Most - Žižkov 2:2Žižkov ve druhé lize remizoval v Mostě a je o skóre druhý

Most/Znojmo

Fotbalisté Žižkova ve druhé lize remizovali v Mostě 2:2 a přišli o vedení v tabulce. Viktoria je po 9. kole druhá o skóre za Táborskem. Znojmo neudrželo vedení se Zlínem a po gólu z nastavení hrálo také 2:2. Účastník minulé sezóny nejvyšší soutěže doma ani na čtvrtý pokus nezvítězil a celkově ve Fotbalové národní lize popáté za sebou ztratil body.

Most se proti favoritovi ujal vedení po čtvrthodině hry, kdy se prosadil dorážkou Kurtaj. Pražané odpověděli za dvanáct minut gólovou hlavičkou Voltra a domácí pak několikrát podržel brankář Divkovič.

Baník vstřelil druhou branku v 70. minutě díky umístěné ráně Mliky, ale Žižkov i podruhé vyrovnal. Čtyři minuty před koncem nejlepší střelec Viktorie Folprecht proměnil penaltu za faul Divkoviče na Súkenníka. Čtrnáctý Most ani v pátém domácím duelu nevyhrál.

Zlín začal výborně a v šesté minutě ho poslal do vedení Železník po chybě znojemské obrany. Kapitán hostů mohl za čtvrt hodiny přidat druhý zásah, ale tentokrát jeho rána škrtla tyčku.

Úvod druhé půle patřil Znojmu. Nejprve v 57. minutě hlavou vyrovnal Pázler a za devět minut ho napodobil rovněž hlavičkující Žondra. "Ševci" ale nakonec s prázdnou neodjeli: bod jim na poslední chvíli zajistil střídající Poznar, který ve druhé minutě nastavení opět skóroval hlavou.

9. kolo druhé fotbalové ligy:
Znojmo - Zlín 2:2 (0:1)
Branky: 57. Pázler, 66. Žondra - 6. Železník, 90.+2 Poznar. Rozhodčí: Ardeleánu - Mokrusch, Antoníček. ŽK: Ledecký, Buchta, Žondra - Hájek, Matějov, Hubáček. Diváci: 852.
Znojmo: Andrejko - Helísek (46. Ledecký), Hudec, Buchta, Odehnal - Kovačič, Okleštěk (90. Pokorný), Lacko - Stáňa, Žondra, Pázler (84. Hříbek). Trenér: Machala.
Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Hubáček, Jeleček - Matějov (58. Holík), Hájek, Živulič - Železník, Kurtin (75. Poznar), Malcharek (66. Kraut). Trenér: Pulpit.
Most - Žižkov 2:2 (1:1)
Branky: 15. Kurtaj, 70. Mlika - 27. Voltr, 86. Folprecht z pen. Rozhodčí: Kovařík - Zeman, Ratajová. ŽK: Řehák, Divkovič - Reiter, Voltr. Diváci: 441.
Most: Divkovič - Ba, Nguyen, Běloušek, Santos (78. Olejník) - Řehák, Kurtaj, Schůt, Jakovlevič (68. Jiří Procházka) - Petráček (58. Wermke), Mlika. Trenér: Hofmann.
Žižkov: Holý - Dressler, Bodeček (75. Šťastný), Hovorka, Bartošák - Bazal, Podrazký (71. Podzimek), Súkenník, Folprecht, Reiter (57. Marek) - Voltr. Trenér: Trpišovský.