Žižkov - Olomouc 2:1Olomouc zahájila druhou ligu porážkou na Žižkově

Fotbalisté Olomouce zahájili cestu za návratem do nejvyšší soutěže porážkou. Hanáci v úvodním kole druhé ligy podlehli Žižkovu na jeho hřišti 1:2. Na lavičce Sigmy tak nevyšla soutěžní premiéra trenéru Leoši Kalvodovi. Naopak druhý exligový celek Znojmo venku deklasoval nováčka z Kolína 4:0.

Záložník Viktorie Žižkov Miroslav Podrazký oslavuje gól Na 1:0 během utkání proti Sigmě Olomouc.

Žižkov poprvé udeřil v nastavení prvního poločasu, kdy se trefil tvrdou střelou Podrazký. Gól do šatny domácím pomohl, protože už dvě minuty po přestávce zvýšil Šťastný hlavou po standardní situaci autora první branky Podrazkého.

Olomouc, která v minulé sezóně opustila první ligu po třiceti letech, se dlouho trápila a první větší šance si vypracovala až po 70 minutách hry. Střídající Ordoš nejprve těsně minul, ale v 83. minutě už snížil. Vyrovnání těsně před koncem odmítl další náhradník Zahradníček, který selhal před odkrytou brankou a vysoko přestřelil.

Znojmo dalo v Kolíně čtyři góly

Znojmo v Kolíně přečkalo úvodní velkou šanci domácích, ale poté už dominovalo. V šesté minutě otevřel skóre Okleštěk a ještě před pauzou zvýšil Žondra. Ve druhém poločase zvýraznili vedení hostů Kovačič s Pázlerem.

Varnsdorf v souboji severočeských týmů doma remizoval 1:1 s Ústí nad Labem. To sice poslal do vedení po půl hodině hry Leibl, ale pět minut po pauze vyrovnal Rudnickij.

1. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Sigma Olomouc 2:1 (1:0)
Branky: 45+1. Podrazký, 47. Šťastný - 83. Ordoš. Rozhodčí: Zelinka - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Šťastný, Bazal, Podrazký - Vašíček, Dreksa, Navrátil. Diváci: 2582.
Žižkov: Holý - Dressler, Šťastný, Hovorka, Bartošák (13. Podzimek) - Bazal, Súkenník, Podrazký (88. Opluštil), Folprecht - Voltr, Marek (66. Karafiát). Trenér: Trpišovský.
Olomouc: Blaha - Hála, Dreksa, Škerle, Vepřek - Varadi (67. Navrátil), Houska, Cana, Plšek (46. Ordoš), Schulmeister (60. Zahradníček) - Vašíček. Trenér: Kalvoda.
Kolín - Znojmo 0:4 (0:2)
Branky: 6. Okleštěk, 29. Žondra, 50. Kovačič, 76. Pázler. Rozhodčí: Houdek - Kubr, Hrabovský. ŽK: Petrášek, Jelínek (oba Kolín). Diváci: 1230.
Kolín: Čižinský - Čížek, Petrášek, Biško (40. Klimpl), Hanuš - Stejskal (46. Jukl), Jelínek, Klapka, Kučera, Mujagič (65. Bláha) - Jurečka. Trenér: Veselý.
Znojmo: Doleček - Helísek, Jonov, Buchta, Cihlář - Lacko, Okleštěk (88. Hudec), Kovačič - Stáňa (88. Hříbek), Žondra, Pázler. Trenér: Machala.
Varnsdorf - Ústí nad Labem 1:1 (0:1)
Branky: 50. Rudnickij - 33. Leibl. Rozhodčí: Julínek - Mencl, Antoníček. ŽK: Tvaroha, Zieris - Leibl, Šraga, Martykán. Diváci: 1120.
Varnsdorf: Porcal - Zieris (55. Jurča), Novotný (55. Urbánek), Kouřil, Landovský - Breite, Filip, Tvaroha (85. Daníček), Rudnickij - Martan, Schubert. Trenér: Frťala.
Ústí nad Labem: Novák - Vaněk, Vraštil, Šraga, Zeman, Pávek (73. Jursa) - Martykán, Leibl (67. Manev), Krátký - Smola (17. Pavlata), Kuč. Trenér: Přerost.