Rubriky:

Národní liga

Veselinovič si vyzkoušel Plzeň a střelecky táhne druholigový Most. Musím hlavně makat, říká bosenský záložník

25. srpna 2014 13:38 - Ústí nad Labem

Až ve čtvrtém kole FNL se fotbalisté Baníku Most dočkali prvního vítězství v soutěži, ale stálo to za to. Dojeli si pro něj totiž do nedalekého Ústí nad Labem, takže výhra 3:1 ze hřiště severočeského rivala měla pro ně dvojnásobnou důležitost. Jednak ovládli regionální derby a zároveň naznačili, že by mohli v dalším průběhu podzimu zaujmout solidní postavení v tabulce. Ústřední postavou zápasu byl střelec dvou gólů Mladen Veselinovič. Hbitý bosenský záložník se o svých dojmech rozhovořil pro Sport.cz. perfektní češtinou, byť v tuzemsku nepůsobí dlouho.

 

Sport.cz

Zdá se, že Most je ofenzivním týmem. Pět branek ve dvou posledních utkáních jsou pozitivní bilancí, že?
V každém zápase si vytváříme šance a z nich míváme deset až dvanáct střel na branku soupeře. S Třincem jsme doma dali dva góly, ale nevyhráli jsme. V Ústí jsme brzy inkasovali, přesto se nám povedlo vývoj otočit. Myslím, že jsme byli dobře připravení. Ukázalo se, že máme dobrý mančaft.

Na mostecké soupisce figuruje spousta cizinců, především z Balkánu. Jak to berete?
Já jsem přišel do Česka z druhé bosenské ligy. Důležitá je jednotná parta. Cítíme se ve formě. Co se mě týče, makám naplno, abych byl v nejlepší pohodě. A když vstřelím gól, je to jen dobře.

V Mostě od léta hostujete z Viktorie Plzeň. Okusil jste si start za tamní áčko?
Ano, hrál jsem v Poháru České pošty proti Domažlicím. Bylo to v minulé sezóně. A asi pětkrát jsem byl i na lavičce v první lize.

Jaký post vám nejvíc vyhovuje?
Můžu nastupovat na všech pozicích ve středové řadě, nejčastěji je to přímo uprostřed.

Takže na místě, které v Plzni zastávají Horváth, Hrošovský, nebo Hořava. To je velká inspirace?
Samozřejmě. Pavel Horváth je skvělý hráč, od něhož se mohu hodně naučit. Je to i výborný kluk v kabině. O Patriku Hrošovském vím, že začínal také při hostováních ve druhé lize. A kam to už teď dotáhl, klobouk dolů.

Co bude stěžejní pro Most, aby hrál důstojnou roli ve FNL?
Tahle soutěž není jen o herním projevu. Jsou v ní těžké zápasy, které vyžadují bojovnost. Když chceme uspět, musíme se tlačit dopředu, ale zároveň nesmíme zapomínat udělat pár kroků dozadu při bránění.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..