Hradec - Žižkov 0:0Hradec Králové se po remíze s Žižkovem vrátil do čela druhé ligy

Hradec Králové se po domácí bezbrankové remíze s Žižkovem vrátil do čela druhé ligy. Votroci vedou tabulku Fotbalové národní ligy po 22 kolech o skóre před druhým Táborskem, které v sobotu prohrálo v Pardubicích.

Hradec i Žižkov měly hlavně v druhém poločase několik slibných šancí, ale oba brankáři zůstali nepřekonáni. Domácí Koubek měl největší štěstí v 50. minutě, když ho po střele Bartošáka zachránilo břevno.

Východočeši na svém stadiónu ukončili osmizápasovou vítěznou sérii, která trvala od srpna. Čtvrtá Viktoria poprvé po čtyřech duelech nevyhrála, ale popáté za sebou neinkasovala.

Třinec veze z Mostu tři body

V druhém nedělním utkání nevyšla premiéra na lavičce Mostu trenéru Vítu Raszykovi. Jeho noví svěřenci doma podlehli 0:2 Třinci a počtvrté v řadě vyšli bodově naprázdno.

O vítězství hostů rozhodl gólem ze 17. minuty Hupka, po změně stran ještě pojistil třinecký náskok Ceplák. V druhé půli domácí Surynek trefil za stavu 0:1 tyč.

22. kolo druhé fotbalové ligy:
Hradec Králové - Viktoria Žižkov 0:0
Rozhodčí: Lerch - Kubr, Antoníček. ŽK: Šťastný, Bartošák, Vukadinovič (všichni Žižkov). Diváci: 2100.
Hradec: Koubek - Holeš, Križko (67. Plašil), Rolko, Čermák - Halilovič, Janoušek, Malinský (82. Zelený), Shejbal - Dvořák (64. Kulič), Vaněček. Trenér: Prokopec.
Žižkov: Holý - Dressler, Bodeček, Šťastný, Bartošák (75. Folwarczny) - Štochl, Súkenník, Folprecht, Koukal (61. Vukadinovič) - Škoda, Hadaščok (90. Roubal). Trenér: Trpišovský.
Most - Třinec 0:2 (0:1)
Branky: 17. Hupka, 67. Ceplák. Rozhodčí: Mikel - Vysloužil, Kříž. ŽK: Řehák, Rosendo - Kubáň, Málek. Diváci: 676.
Most: Belaň - Nguyen, Olejník, Běloušek, Řehák - Rosendo (80. Jakovljevič), Šlapák (58. Vojta), Ba, Surynek, Tomeček - Jiří Procházka (72. Redzič). Trenér: Raszyk.
Třinec: Paleček - Matoušek, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň - Joukl, Málek (89. Haša), Hupka (90.+1 Voves), Ceplák - Motyčka, Gavlák (90. Dedič). Trenér: Kula.