Žižkov - Pardubice 1:1Žižkov po trefě devatenáctiletého Bederky dokázal s Pardubicemi jen vyrovnat

Fotbalisté Viktorie Žižkov nenavázali na vítězství z prvního kola, kdy zdolali Olomouc, a tentokrát jen remizovali s Pardubicemi. Východočeši šli do vedení po pěti minutách, kdy se po přetaženém rohovém kopu prosadil Jiří Bederka hostující ze Sparty. Pardubický trenér Martin Hašek také poslal do hry poprvé v základní sestavě dalšího teenagera - svého syna Martina.

Žižkovský útočník Radek Voltr.

Žižkov si po inkasované brance vytvořil tlak a měl několik nadějných šancí, ale Markův pokus vyhlavičkovali z branky obránci a následně hosty několikrát podržel brankář Frydrych.

Pražané se nakonec dočkali v 66. minutě, kdy pravý bek Dressler potvrdil své ofenzivní schopnosti, utekl obraně a přeloboval vybíhajícího gólmana Frydrycha. Ve zbytku střetnutí už si žádný z týmů nevytvořil větší šanci. Pardubice tak remizovaly podruhé v sezoně.

Po dvou kolech Fotbalové národní ligy mají na kontě plný počet bodů jen Znojmo a Opava. Ta v neděli vyhrála 3:0 na hřišti Mostu.  Na dně tabulky zůstal po prohře 1:2 se Zlínem nováček z Kolína, bez bodu je také Frýdek-Místek.

V Mostu se čekalo na gól do 69. minuty, kdy se prosadil hostující Ševčík a rozesmutnil domácí fanoušky. Deset minut před koncem po faulu Řeháka proměnil pokutový kop Schaffartzik, v nastavení pak výhru Opavy završil po individuální akci přes téměř celé hřiště Machálek.

Nováček z Kolína prohrál, přestože se v 39. minutě dostal proti Zlínu do vedení po gólu zkušeného Klapky z přímého kopu. Šlo o první kolínský gól v druhé nejvyšší soutěži. Jenže už za minutu srovnal Poznar za přispění teče domácí obrany a rozhodující moment přišel čtvrt hodiny před koncem, kdy si na rohový kop naběhl Chmelo a zařídil Zlínu těsné vítězství.

2. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Pardubice 1:1 (0:1)
Branky: 66. Dressler - 5. Bederka. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Peřina. ŽK: Bederka. Diváci: 1764.
Žižkov: Holý - Dressler, Karafiát, Hovorka, Podzimek - Bazal (87. Kučaba), Súkenník, Podrazký, Folprecht (58. Reiter) - Marek (81. Hejný), Voltr. Trenér: Trpišovský.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Bederka, Jeřábek, Kakrda - Jaroš, Kudrna, Řezníček (87. Vencl), Fousek (54. Nečas), Hašek ml. - Fikejz (70. Klátil). Trenér: Hašek st.
Kolín - Zlín 1:2 (1:1)
Branky: 39. Klapka - 40. Poznar, 74. Chmelo. Rozhodčí: Hrubeš - Zeman, Melichar. ŽK: Petrášek, Kabele - Hájek, Salachna, Benčík. Diváci: 740.
Kolín: Pechatý - Jelínek, Klimpl, Klapka, Šimkovský - Kučera (75. Stejskal), Hanuš, Kabele, Jukl (56. Jurečka) - Svátek (68. Mujagič), Petrášek. Trenér: Veselý.
Zlín: Dostál - Malý, Hubáček, Železník (61. Kurtin), Poznar - Motal (46. Salachna), Hájek, Pazdera, Benčík - Bartolomeu (75. Malcharek), Chmelo. Trenér: Pulpit.
Most - Opava 0:3 (0:0)
Branky: 69. Ševčík, 81. Schaffartzik z pen., 90.+3 Machálek. Rozhodčí: Ardeleánu - Blažej, Kožár. ŽK: Veselinovič, Běloušek, Řehák - Mrázek, Květoň, Schaffartzik. Diváci: 745.
Most: Mandous - Surynek, Avdič, Běloušek, Řehák - Nguyen, Schůt (76. Petráček), Veselinovič (61. Jakovljevič), Mlika - Kurtaj, Jiří Procházka (86. Mandula). Trenér: Raszyk.
Opava: Květoň - Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka - Horka, Metelka - Vavřík (85. Svatonský), Ševčík (90. Grussmann), Schaffartzik - Mrázek (76. Machálek). Trenér: Baránek.