Budějovice - Třinec 3:0O postupujících do první ligy rozhodne až poslední kolo

O postupujících týmech do nejvyšší fotbalové soutěže se rozhodne až ve středu v závěrečném kole druhé ligy. V dnešním předposledním kole Fotbalové národní ligy totiž zvítězily první České Budějovice, druhé Táborsko i třetí Hradec Králové, který má na vedoucí duo jednobodový odstup.

Bude se hrát pod "lízátky" v Hradci Králové opět první liga?

Budějovice doma zdolaly 3:0 Třinec, když si už během úvodních dvaceti minut dokázaly vypracovat pohodlný dvoubrankový náskok. Po čtyřech minutách hry se z přímého kopu s přispěním domácí obrany trefil Machovec, čtvrt hodiny nato přidal uklidňující branku Kalod.

Své vydařené střelecké období pak v 71. minutě podtrhl obránce Dynama Machovec, který se znovu trefil ze standardní situace a stejně jako v minulém domácím utkání s Karvinou (4:0) si připsal dva góly.

Táborsko se dočkalo na Žižkově vedoucí branky v 50. minutě, kdy se hlavou prosadil Javorek po rohovém kopu Šimáka. Čtvrt hodiny před koncem uzavřel skóre na konečných 2:0 třináctým gólem v sezoně druhý nejlepší střelec soutěže Strnad.

Táborsko hraje v posledním kole s Budějovicemi

I Hradec zdolal sestupující Vltavín s nulou na kontě inkasovaných branek. Za výhrou 2:0 ho nasměroval se štěstím z penalty Dvořák, jehož pokus sice vystihl, ale nezastavil brankář Pávek. Druhý gól dal favorit v 77. minutě, kdy se prosadil Malinský.

Ve středečním závěrečném kole se utká Táborsko doma o postup s Českými Budějovicemi, Hradec Králové se pokusí využít ztráty některého z rivalů, popřípadě obou, v derby v Pardubicích.

Příležitost posunout se na čtvrté místo prováhal Sokolov, který vedl od 65. minuty nad Karvinou, ale hosty nechal zápas po gólech Fialy, Holka a Puchela otočit na 1:3. Karviná se posunula na sedmou příčku před Ústí nad Labem, které doma nestačilo na Pardubice a prohrálo 0:1.

V souboji tabulkových sousedů zvítězila Vlašim na hřišti Frýdku-Místku 2:0 a soupeře nahradila na 11. místě. O třech bodech pro středočeský tým rozhodl dvěma brankami Sus.

29. kolo druhé fotbalové ligy:
Dynamo České Budějovice - Fotbal Třinec 3:0 (2:0)
Branky: 4. a 71. Machovec, 19. Kalod. Rozhodčí: Kocourek - Kříž, Hock. Bez karet. Diváci: 2845.
Č. Budějovice: Křížek - Novák (85. Tomášek), Deli, Machovec, Hanzlík - Klesa (58. Linhart), Benát (67. Chmelo), Brunclík, Funda - Herzán, Kalod. Trenér: Urban.
Třinec: Paleček - Lisický, Hupka, Čelůstka, Janec (46. Matoušek) - Málek (83. Haša), Motyčka, Ceplák, Joukl - Dedič (74. Gulajev), Gavlák. Trenér: Kula.
Varnsdorf - Zlín 2:1 (2:0)
Branky: 11. Daníček, 32. Mikinič - 55. Bartolomeu. Rozhodčí: Adámková - Pochylý, Gallo. ŽK: Cana, Porcal - Malý, Železník, Pazdera, Matějov. Diváci: 483.
Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Tvaroha, Filip - Breite (80. Kouřil), Kotiš, Cana, Daníček (63. Volf), Rudnickij - Mikinič (63. Mach.), Schubert. Trenér: Frťala.
Zlín: Dostál - Malý, Hubáček, Hájek, Pazdera, Bartolomeu - Salachna, Motal (69. Matějov) - Jordan (61. Červenka), Železník, Malcharek (73. Kroča). Trenér: Pulpit.
Hradec Králové - Vltavín 2:0 (1:0)
Branky: 17. Dvořák z pen., 77. Malinský. Rozhodčí: Příhoda - Kovařík, Kotík. ŽK: Komárek (Vltavín). Diváci: 1560.
Hradec: Koubek - Holeš, Plašil, Rolko, Poděbradský - Malinský, Shejbal (67. Zelený), Janoušek, Halilovič (86. Jukl) - Kulič (72. Hable) - Dvořák. Trenér: Prokopec.
Vltavín: O. Pávek - Hájek, Komárek, Ptáček, Pozníček - Podzimek (82. Láncz), Mařík (78. Klán), A. Čermák, M. Pávek, Očovan - Škorvánek (66. Krimlák). Trenér: Knížek.
Frýdek-Místek - Vlašim 0:2 (0:0)
Branky: 62. a 80. Sus. Rozhodčí: Jan Váňa - Vaňkát, Plesar. ŽK: H. Prokeš, Cigánek, Uvíra, Žídek - Hauer, Vebr, Putz. Diváci: 1326.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Uvíra, Cigánek (67. Juříček), Žídek - Talián (78. Javorek), Palko (46. Schroner), Literák, Zapalač - H. Prokeš, Staško. Trenér: Duhan.
Vlašim: Boháč - Kryštůfek, Hauer (25. Tomášek), Starý (16. Radoš), Simerský - Sus, Vebr, Janda, Hronek (75. Bourenane) - Putz, Jícha. Trenér: Petržela.
Žižkov - Táborsko 0:2 (0:0)
Branky: 50. Javorek, 74. Strnad. Rozhodčí: Královec - Vlasjuk, Arnošt. ŽK: Podrazký, Dressler - Mráz. Diváci: 921.
Žižkov: Holý - Dressler, Šťastný, Bodeček, Bartošák - Hadaščok (75. Mareš), Podrazký, Súkenník, Bazal (62. Koukal) - Voltr (69. Škoda), V. Vukadinovič. Trenér: Trpišovský.
Táborský: Toma - Štrbák, Kotrba, Ciferský, Mráz - Šiml, Džafič (68. M. Vukadinovič), Šimák (71. Nešický), Presl, Javorek - Strnad (78. Musiol). Trenér: Frňka.
Sokolov - Karviná 1:3 (0:0)
Branky: 65. Hofmann - 73. Fiala, 83. Holek, 90. Puchel. Rozhodčí: Julínek - Paták, Machálek. ŽK: Blažek, Ivasko - Gonda, Vaněk. Diváci: 586.
Sokolov: Dvořák - Blažek (86. Hruška), Vondráček, Hofmann, Hrubý - Čada, Ivasko - Machek (86. Kobylík), Šamánek (64. Vaněček), Glaser - Kuzmanovič. Trenér: Jindra.
Karviná: Pindroch - O. Cverna, V. Cverna, Jovanovič, Eismann - Vaněk, Gonda (89. Svatonský) - Fiala, Hottek (72. Puchel), Juřena - Halaška (82. Holek). Trenér: Mazura.
Most - Bohemians Praha 2:0 (1:0)
Branky: 41. Surynek, 51. Jan Procházka. Rozhodčí: Berka - Mencl, Hrabovský. ŽK: Jakovljevič - Ježdík.
Most: Divkovič - Běloušek, Johana, Olejník, Řehák - Rosendo (60. Jakovljevič), Jan Procházka (89. Charuza) - Surynek, Veselý, Šlapák (79. Tomeček) - Jiří Procházka. Trenér: Raszyk.
Bohemians Praha: Mandous - Ježdík, Norek (46. Rýdel), Hochmeister, Hájek - Demeter, Sloboda (60. Bukač), Križan, Šidlo, Boček (85. Coimbra) - Fikejz. Trenér: Veselý.
Ústí nad Labem - Pardubice 0:1 (0:0)
Branka: 72. Klátil. Rozhodčí: Lerch - Antoníček, Kotalík. ČK: 90. Pícha (Ústí). Diváci: 780.
Ústí: Zacharda - Peterka, Vaněk, Valenta, Leibl - Pícha, Jursa, Pavlata, Teplý (66. Králík), Veverka - Smola. Trenér: Přerost.
Pardubice: Frydrych - Přibyl (70. Pospíšil), Vencl, Šejvl - Dostálek, Kudrna, Řezníček, Jeřábek - Fusek, Fikejz (79. Kim Te-won), Klátil (79. Pouček). Trenér: Krejčí.