Pardubice - Sokolov 0:3Sokolov vyhrál v Pardubicích a vede neúplnou tabulku druhé ligy

Sokolov vyhrál zásluhou povedeného druhého poločasu v 8. kole Fotbalové národní ligy v Pardubicích 3:0 a dělí se o vedení v tabulce s Vlašimí a Táborskem, které rovněž vyhrály. Na kontě mají o bod víc než dosud vedoucí Žižkov, který hraje doma s Opavou až v neděli.

Ilustrační foto.

V Pardubicích to dlouho vypadalo na bezgólovou remízu. V 59. minutě ale vystřelil Vondráček a jeho dalekonosný pokus tečoval jeden z beků do protipohybu brankáře Frydrycha. Druhou trefu Sokolova přidal po pěti minutách na trávníku střídající Vaněček a skóre uzavřel hlavou Hofmann. Pardubice utrpěly první prohru v nové sezóně Fotbalové národní ligy.

Táborsko přivítalo Třinec a mělo po celý zápas jasnou převahu, kterou ve dva góly zužitkoval kapitán Mráz. Trefil se i Traore. Hostům se povedlo dát alespoň čestný gól až v úplném závěru, kdy se ve skrumáži před brankou nejlépe orientoval Gavlák a zařídil konečný výsledek 3:1 pro Táborsko.

Ve Vlašimi se dostali do vedení jako první hosté z Karviné po gólu Urgely. Jenže další čtyři dobré šance Karviná nevyužila a doplatila na to. V 72. minutě srovnal bývalý hráč Sparty a Slavie a slovenský reprezentant Grajciar střelou z dálky. Sedm minut před koncem pak o výhře Vlašimi 2:1 rozhodl Jakubov.

Sigma vydřela výhru nad Mostem

Sigma Olomouc napravuje nevydařený vstup do sezóny a vyhrála potřetí za sebou. Hanáci doma otočili zápas s Mostem a zvítězili 3:2. Na první místo tabulky už ztrácejí jediný bod.

Most, který po odvolání trenéra nastoupil na lavičce s dosavadním asistentem Stanislavem Hofmannem, vedl gólem Mliky, ale chvíli nato po rohovém kopu srovnal Vašíček. Sigma sice měla další šance, ale do vedení šli znovu hosté, Kurtaj proměnil penaltu za hraní rukou ve vápně.

Olomouc znovu rychle odpověděla, když hezkou střelou vyrovnal Ordoš. A 13 minut před koncem domácí rozhodla z penalty za faul na Hálu, kterou zužitkoval Plšek. Most získal z posledních čtyř zápasů jediný bod.

8. kolo Fotbalové národní ligy:
FK Pardubice - Baník Sokolov 0:3 (0:0)
Branky: 59. Vondráček, 74. Vaněček, 90. Hofmann. Rozhodčí: Proske - Machálek, Antoníček. ŽK: Klátil, Kudrna - Vondráček, Belaň. Diváci: 726.
Pardubice: Frydrych - Kakrda, Vencl, Bederka, Vondra (76. Kim Te-won) - M. Hašek ml., Kudrna, Jeřábek, Fousek (61. Záviška) - Fusek, Klátil (61. Petráň). Trenér: M. Hašek st.
Sokolov: Belaň - Blažek, Hofmann, Vondráček, Hrubý - Čada, Ouedraogo - Machek, Dvořák II., Pouček (69. Vaněček) - Červenka (80. Šamánek). Trenér: Šmejkal.
Sigma Olomouc - Most 3:2 (1:1)
Branky: 33. Vašíček, 71. Ordoš, 77. Plšek z pen. - 27. Mlika, 68. Kurtaj z pen. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Fišer. ŽK: Hála, Vašiček, Cana, Rajnoch - Nguyen, Avdič. ČK: 87. Veselinovič (Most). Diváci: 2263.
Olomouc: Reichl - Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Zahradníček (72. Javůrek), Houska, Cana (58. Ordoš), Plšek, Navrátil - Vašíček (58. Chorý). Trenér: Kalvoda.
Most: Divkovič - Avdič, Nguyen, Běloušek, Santos (79. Petráček) - Řehák, Kurtaj (82. Jakovljevič), Schůt, Veselinovič - Mlika, Surynek (69. Jiří Procházka). Trenér: Hofmann.
Táborsko - Třinec 3:1 (1:0)
Branky: 13. a 69. Mráz, 58. Traore - 90. Gavlák. Rozhodčí: Kocourek - Černý, Melichar. ŽK: Kubáň, Málek (oba Třinec). Diváci: 403.
Táborsko: Toma - Mráz, Kotrba (16. Ciku), Divíšek, Ciferský - Tusjak, Sladký, Džafič, Javorek, Traore (84. Kočí) - Strnad (81. Přeučil). Trenér: Frňka.
Třinec: Bruk - Čelůstka, Hupka, Vomáčka, Zawada (72. Lisický), Kubáň - Matoušek, Ceplák (63. Málek), Malíř (63. Lukáš), Joukl - Gavlák. Trenér: Kalivoda.
Vlašim - Karviná 2:1 (0:1)
Branky: 72. Grajciar, 83. Jakubov - 6. Urgela. Rozhodčí: Jech - Zeman, Kříž. ŽK: Petrů, Starý, Janda - Cverna. Diváci: 485.
Vlašim: Fendrich - Petrů, Simerský, Štochl, Starý (46. Nový) - Janda, Grajciar, Hronek, Barák (62. Průcha), Čepelák (40. Putz) - Jakubov. Trenér: Petržela.
Karviná: Pindroch - Růžička, Janíček (90.+1 Puchel), Cverna, Eismann - Daníček, Vaněk (77. Jurdík) - Juřena (69. Fiala), Budínský, Zelený - Urgela. Trenér: Weber.
Zlín - Frýdek-Místek 1:1 (1:1)
Branky: 18. Železník - 34. vlastní Malý. Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Kotík. ŽK: Malý, Hájek, Benčík, Hubáček - Mihalek, Literák. Diváci: 1562.
Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík - Holík (79. Poznar), Hájek, Živulič - Železník, Kurtin (66. Malcharek), Kraut (56. Chmelo). Trenér: Pulpit.
Frýdek-Místek: Mihalek - Švrček, Uvíra, Literák, Žídek - Coufal - Talián (90. Silveira), Mozol, Pribula (81. Milunovič), Zapalač (65. Halaška) - Matůš. Trenér: Goffa.