Most - Varnsdorf 0:2Most nestačil na Varnsdorf a i popáté pod koučem Raszykem prohrál

Fotbalisté Mostu ve druhé lize prohráli i popáté pod vedením nového trenéra Víta Raszyka, tentokrát doma bez dvou vyloučených hráčů podlehli Varnsdorfu 0:2. V dalším nedělním utkání 26. kola Fotbalové národní ligy remizoval Žižkov v Karviné 1:1.

Most udržel s Varnsdorfem bezbrankový první poločas, ale v jeho závěru přišel o vyloučeného Vojtu, jenž dostal během tří minut dvě žluté karty. Těsně po pauze využil přesilovku vedoucím zásahem Jurča.

Po hodině hry dostal červenou kartu rovněž Olejník. Domácí i v devíti měli velkou šanci na vyrovnání, ale penaltu neproměnil Tomeček. Varnsdorf přidal pojistku čtyři minuty před koncem díky střídajícímu Canovi a ukončil sérii šesti zápasů bez vítězství.

Čtrnáctý Most ještě není definitivně zachráněn, na poslední dvojici Vltavín, Bohemians Praha má čtyři kola před koncem desetibodový náskok.

Žižkov se v Karviné dostal do vedení v 36. minutě, když rychlou akci zakončil Hadaščok. Viktorii vydržel těsný náskok do 54. minuty. Eismann potrestal špatné vyběhnutí brankáře Holého, kterého povedeně přehodil.

V dalších minutách chyběla oběma mužstvům přesnost v zakončení a také se dařilo gólmanům. Domácí Pindroch nejvíce podržel svůj tým v 72. minutě při Voltrově hlavičce.

26. kolo druhé fotbalové ligy:
Karviná - Žižkov 1:1 (0:1)
Branky: 54. Eismann - 36. Hadaščok. Rozhodčí: Ochotnický - T. Kovařík, Peřina. ŽK: Gonda, Holek (oba Karviná). Diváci: 826.
Karviná: Pindroch - Koutný, Mikula, Jovanovič, Eismann - Fiala, Gonda, Vaněk, Halaška (79. Kurušta) - Svatonský (46. O. Cverna) - Juřena (66. Holek). Trenér: Mazura.
Žižkov: Holý - Dressler, Šťastný (89. Bodeček), Mareš, Koukal - Vukadinovič, Hadaščok (79. Škoda), Podrazký, Súkenník - Voltr, Folprecht (86. Folwarczny). Trenér: Trpišovský.
Most - Varnsdorf 0:2 (0:0)
Branky: 46. Jurča, 86. Cana. Rozhodčí: M. Paták - Štěrba, Kotalík. ŽK: Johana, Vojta, Surynek - Schubert, Jurča, Fendrich, Jakobovský. ČK: 40. Vojta, 60. Olejník (oba Most).
Most: Divkovič - Běloušek (55. Šlapák), Johana, Olejník, Řehák - Charuza, Rosendo (81. Redžič) - Vojta, Surynek, Tomeček (72. Sudek) - Jiří Procházka. Trenér: Raszyk.
Varnsdorf: Fendrich - Zieris, Zbrožek, Mach, Breite - Kotiš, Jurča (64. Rudnickij), Jakobovský, Daníček (75. Cana) - Martan (82. Volf), Schubert. Trenér: Frťala.