Olomouc - Ústí 5:0Vlašim je v čele druhé ligy, Sigma rozstřílela Ústí nad Labem

Vlašim v 6. kole Národní fotbalové ligy zvítězila 2:0 nad Opavou a dostala se o skóre před Zlín a Třinec do čela tabulky, odkud ji může v neděli sesadit jen Žižkov. Nevydařený vstup do sezóny napravila Olomouc, která doma rozstřílela Ústí nad Labem 5:0 zásluhou Plškova hattricku. Táborsko udrželo neporazitelnost po výhře 3:0 nad Mostem.

Vlašim přečkala šanci hostujícího Ševčíka, jinak ale byla aktivnějším týmem, za což byla odměněna těsně před poločasem, kdy se prosadil Jakubov. Vedení pak domácím uhájil brankář Fendrich, který vychytal Mrázka. Definitivně tři body pojistil osm minut před koncem Putz.

Také Táborsko mělo doma nad Mostem výraznou převahu, tu však dlouho dokázal gólově využít jen Džafič, kterého obrana hostů nechala zcela volného. Džafič mohl i zvýšit, ale trefil břevno. Rozhodnutí tak přinesl až střídající Strnad, který v posledních šesti minutách skóroval hned dvakrát střelami do odkryté branky po hezkých asistencích spoluhráčů.

Olomoucká Sigma se dosud v sezoně spíš trápila, ale na Ústí nad Labem si vyšlápla a Severočeši tak prohráli popáté za sebou. Postaral se o to zejména Plšek, který nejprve proměnil penaltu a po změně stran završil hattrick. Mladý záložník navíc přihrál na branku i Navrátilovi. Pět minut před koncem završil domácí výhru Chorý.

Fotbalisté Třince v šestém kole remizovali na svém stadionu 2:2 se Znojmem. Jihomoravany poslal do vedení v desáté minutě Pázler, o chvíli později z penalty vyrovnal Malíř, ale v 23. minutě vrátil hostům vedení Žondra. Znojmo ani podruhé v zápase náskok neudrželo, protože hned minutu po pauze vstřelil druhý gól třinecký Joukl.

Účastník minulé sezony nejvyšší soutěže tak ve čtvrtém venkovním utkání ve Fotbalové národní lize poprvé ztratil body.

Pardubice i po šestém utkání udržely neporazitelnost, když doma porazily Frýdek-Místek 1:0. Hosty v prvním poločase ještě držel brankář Mihalek, který však kapituloval v 55. minutě po trefě Martina Haška mladšího. Krátce před koncem mohl vyrovnat Zapalač, ale hlavou trefil jen tyč.

6. kolo druhé fotbalové ligy:
Pardubice - Frýdek-Místek 1:0 (0:0)
Branka: 55. M. Hašek ml. Rozhodčí: Berka - Hrabovský, Mokrusch. ŽK: Bederka - Matúš, Zapalač. Diváci: 720
Pardubice: Frydrych - V. Kakrda, Vencl, Bederka, Vondra - M. Hašek ml., Kudrna, Jeřábek, Fousek (80. Jarosz) - Fusek (66. Nečas), Fikejz (45.+1 Klátil). Trenér: M. Hašek st.
Frýdek-Místek: Mihalek - Uvíra, Žídek, Literák, Švrček (71. Ďurica) - Talián, Vašenda, Mozol, Zapalač - Halaška (56. Milunovič), Matúš. Trenér: Goffa
Třinec - Znojmo 2:2 (1:2)
Branky: 14. Malíř z pen., 46. Joukl - 10. Pázler, 23. Žondra. Rozhodčí: Julínek - Caletka, Pochylý. ŽK: Malíř - Odehnal, Žondra, Hudec, Lacko. Diváci: 620
Třinec: Paleček - Lisický, Vomáčka, Čelůstka, Zawada - Hupka - Malíř, Motyčka (30. Málek), Joukl, Ceplák (90. Matoušek) - Gavlák. Trenér: Kalivoda
Znojmo: Doleček - Hříbek, Hudec, Buchta, Odehnal - Lacko, Okleštěk (82. Jonov), Kovačič (46. Stáňa) - Helísek, Žondra, Pázler (87. Ledecký). Trenér: Machala
Táborsko - Most 3:0 (1:0)
Branky: 84. a 90. Strnad, 19. Džafič. Rozhodčí: Pechanec - Černý, Kožár. ŽK: Ciferský - Jan Procházka, Veselinovič.
Táborsko: Toma - Kotrba, Ciferský, Mráz, Divíšek - Traore (59. Nešický), Javorek, Džafič - Ciku (74. Presl), Tusjak - Musiol (82. Strnad). Trenér: Frňka.
Most: Mandous - Běloušek, Nguyen, Santos, Avdič - Schůt, Veselinovič, Kurtaj, Wermke (43. Surynek), Jan Procházka (88. Olejník) - Jiří Procházka (74. Mlika). Trenér: Raszyk.
Vlašim - Opava 2:0 (1:0)
Branky: 44. Jakubov, 82. Putz. Rozhodčí: Kocourek - Vaňkát, Melichar. ŽK: Barák, Simerský, Putz - Metelka, Schaffartzik. Diváci: 613.
Vlašim: Fendrich - Čepelák, Simerský, Štochl, Starý - Petrů, Hronek (78. Putz) - Janda, Grajciar (89. Verner), Barák - Jakubov (83. Matějka). Trenér: Petržela.
Opava: Květon - Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka - Metelka, Horka (75. Machálek) - Vavřík (46. Svatonský), Ševčík, Schaffartzik - Kuzmanovič (57. Mrázek). Trenér: Baránek.
Sigma Olomouc - Ústí nad Labem 5:0 (1:0)
Branky: 18. z pen., 65. a 68. Plšek, 58. Navrátil, 85. Chromý. Rozhodčí: Bílek - Pospíšil, Vysloužil. ŽK: Zahradníček, Cana, Navrátil - Krátký, Peterka, Vraštil, Kuč.
Olomouc: Reichl - Hála (71. Janotka), Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Cana (74. Ordoš), Houska - Navrátil, Plšek, Zahradníček - Vašíček (60. Chorý). Trenér: Kalvoda.
Ústí nad Labem: Novák - Zukič, Vaněk, Vraštil (58. Leibl), Šraga - Martykán (77. Jursa), Peterka, Krátký, Pavlata - Kuč, Veverka (68. Smola). Trenér: Přerost.
Zlín - Sokolov 3:0 (1:0)
Branky: 5. a 59. Živulič, 63. Železník. Rozhodčí: Váňa - Pilný, Zeman. ŽK: Benčík, Pazdera, Poznar - Dvořák II., Ouedraogo, Červenka. Diváci: 1383.
Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík - Holík (56. Višněvský), Živulič, Hájek - Kurtin (83. Malcharek), Železník, Chmelo (65. Poznar). Trenér: Pulpit.
Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Hofmann, Dřížďal, Vondráček - Čada, Machek - Dvořák II., Ouedraogo, Pouček - Červenka (80. Šamánek). Trenér: Šmejkal.