Olomouc - Vlašim 6:0Olomouc nastřílela šest branek oslabené Vlašimi a je druhá

Fotbalisté Sigmy Olomouc v 9. kole druhé ligy rozstříleli doma 6:0 Vlašim, která od 21. minuty dohrávala bez vyloučeného brankáře Fendricha. Sigma je už na druhém místě tabulky se ztrátou jediného bodu na vedoucí Táborsko.

Sokolov prohrál 1:2 v Karviné a promarnil možnost bodově se dotáhnout na vedoucí Táborsko. Kolínský nováček získal bod za remízu 2:2 v Třinci a na poslední místo tabulky odsunul Ústí nad Labem.

Rozhodujícím okamžikem zápasu v Olomouci byla chyba vlašimského brankáře Fendricha, kterému vypadl míč a následně stáhl Navrátila, za což dostal červenou kartu a následoval pokutový kop, který proměnil Plšek. Náhradní brankář Rondzik pak po zbytek poločasu držel naděje hostů, jenže Sigma po změně stran spustila gólostroj v podobě čtyř branek během deseti minut. Trefili se Houska, Šindelář, Vepřek a skóre uzavřel dvěma zásahy Chorý.

Sokolov v Karviné díky Červenkovi vedl, domácí ale při premiéře v areálu Kovona skóre otočili. V poslední minutě prvního poločasu vyrovnali zásluhou Janíčka a krátce po přestávce přidal vítěznou druhou branku Budínský.

Třinec sice nad Kolínem dvakrát vedl, pokaždé se o to postaral Gavlák, hosté však vždy našli odpověď. Na konečných 2:2 srovnal deset minut před koncem Biško. Kolín tak bodoval potřetí za sebou a na patnáctém místě tabulky má před posledním Ústím náskok jednoho bodu.

9. kolo druhé fotbalové ligy:
Karviná - Sokolov 2:1 (1:1)
Branky: 45. Janíček, 47. Budínský - 27. Červenka. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Dobrovolný. ŽK: Urgela, Jurdík - Machek, Ouedraogo, Hofmann.
Karviná: Pindroch - Růžička, Cverna, Trousil, Eismann - Juřena (46. Jurdík), Budínský (85. Fiala), Daníček, Janíček, Zelený - Urgela (90. Skwarczek). Trenér: Weber
Sokolov: Belaň - Blažek, Vondráček, Hofmann, Dřížďal (64. Šamánek) - Čada, Ouedraogo - Machek (57. Vaněček), Dvořák II., Pouček - Červenka. Trenér: Šmejkal
Třinec - Kolín 2:2 (1:1)
Branky: 6. a 63. Gavlák - 8. Svátek z pen., 80. Biško. Rozhodčí: Bílek - Kříž, Machálek. ŽK: Vomáčka, Lisický - Bláha, Svátek, Klapka, Jurečka, Janec. Diváci: 507.
Třinec: Bruk - Zawada, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň (66. Lisický) - Malíř (87. Gomola), Málek, Hupka, Ceplák (87. Lukáš) - Gavlák, Joukl. Trenér: Kalivoda.
Kolín: Pechatý - Biško, Janec, Petrášek, Šimkovský - Macháček (59. Jukl), Klapka, Kučera - Svátek (66. Schön), Jurečka (72. Frimmel), Bláha. Trenér: Veselý.
Sigma Olomouc - Vlašim 6:0 (1:0)
Branky: 58. a 79. Chorý, 24. Plšek z pen., 48. Houska, 53. Šindelář, 55. Vepřek. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Kotalík. ŽK: Cana - Průcha. ČK: 21. Fendrich (Vlašim). Diváci: 2077.
Olomouc: Reichl - Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Zahradníček, Cana (46. Ordoš), Houska (67. Habusta), Navrátil - Plšek, Vašíček (57. Chorý). Trenér: Kalvoda.
Vlašim: Fendrich - Breda (23. Rondzik), Simerský, Štochl, Starý - Petrů (62. Radoš), Hronek - Janda, Grajciar (62. Barák), Průcha - Jakubov. Trenér: Petržela.
Frýdek-Místek - Varnsdorf 0:1 (0:0)
Branka: 79. Breite. Rozhodčí: Váňa - Kožár, Caleteka. ŽK: Zieris, Daníček, Filip, Porcal (všichni Varnsdorf). Diváci: 1854.
Frýdek-Místek: Mihálek - Uvíra, Žídek, Literák, Švrček - Talián, Mozol, Vašenda, Zapalač - Hykel (46. Halaška), Matúš. Trenér: Goffa.
Varnsdorf: Porcal - Zieris, Novotný (32. Filip), Kouřil - Breite, Janoušek, Daníček, Jurča (56. Schubert), Landovský - Rudnickij, Martan (64. Djurdevič). Trenér: Frťala.