Žižkov - Znojmo 0:2Žižkov ve druhé lize doma poprvé prohrál, tabulku vede Varnsdorf

Fotbalisté Žižkova podlehli Znojmu 0:2 a poprvé v této sezóně druhé ligy na svém hřišti nebodovali. Do čela tabulky se po neúplném desátém kole posunul Varnsdorf, který otočil domácí utkání s Karvinou a zvítězil 3:1.

Znojmo v Praze začalo výborně a v 6. minutě šlo do vedení díky Helískově povedené ráně do horního růžku. Viktoria v prvním poločase sahala po vyrovnání, ale Podrazký trefil z přímého kopu tyč a Voltr hlavou dvakrát minul.

Žižkov měl i po změně stran řadu možností, ale Bazal s Markem neuspěli a Voltr po rohu napálil podruhé v zápase tyč. Definitivní rozhodnutí tak přišlo v 79. minutě, kdy tvrdou ranou přidal druhý zásah Žondra. Znojmo ve Fotbalové národní lize ukončilo sérii pěti zápasů bez vítězství.

Karviná sice ve Varnsdorfu vedla už od 9. minuty po zásahu Urgely, ale druhá půle patřila domácím. Mezi 48. a 62. minutou otočili skóre Janoušek s Breitem. Varnsdorf pak přečkal snahu soupeře o vyrovnání a v poslední minutě Janoušek svým druhým gólem potvrdil třetí výhru po sobě. Severočeský tým vede tabulku o bod před Táborskem, které má utkání k dobru.

Opava vyhrála na hřišti předposledního Kolína 1:0 a utnula šňůru šesti zápasů bez vítězství. Slezané se v druhé lize dočkali tří bodů poprvé od poloviny srpna. Opavský triumf zařídil jedinou brankou ve 42. minutě Machálek.

10. kolo druhé fotbalové ligy:
Žižkov - Znojmo 0:2 (0:1)
Branky: 6. Helísek, 79. Žondra. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kubr. ŽK: Kovačič, Hříbek, Jonov (všichni Znojmo). Diváci: 1961.
Žižkov: Holý - Dressler, Šťastný, Bartošák, Hovorka (26. Opluštil) - Karafiát (69. Kučaba), Podrazký, Súkenník, Bazal - Voltr, Marek (78. Hejný). Trenér: Trpišovský.
Znojmo: Andrejko - Hříbek, Odehnal, Jonov, Helísek - Kovačič (63. Ledecký), Okleštěk, Lacko - Stáňa, Žondra, Pázler. Trenér: Machala.
Varnsdorf - Karviná 3:1 (0:1)
Branky: 48. a 90. Janoušek, 62. Breite - 9. Urgela. Rozhodčí: Hrubeš - Fišer, Kotalík. ŽK: Martan, Durdevič - Urgela. Diváci: 1151.
Varnsdorf: Porcal - Zieris, Novotný, Kouřil - Breite, Janoušek, Daníček (76. Filip), Tvaroha, Rudnickij - Martan (59. Jurča), Schubert (59. Durdevič). Trenér: Frťala.
Karviná: Pindroch - Cverna, Růžička, Eismann (67. Kurušta, 75. Juřena), Trousil - Janíček, Zelený, Daníček, Budínský - Urgela, Jurdík (59. Fiala). Trenér: Weber.
Kolín - Opava 0:1 (0:1)
Branka: 42. Machálek. Rozhodčí: Marek - Caletka, Ratajová. ŽK: Svátek (Kolín). Diváci: 460
Kolín: Pechatý - Šimkovský (61. Jurečka), Petrášek, Biško, Janec - Bláha, Klapka (78. Jukl), Kučera, Macháček, Jelínek - Svátek (46. Böhm). Trenér: Veselý.
Opava: Květoň - Pospěch, Dvorník, Mikula, Čelůstka - Vavřík (84. Svatonský), Horka, Schaffartzik, Metelka - Ševčík (88. Mrázek) - Machálek (90.+1 Grussmann). Trenér: Baránek.