Olomouc - Frýdek-Místek 3:0Olomouc se v Národní lize na druhý pokus dočkala výhry

Po porážce z úvodního kola na hřišti Viktorie Žižkov fotbalisté Olomouce zabrali a v Národní lize doma hladce porazili Frýdek-Místek 3:0. Naopak Táborsko, třetí celek uplynulého ročníku soutěže, ani napodruhé nezískalo plný počet bodů, když s Varnsdorfem remizovalo 1:1.

Olomoucký útočník Michal Ordoš (vpravo) a žižkovský záložník Josef Marek.

Olomouc před týdnem v Praze předvedla matný výkon, trenér Kalvoda proto udělal hned pět změn v sestavě. Vyplatilo se, protože už v 8. minutě poslal Sigmu do vedení jeden z nováčků Janotka. Vzápětí se prosadil Vašíček a výhru exprvoligového celku završil po přestávce Houska.

Táborsko, které v prvním kole neudrželo vedení v Sokolově, tentokrát muselo dotahovat. Varnsdorf vedl díky brance Breiteho z 42. minuty a domácí dokázali srovnat až po závaru v závěru druhého poločasu zásluhou střídajícího Musiola.

Stejným výsledkem skončil také souboj Vlašimi a Sokolova, které tak shodně i ve druhém kole uhrály remízu 1:1. Obě branky padly v prvním poločase a hosté potvrdili, že proti Vlašimi se jim daří, když s ní v posledních šesti zápasech uhráli 14 bodů.

Karviná triumfovala v Třinci

Karviná zvítězila na hřišti Třince 3:1 a přerušila čtyřletou sérii výher domácích týmů v hutnicko-hornickém derby. Oba celky dohrávaly zápas v deseti, když už ve 14. minutě musel ze hřiště hostující Skwarczek a těsně před přestávkou dohrál po druhé žluté domácí Lisický.

První gól padl ještě za vyrovnaného počtu hráčů a v 11. minutě se o něj postaral Budinský. Po vyloučení Skwarczeka za faul zezadu se Třinci podařilo srovnat, pak už ale stříleli jen Karvinští. Hned v úvodu druhého poločasu se prosadil Urgela a v 75. minutě jeho náhradník Fiala.

2. kolo druhé fotbalové ligy:
Sigma Olomouc - Frýdek-Místek 3:0 (2:0)
Branky: 8. Janotka, 13. Vašíček, 50. Houska. Rozhodčí: Orel - Hock, Antoníček. ŽK: Zapalač (Frýdek-Místek). Diváci: 2808.
Olomouc: Blaha - Janotka, Dreksa, Šindelář, Vepřek - Zahradníček (69. Javůrek), Houska, Cana, Ordoš (78. Schulmeister), Navrátil - Vašíček (64. Rolinc). Trenér: Kalvoda.
Frýdek-Místek: Prepsl - Uvíra, Literák, Švrček, Žídek - Vašenda, Zapalač (86. Hykel), Mozol, Pribula, Talián - Matúš (83. Uškovič). Trenér: Baránek.
Táborsko - Varnsdorf 1:1 (0:0)
Branky: 73. Musiol - 42. Breite. Rozhodčí: Pechanec - Pochylý, Machálek. ŽK: Džafič, Porcal - Filip. Diváci: 786.
Táborsko: Toma - Divíšek, Ciferský, Kotrba, Mráz - Kočí (55. Strnad), Šiml, Džafič, Presl, Javorek - Přeučil (55. Musiol). Trenér: Frňka.
Varnsdorf: Porcal - Zieris, Novotný (80. Urbánek), Kouřil, Landovský - Filip, Breite, Tvaroha (78. Daníček), Jurča (62. Rudnickij) - Martan, Schubert. Trenér: Frťala.
Vlašim - Sokolov 1:1 (1:1)
Branky: 30. Simerský - 1. Ouedraogo. Rozhodčí: Adámková - J. Paták, Caletka. ŽK: Putz, Matějka, Breda - Ouedraogo. Diváci: 596.
Vlašim: Rondzik - Petrů, Simerský, Štochl, Nový - Vebr - Janda, Hronek (86. Breda), Putz, Kučera (79. Vojta) - Jakubov (46. Matějka). Trenér: Petržela.
Sokolov: Belaň - Blažek, Kucalas, Hofmann, Dřížďal - Čada, Vrtělka - Machek (38. Dvořák I.), Ouedraogo, Pouček (81. Vaněček) - Červenka (74. Šamánek). Trenér: Šmejkal.
Třinec - Karviná 1:3 (1:1)
Branky: 25. Ceplák - 11. Budinský, 46. Urgela, 75. Fiala. Rozhodčí: Houdek - Štěrba, Mokrusch. ŽK: Lisický, Kundrátek, Hupka - Ondřejka, Janíček. ČK: 45. Lisický - 14. Skwarczek. Diváci: 1220.
Třinec: Paleček - Lisický, Vomáčka, Čelůstka (61. Smetana), Kubaň - Hupka, Motyčka, Lukáš (58. Kundrátek), Málek (46. Matoušek), Ceplák - Dedič. Trenér: Kalivoda.
Karviná: Pindroch - Růžička, Trousil, Cverna, Eismann - Janíček, Skwarczek - Ondřejka (87. Juřena), Zelený, Budinský (77. Vaněk) - Urgela (58. Fiala). Trenér: Weber.