přerost.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Lengyel, Deli, Machovec - Benát, Brunclík, Herzán (46. Hála) - Chmelo (35. Linhart, 90. Novák), Kalod, Hanzlík. Trenér: Urban.
Bohemians Praha - Zlín 0:1 (0:0)
Branka: 76. Poznar. Rozhodčí: Mikel - Antoníček, Vaňkát. ŽK: Ibragimov - Elšík, Poznar, Jeleček, Malý. ČK: 89. Jeleček (Zlín). Diváci: 324.
Bohemians: Daněk - Ježdík (80. Coimbra), Hochmeister, Laštovka, Norek - Just, Demeter (85. Šídlo), Sloboda, Ibragimov - Houžvička, Boček. Trenér: Veselý.
Zlín: Dostál - Malý, Kroča, Bartolomeu (50. Poznar), Pazdera, Jeleček - Benčík, Elšík, Salachna - Železník, Jordan (79. Motal). Trenér: Pulpit.
Vltavín - Pardubice 0:0
Rozhodčí: Váňa - Zeman, Kotalík. ŽK: Pospíšil, Němeček (oba Pardubice).
Vltavín: Čaba - Valíček, Komárek, Hájek, Čermák - Láncz, Mařík, Podzimek, Nulíček (71. Klán), Ptáček - Hodas (85. Očovan). Trenér: Knížek.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Němeček, Pospíšil, Tischler - Rešetár (79. Jarosz), Jeřábek, Dostálek, Kudrna - Fikejz (69. Hundák), Pouček. Trenér: Krejčí.
Vlašim - Třinec 4:3 (2:1)
Branky: 16. Putz, 17. Sus, 50. Favzí, 90.+1 Starý - 72. a 86. Dedič, 29. Gulajev. Rozhodčí: O. Berka - Vlasjuk, Kubr. ŽK: Starý, Hauer - Gulajev, Kubáň. Diváci: 543.
Vlašim: Boháč - Radoš (77. Hauer), Simerský, Kryštůfek, Starý - Vebr (70. Tomášek), Petrů - Sus, Putz (45.+7 Favzí), Průcha - Matějka. Trenér: Petržela.
Třinec: Paleček - Lisický, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň - Wojnar (58. Málek), Hupka, Ceplák, Joukl - Haša (68. Motyčka), Gulajev (45. Dedič). Trenér: Kula.
Frýdek-Místek - Viktoria Žižkov 0:2 (0:1)
Branky: 43. Voltr, 90.+2 Podrazký. Rozhodčí: Houdek - Fišer, Mokrusch. ŽK: Staško, Literák, H. Prokeš, Žídek - Voltr, Bodeček, Štochl, Hadaščok. Diváci: 3350.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Literák, Cigánek, Žídek - Kmoníček, Mozol, Vašenda (61. Soukup), Zapalač (70. Talián) - H. Prokeš, Staško (56. Kovařík). Trenér: Duhan.
Žižkov: Holý - Dressler, Bodeček, Šťastný - Štochl (63. Podrazký), Súkenník, Folprecht, Bartošák, Mareš - Voltr (71. Škoda), Hadaščok (86. Vukadinovič). Trenér: Trpišovský.