Žižkov - Opava 2:0Žižkov porazil Opavu a udržel vedení v tabulce druhé ligy

Fotbalisté Žižkova porazili v 8. kole druhé ligy 2:0 Opavu a nadále vedou tabulku o dva body před Táborskem, Sokolovem a Vlašimí. Viktoria navíc i v pátém zápase udržela domácí neporazitelnost.

Žižkovský útočník Radek Voltr.

Žižkov, který pod vysílačem ještě neprohrál a body ztratil jen remízou s Pardubicemi, poslal v 17. minutě do vedení Folprecht z penalty nařízené za faul hostujícího Metelky na Voltra. Vítězství pak deset minut před koncem zpečetil Súkenník.

Nepovedenou sérii prodloužilo Znojmo, které ve Varnsdorfu prohrálo 1:4 a na výhru už čeká čtyři zápasy. Hosté sice ještě v prvním poločase snížili na rozdíl jediné branky, po přestávce ale Daníček s Breitem výhru severočeského týmu pojistili.

V souboji nejhorších celků tabulky uspěl poslední Kolín, který porazil předposlední Ústí nad Labem 1:0. Branku vstřelil v 76. minutě z přímého kopu Klapka, hosté naopak v předposlední minutě trefili z podobné pozice břevno. Kolín se na svého soupeře bodově dotáhl.

Od Mostu, který drží první nesestupovou 14. pozici, dělí Kolín i Ústí jeden bod. Na třináctý Třinec už však ztrácejí sedm bodů.

8. kolo Fotbalové národní ligy:
Viktoria Žižkov - Opava 2:0 (1:0)
Branky: 17. Folprecht z pen., 80. Súkenník. Rozhodčí: Lerch - Hájek, Hock. ŽK: Opluštil - Metelka, Horka. Diváci: 2121.
Žižkov: Holý - Dressler, Hovorka, Karafiát, Bartošák - Bazal (59. Reiter), Opluštil, Súkenník, Folprecht - Voltr (74. Podrazký), Marek (60. Hejný). Trenér: Trpišovský.
Opava: Hampel - Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka - Svatonský (78. Vavřík), Metelka, Horka, Grussmann (85. Machálek), Schaffartzik (69. Kuzmanovič) - Mrázek. Trenér: Baránek.
Varnsdorf - Znojmo 4:1 (2:1)
Branky: 13. Jurča, 23. Rudnickij, 50. Daníček, 69. Breite - 38. Ledecký. Rozhodčí: Adámková - Dobrovolný, Kožár. ŽK: Jurča, Tvaroha, Martan - Kovačič, Žondra, Hříbek, Buchta, Pokorný. Diváci: 1050.
Varnsdorf: Porcal - Zieris, Novotný, Kouřil - Breite, Janoušek, Daníček, Jurča (56. Filip), Tvaroha - Rudnickij (85. Polanský) - Martan (75. Djurdjevič). Trenér: Frťala.
Znojmo: Doleček - Pokorný, Buchta, Odehnal, Hříbek, Hudec (32. Ledecký) - Okleštěk, Kovačič (76. Hrazdílek), Helísek, Pázler - Žondra. Trenér: Machala.
Kolín - Ústí nad Labem 1:0 (0:0)
Branka: 76. Klapka. Rozhodčí: Julínek - Caletka, Kotalík. ŽK: Jurečka - Martykán, Šraga. Diváci: 340.
Kolín: Pechatý - Šimkovský, Petrášek, Janec, Jelínek - Jurečka (85. Pávek), Klapka, Hurka (56. Bláha), Svátek (75. Frimmel) - Biško, Macháček. Trenér: Veselý.
Ústí: R. Novák - Vraštil, Zukič, Vaněk, Pícha (82. Leibl) - Krátký, J. Peterka, Martykán (88. Jursa), Šraga - Smola, Veverka (63. Králík), Trenér: Němec.