Třinec - Opava 2:1Opava podlehla Třinci a poprvé ve druhé lize nebodovala

Nováček z Opavy ve druhé lize po úvodních třech výhrách poprvé nebodoval. Slezané ve čtvrtém kole Fotbalové národní ligy prohráli na hřišti Třince 1:2 a propadli se na druhé místo tabulky o skóre za Znojmo. To v souboji loňských účastníků nejvyšší soutěže porazilo 2:0 domácí Olomouc, která dál tápe a po třetí porážce je až čtrnáctá.

Bývalý reprezentant Zdeněk Pospěch je nyní oporou druholigové Opavy.

Opava začala v Třinci výborně a už od páté minuty vedla díky povedené střele Schaffartzika. Hosté měli i další šance, ale brankáře Palečka už nepřekonali a ve druhém poločase zápas ztratili.

Po hodině hry nejprve vyrovnal po dorážce Motyčka a za dvě minuty bylo pro Opavu ještě hůř. Mrázek mimo hru nepochopitelně atakoval domácího kapitána Vomáčku a za zkrat dostal červenou kartu. Třinec už v 68. minutě přesilovku využil a skóre otočil, když se hlavou prosadil Joukl.

Olomouc sice před sezonou vyhlásila útok na okamžitý návrat do první ligy, ale v úvodu se nečekaně trápí. Znojmo, bývalý tým trenéra Sigmy Leoše Kalvody, poslal na Andrově stadionu do vedení už v 17. minutě Pázler.

Sigma mohla odpovědět za jedenáct minut, ale gólmana Dolečka nepřekonal Navrátil ani dorážející Ordoš. Znojemskou pojistku přidal až v nastavení druhé půle Kovačič, jenž potrestal zaváhání olomouckého debutanta v brance Reichla.

Pardubice doma remizovaly 0:0 se Zlínem a i ve čtvrtém utkání nového ročníku uhrály nerozhodný výsledek. Neporazitelnost udrželi také hostující "Ševci".

Čtvrtou remízu ze čtyř kol uhrálo rovněž Táborsko. Třetí celek uplynulé sezony na svém hřišti hrál 1:1 s Karvinou. Tu sice po hodině hry poslal do vedení Trousil, ale v 77. minutě domácím zařídil střídající Přeučil alespoň bod. Karviná přišla o šanci dostat se do čela tabulky a je třetí.

První vítězství v sezoně si připsal Frýdek-Místek, který zvítězil 2:0 na hřišti Vlašimi díky gólům Mozola a Matúše z druhého poločasu.

4. kolo druhé fotbalové ligy:
Třinec - Opava 2:1 (0:1)
Branky: 60. Motyčka, 68. Joukl - 5. Schaffartzik. Rozhodčí: Pechanec - Dobrovolný, Melichar. ŽK: Hupka, Kubáň, Motyčka, Málek, Matoušek - Mikula. ČK: 62. Mrázek (Opava). Diváci: 1502.
Třinec: Paleček - Lisický, Vomáčka, M. Čelůstka, Kubáň - Malíř (80. Málek), Motyčka (89. Matoušek), Hupka, Joukl, Ceplák - Smetana (84. Dedič). Trenér: Kalivoda.
Opava: Květon - Pospěch, Dvorník, Mikula, T. Čelůstka (73. Machálek) - Metelka, Horka (78. Grussmann) - Vavřík (73. Svatonský), Ševčík, Schaffartzik - Mrázek. Trenér: Baránek.
Pardubice - Zlín 0:0
Rozhodčí: Jech - Pochylý, Kotalík. Bez ŽK. Diváci: 904.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Bederka, Vencl, V. Kakrda - Jarosz, Kudrna (72. M. Hašek ml.), Jeřábek, Fusek (46. Dostálek) - Klátil (46. Fikejz), Nečas. Trenér: M. Hašek st.
Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík - Salachna, Hájek, Motal (79. Višněvský) - Železník (54. Poznar), Kraut (66. Kurtin), Chmelo. Trenér: Pulpit.
Táborsko - Karviná 1:1 (0:0)
Branky: 77. Přeučil - 61. Trousil. Rozhodčí: Julínek - Vaňkát, Zeman. ŽK: Džafič, Ciferský - Trousil, Juřena.
Táborsko: Toma - Kotrba, Ciferský, Mráz, Divíšek - Tusjak, Šiml (72. Přeučil), Javorek, Džafič (46. Presl) - Strnad (64. Traoré), Musiol. Trenér: Frňka.
Karviná: Pindroch - Růžička, Trousil, Cverna, Eismann - Janíček, Ondřejka (74. Juřena), Budinský, Zelený, Vaněk - Urgela (34. Fiala, 90. Puchel). Trenér: Weber.
Sigma Olomouc - Znojmo 0:2 (0:1)
Branka: 17. Pázler, 90.+3 Kovačič. Rozhodčí: Nenadál - Mokrusch, Kožár. ŽK: Navrátil, Plšek, Rolinc - Hudec, Odehnal, Žondra, Helísek. Diváci: 2965.
Olomouc: Reichl - Janotka, Rajnoch, Škerle (46. Plšek), Vepřek - Zahradníček (32. Javůrek), Ordoš, Šindelář (66. Rolinc), Houska, Navrátil - Varadi. Trenér: Kalvoda
Znojmo: Doleček - Helísek, Hudec, Buchta, Odehnal - Lacko, Okleštěk, Kovačič - Stáňa (82. Ledecký), Žondra, Pázler (90.+2 Hříbek). Trenér: Machala.
Vlašim - Frýdek-Místek 0:2 (0:0)
Branky: 49. Mozol, 61. Matúš. Rozhodčí: Příhoda - Pilný, Fišer. ŽK: Kučera - Uvíra, Mihálek, Švrček.
Vlašim: Rondzik - Petrů, Štochl, Simerský, Radoš (29. Hauer) - Janda (52. Průcha), Hronek, Putz, Kučera - Matějka, Jakubov (72. Barák). Trenér: Petržela.
Frýdek-Místek: Mihálek - Ilko, Literák, Uvíra, Silveira (69. Švrček) - Žídek - Talián, Uškovič (54. Halaška), Mozol, Pribula (86. Zapalač) - Matúš. Trenér: Goffa.