Sokolov - Vltavín 2:1Bohemians Praha a Vltavín sestupují z druhé nejvyšší soutěže

Fotbalisté Bohemians Praha a Vltavínu sestupují z druhé ligy. Střížkovský celek prohrál 1:4 na půdě druhého Hradce Králové, zatímco klub z Holešovic podlehl 1:2 v Sokolově. Oba celky dělí tři kola před koncem od záchrany nesmazatelná desetibodová ztráta.

Naopak v čele tabulky jsou stále minimální rozdíly, když kompletní trojice vedoucích celků přesvědčivě vyhrála. První Táborsko si poradilo 4:0 s Třincem a před druhým Hradcem vede o bod, o další bod zpět jsou České Budějovice po výhře 4:0 nad Karvinou.

Bohemians proti Hradci, který nastoupil bez autora 17 branek a nejlepšího střelce soutěže Vaněčka, bojovali o naději na udržení jen do konce prvního poločasu. V něm dokázali na úvodní branku Malinského reagovat zásluhou Slobody a v závěru mohl po gólu Shejbala srovnat Rýdel, penaltu nařízenou za faul Rolka na Křižana ale neproměnil.

Dílo zkázy střížkovský obránce dokonal vzápětí, kdy hasil chybu v rozehrávce a za stažení unikajícího Haliloviče dostal červenou kartu. Hradec po přestávce využil přesilovku hned dvakrát. Nejprve se prosadil Halilovič a účet zápasu uzavřel svou druhou trefou Malinský.

Vltavín se sice v Sokolově ujal v 18. minutě vedení díky Podzimkově brance, za domácí ale za minutu vyrovnal Čada. Stejný hráč se prosadil krátce po přestávce a v 68. minutě mohlo být s Pražany ještě hůř, Kuzmanovič však penaltu za Lánczův faul nevyužil. Nováček už s výsledkem nic udělat nedokázal a po jedné sezóně ve druhé lize se vrací do ČFL.

Táborsko dalo čtyři branky podruhé za sebou a prodloužilo svou neporazitelnost na pět zápasů za sebou. Hlavním strůjcem vítězství 4:0 nad Třincem, který navíc hrál posledních dvacet minut bez vyloučeného Vomáčky, byl útočník Strnad. Dal tři branky a s dvanácti góly se posunul na druhé místo tabulky střelců.

Také České Budějovice si proti Karviné zastřílely. Výhru 4:0 zařídil dvěma góly Machovec, po jednom přidali Linhart s Klesou.

27. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Zlín 0:1 (0:1)
Branka: 20. Jordan. Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Kotík. ŽK: Mareš - Hájek, Poznar. Diváci: 904.
Žižkov: Holý - Dressler, Šťastný, Mareš, Bartošák - V. Vukadinovič (62. Štochl), Podrazký, Folprecht (73. Škoda), Súkenník - Voltr, Koukal (84. Chlumecký). Trenér: Trpišovský.
Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík - Železník, Matějov (84. Kroča), Hájek, Holík (64. Salachna) - Jordan (71. Bartolomeu), Poznar. Trenér: Pulpit.
Sokolov - Vltavín 2:1 (1:1)
Branky: 19. a 47. Čada - 18. Podzimek. Rozhodčí: Orel - Arnošt, Ratajová. ŽK: Vaněček - Bureš, Očovan, Láncz, Ptáček. Diváci: 403.
Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý - Čada, Ivasko (73. Schut) - Machek (88. Hruška), Glaser, Vaněček (79. Šamánek) - Kuzmanovič. Trenér: Jindra.
Vltavín: Čaba - Láncz, Ptáček, Bureš, Pozníček - Podzimek, M. Pávek (78. Mařík), Valíček (78. Hodas), Očovan - Nulíček (58. Škorvánek), Čermák. Trenér: Knížek.
Táborsko - Třinec 4:0 (3:0)
Branky: 18., 33. a 55. Strnad, 11. Hric. Rozhodčí: Hrubeš - Vysloužil, Pilný. ŽK: Málek, Lisický. ČK: 71. Vomáčka (všichni Třinec). Diváci: 783.
Táborsko: Toma - Hric, Štrbák, Kotrba, Ciferský - Šiml, Džafič (66. Traore), M. Vukadinovič, Presl (77. Nešický), Javorek - Strnad (88. Neužil). Trenér: Frňka.
Třinec: Paleček - Lisický, Vomáčka, Kubáň, Matoušek (60. Wojnar) - Malíř (46. Gulajev), Hupka, Motyčka, Málek, Ceplák - Gavlák (76. Janec). Trenér: Kula.
České Budějovice - Karviná 4:0 (1:0)
Branky: 3. a 69. Machovec, 57. Linhart, 79. Klesa. Rozhodčí: Bílek - Kubr, Vaňkát. ŽK: Klesa, Funda - Mikula, Ofori, Jovanovič, Gonda. Diváci: 2295.
Budějovice: Křížek - Novák, Lengyel (80. Hanzlík), Deli, Machovec - Klesa, Benát (55. Linhart), Brunclík (78. J. Hála), Herzán, Funda - Kalod. Trenér: Urban.
Karviná: Pindroch - Koutný, Mikula, Jovanovič, Eismann - Fiala, Gonda, Vaněk, Halaška (83. Svatonský) - O. Cverna, Ofori (73. Juřena). Trenér: Mazura.
Hradec Králové - Bohemians Praha 4:1 (2:1)
Branky: 12. a 64. Malinský, 26. Shejbal, 59. Halilovič - 19. Sloboda. Rozhodčí: Ochotnický - Kotalík, Plesar. ŽK: Fikejz, Laštovka. ČK: 44. Rýdel (všichni Bohemians).
Hradec: Lindr - Holeš (86. Jukl), Rolko, Plašil, Malinský (75. Zelený) - Shejbal, Halilovič (78. Hable), Janoušek, Poděbradský - Kulič, Dvořák. Trenér: Prokopec.
Bohemians Praha: Mandous - Križan, Norek, Šidlo, Rýdel - Sloboda (67. Bukač), Demeter, Laštovka, Hájek - Boček (86. Suk), Fikejz. Trenér: Veselý.
Varnsdorf - Pardubice 2:1 (2:1)
Branky: 24. Breite, 35. Daníček - 19. Jeřábek. Rozhodčí: Houdek - Machálek, Zeman. ŽK: Daníček, Zieris, Cana - Jeřábek, Pouček. Diváci: 487.
Varnsdorf: Porcal - Breite, Kotiš, Jakobovský, Zbrožek (46. Rudnickij) - Daníček (77. Cana), Jurča (46. Filip), Zieris, Martan, Mach - Schubert. Trenér: Frťala.
Pardubice: Shejbal - Šejvl, Němeček (85. Vencl), Tischler, Přibyl - Jarosz (63. Dostálek), Jeřábek, Kudrna, Klátil (75. Pouček) - Hundák, Fikejz. Trenér: Krejčí.
Zápas Frýdek-Místek - Most byl kvůli podmáčenému trávníku odložen na 21. května.
Odehráno v pátek: Ústí nad Labem - Vlašim 1:2 (0:2)