Vlašim - Budějovice 0:1České Budějovice udolaly Vlašim a nadále sahají po postupu

České Budějovice vydřely v 28. kole Fotbalové národní ligy výhru 1:0 na hřišti Vlašimi a ujaly se vedení v tabulce. Hradec Králové totiž neudržel vedení ve Zlíně a po remíze 1:1 si zkomplikoval boj o postup do nejvyšší soutěže. Mimo první dvě příčky ho může v neděli sesadit Táborsko, pokud zaboduje v Karviné.

Jihočeši měli více ze hry, ale dlouho se nedokázali prosadit přes obranu Vlašimi. Až v 67. minutě zakončil standardní situaci hlavou Brunclík a zařídil jediný gól zápasu. Vlašim si větší šanci na vyrovnání nevytvořila. Budějovice tak bodovaly podesáté za sebou.

To Hradec podruhé za poslední tři kola zaváhal. Ve Zlíně sice vedl gólem Dvořáka, který dorazil Kuličovu střelu do tyče, na plný bodový zisk to však nestačilo. V 77. minutě se totiž z pravé strany prosadil Pazdera a zařídil Zlínu šestý zápas v řadě s bodovým ziskem. Během této série hráli svěřenci trenéra Pulpita se všemi třemi kandidáty na postup a se všemi remizovali 1:1.

Fotbalisté Třince potvrdili zlepšenou jarní formu a doma porazili Varnsdorf 1:0, přestože hráli půl hodiny v oslabení. Bodovali posedmé z posledních osmi zápasů a poskočili na deváté místo v tabulce.

Třinec se dostal do vedení už v 7. minutě, kdy hostující obrana odvrátila míč jen k Motyčkovi, který ho zpoza šestnáctky napálil do sítě. Domácím pak ve druhé půli zkomplikoval situaci Kubáň, jenž v přerušené hře kopl protihráče a dostal červenou kartu. Varnsdorf však přesilovou hru nevyužil; velkou šanci měl jen v 82. minutě, ale z velkého závaru ve vápně nevyrovnal.

Už popáté za sebou bodoval Sokolov, který zachraňoval remízu 1:1 na hřišti posledních Bohemians Praha. Domácí vedli brankou Fikejze po rychlém protiútoku, ale hosté zužitkovali tlak alespoň ve vyrovnání, když Kuzmanovič důrazně zakončil závar ve vápně.

Alespoň bod uhrál i druhý sestupující celek Vltavín, který doma sice dvakrát vedl nad Frýdkem-Místkem brankami Podzimka a Škorvánka, ale hosté dokázali vždy srovnat. Nejprve zásluhou Proška a dvě minuty před koncem jim zajistil bod Zapalač.

Žižkov vyhrál 2:0 na hřišti Pardubic, kde obě branky vstřelil Bazal. Domácí sice měli převahu i několik vyložených šancí, ale selhali v koncovce. Smůlu měl zejména Hundák, který nejprve nepochopitelně minul, pak mu navíc jistý gól vykopl z brankové čáry jeden z hostujících obránců.

28. kolo druhé fotbalové ligy:
Třinec - Varnsdorf 1:0 (1:0)
Branky: 7. Motyčka. Rozhodčí: Orel - Arnošt, Antoníček. ŽK: Motyčka - Daníček, Zbrožek. ČK: 63. Kubáň (Třinec). Diváci: 515.
Třinec: Paleček - Lisický, Hupka, Čelůstka, Kubáň - Motyčka, Málek, Wojnar, Ceplák (50. Janec) - Gulajev (79. Gavlák), Haša (66. Joukl). Trenér: Kula.
Varnsdorf: Fendrich - Zbrožek, Filip, Kouřil, Mach - Breite (65. Daníček), Kotiš, Jakobovský, Martan (61. Mikinič) - Rudnickij (46. Volf), Schubert. Trenér: Frťala.
Bohemians Praha - Sokolov 1:1 (0:0)
Branky: 55. Fikejz - 73. Kuzmanovič. Rozhodčí: Nenadál - Hock, Pilný. ŽK: Laštovka, Hochmeister, Boček, Šidlo, Houžvička - Schut.
Bohemians Praha: Mandous - Ježdík, Norek, Hochmeister (76. Demeter), Laštovka - Houžvička, Sloboda (79. Bukač), Križan (60. Boček), Šidlo, Hájek - Fikejz. Trenér: Veselý.
Sokolov: Dvořák I. - Blažek (89. Hruška), Vondráček, Hofmann, Hrubý - Čada, Schut - Machek (90.+1 Došlý), Glaser, Vaněček (57. Šamánek) - Kuzmanovič. Trenér: Jindra.
Vltavín - Frýdek-Místek 2:2 (1:0)
Branky: 45. Podzimek, 77. Škorvánek - 63. H. Prokeš, 88. Zapalač. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Černý. ŽK: Schroner, H. Prokeš (oba Frýdek-Místek).
Vltavín: Čaba - Hájek, Bureš, Komárek, Pozníček - Podzimek, Mařík, Čermák, Valíček (66. Pávek), Očovan (89. Láncz) - Krimlák (64. Škorvánek). Trenér: Knížek.
Frýdek-Místek: Prepsl - Schroner (78. Milunovič), Literák, Uvíra, Švrček - Zapalač, Mozol, Talián, Kmoníček (46. Korneta) - Staško (59. Soukup), H. Prokeš. Trenér: Duhan.
Pardubice - Viktoria Žižkov 0:2 (0:1)
Branky: 32. a 82. Bazal. Rozhodčí: Ardeleánu - Vysloužil, Pochylý. ŽK: Dostálek, Kudrna - Bazal. Diváci: 809.
Pardubice: Shejbal - Přibyl, Tischler, Němeček (78. Řezníček), Šejvl - Dostálek, Kudrna, Jeřábek, Hundák - Klátil (57. Pouček), Fikejz (71. Sklenář). Trenér: Krejčí.
Žižkov: Holý - Dressler, Šťastný (89. Vejr), Bodeček, Bartošák - Hadaščok (69. Vukadinovič), Podrazký, Súkenník, Bazal, Koukal (87. D'Almeida) - Voltr. Trenér: Trpišovský.
Vlašim - České Budějovice 0:1 (0:0)
Branky: 67. Brunclík. Rozhodčí: Marek - Zeman, Kubr. ŽK: Machovec, Lengyel, Křížek (všichni Č. Budějovice). Diváci: 360.
Vlašim: Chudý - Petrů, Simerský, Kryštůfek, Starý - Sus, Hronek, Vebr (88. Putz), Radoš - Matějka (70. Favzí), Jícha (87. Klobása). Trenér: Petržela.
Č. Budějovice: Křížek - Novák, Lengyel, Deli, Machovec - Klesa, Benát (37. Linhart), Brunclík, Funda (63. Chmelo) - Kalod, Herzán. Trenér: Urban.
Zlín - Hradec Králové 1:1 (0:0)
Branky: 77. Pazdera - 52. Dvořák. Rozhodčí: Lerch - Štěrba, Machálek. ŽK: Benčík - Shejbal. Diváci: 1132.
Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík - Železník, Matějov (69. Motal), Hájek, Jeleček - Malcharek (61. Bartolomeu), Jordan (53. Kroča). Trenér: Pulpit.
Hradec Králové: Koubek - Holeš, Rolko, Plašil, Poděbradský - Shejbal (66. Zelený), Hable, Janoušek, Malinský (80. Halilovič) - Dvořák, Kulič (90+3. Hovorka). Trenér: Prokopec.