Táborsko - Zlín 1:1Táborsko doma po deseti zápasech nevyhrálo a je druhé

Fotbalisté Táborska ve 25. kole druhé ligy remizovali 1:1 se Zlínem a na svém hřišti nedokázali zvítězit po sérii deseti výher. Jihočeský tým je ve Fotbalové národní lize druhý o skóre za Českými Budějovicemi. Třetí Hradec Králové má k dobru nedělní zápas s Vlašimí.

Zlín začal lépe a už v 16. minutě šel do vedení, když se po rohovém kopu prosadil útočník Železník. Domácí rychle odpověděli a po sedmi minutách vyrovnali díky slovenskému obránci Mrázovi.

Táborsko mělo hlavně ve druhém poločase převahu, ale ve velkých šancích neuspělo. Jednou brankáře Dostála zachránila i tyč. Svěřenci trenéra Petra Frňky tak doma zaváhali poprvé od loňského srpna, kdy hráli 0:0 s Mostem.

Ústí nad Labem po dvou porážkách s Hradcem a Táborskem zabralo a doma porazilo nováčka Frýdek-Místek 2:1. Severočeský tým se posunul v tabulce na páté místo.

Ústí otevřelo skóre v desáté minutě zásluhou Veverky. Na jeho trefu odpověděl ve 22. minutě Staško teprve druhým jarním gólem Frýdku. Po břevnu hostujícího Literáka vrátil Armě těsně před pauzou vedení Smola. Frýdek zůstává čtrnáctý, od sestupového pásma ho však dělí devět bodů.

Most prohrál i čtvrté utkání pod vedením trenéra Víta Raszyka, tentokrát v Sokolově 1:3. Úvodní gól dal ve 32. minutě domácí kapitán Čada, jeho spoluhráč Hofmann na začátku druhé půle neproměnil penaltu.

Na to Most v 55. minutě zareagoval vyrovnáním Jiřího Procházky, ale víc už nepředvedl. Sokolovu vrátil vedení Glaser a v 73. minutě z druhého pokutového kopu utkání uspěl střídající Šamánek.

25. kolo druhé fotbalové ligy:
Ústí nad Labem - Frýdek-Místek 2:1 (2:1)
Branky: 10. Veverka, 45. Smola - 22. Staško. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Vaňkát. ŽK: Martykán (Ústí). Diváci: 310.
Ústí: Zacharda - Zeman, Peterka, Valenta, Pícha - Pavlata, Jursa, Martykán, Králík, Veverka (87. Dvořák) - Smola. Trenér: Přerost.
Frýdek: Prepsl - Švrček, Talián, Cigánek, Mozol - Literák, Uvíra, Zapalač - Žídek (55. Palko), Staško (46. Kmoníček) - Prokeš (69. Kovařík). Trenér: Duhan.
Sokolov - Most 3:1 (1:0)
Branky: 32. Čada, 58. Glaser, 73. Šamánek z pen. - 55. Jiří Procházka. Rozhodčí: Houdek - M. Černý, O. Černý. ŽK: Čada, Hofmann - Vojta, Tomeček. Diváci: 740.
Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Hofmann, Vondráček, Hrubý - Čada (84. Schut), Ivasko - Machek, Glaser, Dvořák II. (67. Šamánek) - Kuzmanovič (87. Vaněček). Trenér: Jindra.
Most: Belaň - Vojta, Charuza, Řehák, Sudek - Ba (82. Bohó), Rosendo - Surynek (75. Jakovljevič), Tomeček, Redzič (66. Veselý) - Jiří Procházka. Trenér: Raszyk.
Táborsko - Zlín 1:1 (1:1)
Branky: 23. Mráz - 16. Železník. Rozhodčí: Ardeleánu - Kubr, Zeman. ŽK: Džafič, Šimák - Benčík. Diváci: 914.
Táborsko: Toma - Kotrba, Mráz, Ciferský, Štrbák - Javorek, Vukadinovič (90. Rabiňák), Šimák, Presl - Džafič, Strnad (64. Musiol). Trenér: Frňka.
Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík - Jordan (74. Bartolomeu), Motal (78. Salachna), Hájek, Jeleček - Poznar, Železník (90. Kroča). Trenér: Pulpit.