Frýdek-Místek - Žižkov 1:0Žižkov se navzdory porážce ve Frýdku udržel v čele druhé ligy

Fotbalisté Žižkova prohráli v 7. kole druhé ligy na půdě Frýdku-Místku 0:1, přesto se udrželi v čele neúplné tabulky. Viktoria má dvoubodový náskok před sedmi týmy, které získaly jedenáct bodů. Další bod ztrácí na vedoucí příčku aktuálně devátá Olomouc. Sigma triumfovala v Třinci 3:1 a po špatném vstupu do soutěže se podruhé za sebou radovala z výhry.

Žižkov utrpěl ve Fotbalové národní lize první porážku po předešlých třech výhrách. Rozhodl o ní už po třech minutách zápasu ve Frýdku-Místku domácí Matúš, který přesnou střelou k tyči na hranici ofsajdu překonal brankáře Holého.

Už pátou remízu v sezoně si připsalo Táborsko. Jihočeši na trávníku nováčka Opavy třikrát prohrávali, ale pokaždé dokázali srovnat a udrželi neporazitelnost v soutěži. Táborsko je díky tomu o skóre druhé. Zamíchat pořadím v čele tabulky může nedělní duel mezi Znojmem a Pardubicemi, které stejně jako Táborsko ještě neprohrály.

Olomouc, která v minulé sezoně sestoupila z nejvyšší soutěže, v Třinci navázala na minulou vysokou výhru 5:0 nad Ústím nad Labem. Hanáci nakročili za třemi body dvěma brankami v první půli, kdy se hlavou prosadil Vašíček a domácí Lisický si dal vlastní gól. Třinec brzy po přestávce snížil díky Gavlákovi, ale první prohru po čtyřech kolech už neodvrátil. Naopak v nastavení přidal třetí trefu hostů Ordoš.

Třinec nevyužil šanci jít do čela tabulky stejně jako Zlín, který prohrál v Karviné 1:2. Skóre otevřel v 27. minutě domácí Urgela a pět minut koncem zvýšil stoper s ligovými zkušenostmi Trousil. Snižující trefa Krauta už nic neřešila.

Na dělené třetí místo se dostal Sokolov. Baník si poradil doma s Varnsdorfem 2:0, obě trefy zaznamenal útočník Červenka. S šesti brankami se posunul do čela tabulky druhé ligy. Hosté dohrávali od 75. minuty v deseti bez vyloučeného Schuberta, který přitom přišel na trávník jako střídající hráč až po půlhodině.

7. kolo druhé fotbalové ligy:
Fotbal Třinec - Sigma Olomouc 1:3 (0:2)
Branky: 49. Gavlák - 20. Vašíček, 36. vlastní Lisický, 90+2. Ordoš. Rozhodčí: Adámková - Pelikán, Arnošt. ŽK: Kubáň, Vomáčka, Lisický, Málek, Lukáš - Rajnoch, Chorý. Diváci: 811.
Třinec: Paleček (70. Bruk) - Lisický (46. Lukáš), Vomáčka, Čelůstka, Zawada - Malíř, Hupka, Kubáň, Ceplák (43. Málek) - Joukl, Gavlák. Trenér: Kalivoda.
Olomouc: Reichl - Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Zahradníček, Cana, Houska (75. Ordoš), Plšek, Navrátil (87. Varadi) - Vašíček (62. Chorý). Trenér: Kalvoda.
Baník Sokolov - FK Varnsdorf 2:0 (1:0)
Branky: 14. a 58. z pen. Červenka. Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Pochylý. ŽK: Ouedraogo, Machek - Zieris, Schubert. ČK: 75. Schubert. Diváci: 840.
Sokolov: Belaň - Blažek, Hofmann, Vondráček, Hrubý - Čada, Ouedraogo - Machek, Dvořák II. (63. Vaněček), Pouček (73. Šamánek) - Červenka. Trenér: Šmejkal.
Varnsdorf: Porcal - Kouřil, Landovský (52. Urbánek), Zieris, Filip (61. Rudnickij) - Breite, Djurdevič (33. Schubert), Daníček, Tvaroha, Janoušek - Martan. Trenér: Frťala.
MFK Karviná - Fastav Zlín 2:1 (1:0)
Branky: 27. Urgela, 85. Trousil - 88. Kraut. Rozhodčí: Marek - Kotík, Vysloužil. ŽK: Skwarczek, Trousil - Železník, Živulič. Diváci: 824.
Karviná: Pindroch - Růžička, Trousil, Cverna, Eismann - Skwarczek (84. Kurušta), Vaněk - Juřena (73. Hatok), Budínský, Fiala - Urgela. Trenér: Weber.
Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík - Hájek - Holík (81. Malcharek), Živulič, Chmelo (61. Kurtin) - Železník, Poznar (78. Kraut). Trenér: Pulpit.
MFK Frýdek-Místek - Viktoria Žižkov 1:0 (1:0)
Branka: 3. Matúš. Rozhodčí: Houdek - Fišer, Vaňkát. ŽK: Matúš, Švrček, Vašenda - Hovorka. Diváci: 2123.
Frýdek: Mihalek - Uvíra, Žídek, Literák, Švrček - Talián, Mozol, Vašenda, Zapalač (73. Pribula) - Matúš (65. Soukup), Halaška (84. Coufal). Trenér: Goffa.
Žižkov: Holý - Dressler, Hovorka, Karafiát, Podzimek (76. Kučaba) - Bazal (56. Hejný), Podrazký, Opluštil, Súkenník, Folprecht - Voltr (80. Marek). Trenér: Trpišovský.
SFC Opava - MAS Táborsko 3:3 (2:1)
Branky: 6. Pospěch, 12. Ševčík, 51. Horka - 11. a 79. Džafič, 50. Ciku. Rozhodčí: Berka - Vlasjuk, Caletka. ŽK: Metelka, Mikula - Džafič, Traore, Javorek, Strnad. Diváci: 2241.
Opava: Květon - Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka - Metelka (69. Grussmann), Horka - Svatonský (77. Vavřík), Ševčík, Schaffartzik - Mrázek (80. Kuzmanovič). Trenér: Baránek.
Táborsko: Toma - Kotrba, Ciferský, Mráz, Divíšek (46. Presl) - Traore, Javorek, Džafič - Ciku (73. Přeučil), Tusjak - Musiol (53. Strnad). Trenér: Frňka.