Varnsdorf - Třinec 3:1Varnsdorf doma porazil Třinec a znovu vede druhou ligu

Fotbalisté Varnsdorfu porazili ve 12. kole druhé ligy Třinec 3:1 a po pátém vítězství za sebou vedou tabulku. Druhé Táborsko na Slovan ztrácí bod, ale má zápas k dobru. Žižkov zdolal předposlední Ústí nad Labem 1:0 a ukončili sérii tři utkání bez vítězství. Viktoria se posunula na čtvrté místo Fotbalové národní ligy.

Slávistický záložník Karel PIták (uprostřed) se snaží projít přes žižkovské hráče Rudolfa Reitera (vpravo) a Patrika Dresslera v utkání 3. kola Poháru FAČR. Archivní foto

Diváci ve Varnsdorfu viděli v úvodní dvacetiminutovce hned tři branky. Na gól Daníčka ze třetí minuty dokázal odpovědět třinecký Smetana, ale Kouřil vrátil vedení domácím, kteří ho už nepustili. Navíc v 56. minutě pojistil náskok třetím zásahem Jurča.

O dvacet minut později ještě uchránila hosty od dalšího inkasovaného gólu branková konstrukce po dorážce Daníčka. Třináctý Třinec tak prodloužil čekání na výhru na sedm utkání.

Žižkovský Súkenník trefil po dvaceti minutách tyčku, ale ve 34. minutě už po Folprechtově přihrávce poslal Žižkov do vedení. Pražané mohli náskok zvýraznit, ale ve druhém poločase se vyznamenal ústecký brankář Novák, který zneškodnil pokusy Bartošáka a Bazala. Ústí zůstává nejhorším venkovním celkem soutěže s jediným bodem na kontě.

Poslední Kolín doma neudržel vedení nad sedmou Vlašimí a prohrál 1:3. Nováček soutěže si připsal již devátou porážku v ročníku a na nesestupové pozice ztrácí tři body.

12. kolo Fotbalové národní ligy:
Žižkov - Ústí nad Labem 1:0 (1:0)
Branka: 32. Súkenník. Rozhodčí: Příhoda - Vysloužil, Kožár. ŽK: Opluštil, Bartošák, Podrazký - Smola, Králík, Martykán, Vraštil. Diváci: 1725.
Žižkov: Holý - Dressler, Karafiát, Šťastný, Bartošák (90. Marek) - Bazal, Súkenník, Folprecht (66. Podrazký), Opluštil, Hovorka - Voltr (90.+2 Podzimek). Trenér: Trpišovský.
Ústí: Novák - Vraštil, Pávek, Vaněk, Pícha - Zeman, Martykán (81. Kuč), Peterka, Leibl (76. Krátký) - Smola, Králík (71. Veverka). Trenér: Němec.
Varnsdorf - Třinec 3:1 (2:1)
Branky: 3. Daníček, 17. Kouřil, 56. Jurča - 14. Smetana. Rozhodčí: Berka - Pilný, Vankát. ŽK: Janoušek, Breite - Čelůstka, Smetana, Velner.
Vansdorf: Porcal - Zieris, Kouřil, Novotný - Breite, Janoušek, Daníček (86. Eliáš), Jurča (78. Schubert), Tvaroha, Rudnytskyy - Martan (68. Durdevič). Trenér: Frťala.
Třinec: Rohel - Velner, Kubáň, Čelůstka, Hupka, Vomáčka - Joukl, Matoušek, Kundrátek (46. Malíř), Ceplák (66. Málek) - Smetana (66. Dedič). Trenér: Kalivoda.
Kolín - Vlašim 1:3 (1:0)
Branky: 40. Macháček - 49. a 70. Matějka, 74. Barák. Rozhodčí: Jech - Peřina, Antoníček. ŽK: Schön, Klapka, Biško - Petrů, Putz, Radoš. Diváci: 350.
Kolín: Kubát - Šimkovský, Petrášek, Biško, Janec - Bláha, Macháček, Jelínek, Schön (50. Klapka) - Mujagič (62. M. Kučera), Svátek (73. Frimmel). Trenér: Veselý.
Vlašim: Fendrich - Petrů, Simerský, Štochl, Nový, Radoš - Putz (46. Veber) - Hronek (81. Starý), Grajciar (46. A. Kučera), Barák - Matějka. Trenér: Petržela.