Karviná - Olomouc 2:2Olomouc jen remizovala v Karviné, ale náskok v čele Národní ligy ještě navýšila

Fotbalisté Olomouce ve 14. kole druhé ligy na poslední chvíli zachránili remízu 2:2 v Karviné a poprvé po osmi zápasech ztratili body. Hanáci navíc ještě dnes mohli přijít o náskok na prvním místě tabulky, druhé Táborsko však šanci bodově se na lídra tabulky dotáhnout nevyužilo, protože prohrálo 2:3 ve Zlíně. Jeho ztráta na první místo ještě narostla.

Olomouc v Karviné od začátku tahala za kratší konec, pokaždé ale dokázala s domácími srovnat krok. Na Trousilovu branku ze třetí minuty odpověděl po půlhodině hry Houska a po Urgelově zásahu těsně před přestávkou zachránil vedoucímu celku soutěže bod Ordoš gólem z přímého kopu v 89. minutě.

Nabídnutou příležitost ale nedokázalo využít Táborsko, které sice po úvodní brance zlínského Chmela otočilo skóre díky trefám Džafiče z penalty a Strnada, v závěru ale dvakrát inkasovalo. V obou případech skóroval Železník, když nejprve v 74. minutě vyrovnal na 2:2 a dvě minuty před koncem strhnul výhru na stranu domácích.

Táborsko má na kontě 26 bodů a za první Olomoucí zaostává o tři body. V neděli navíc může Jihočechy ze třetího místa sesadit třetí Varnsdorf, který má k dobru zápas s Vlašimí. Na druhou příčku ztrácí dva body.

Možnost přiblížit se druhému místu promarnil Sokolov, který doma jen remizoval 1:1 s předposledním Ústím nad Labem. Západočeši přitom utkání rozehráli skvěle a od 5. minuty vedli díky Šamánkovi, který proměnil penaltu, nařízenou za faul na Vaněčka. Hosté ale po přestávce přidali a v 52. minutě tvrdou ranou z dálky vyrovnal Leibl.

Dvě černé série ukončily Pardubice díky výhře 1:0 nad Třincem. Východočeši po třech prohrách za sebou poprvé naplno bodovali a navíc utnuli čtyřzápasové čekání na vstřelenou branku. V 54. minutě se o to postaral Petráň.

14. kolo druhé fotbalové ligy:
Karviná - Sigma Olomouc 2:2 (2:1)
Branky: 3. Trousil, 42. Urgela - 29. Houska, 89. Ordoš. Rozhodčí: Ardeleánu - Nádvorník, Kubr. ŽK: Budínský, Trousil - Vepřek, Ordoš. Diváci: 953.
Karviná: Lipčák - Růžička, Trousil, Janíček, Eismann - Hatok (61. Vaněk), Daníček, Budínský, Skwarczek (70. Juřena), Zelený - Urgela (84. Kurušta). Trenér: Weber.
Olomouc: Reichl - Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Zahradníček (76. Varadi), Houska (61. Chorý), Cana, Plšek (46. Ordoš), Navrátil - Vašíček. Trenér: Kalvoda.
Pardubice - Třinec 1:0 (0:0)
Branka: 54. Petráň. Rozhodčí: Machálek - J. Paták, Antoníček. ŽK: Kakrda, Jeřábek, M. Hašek ml. - Motyčka, Ceplák. Diváci: 416.
Pardubice: Frydrych - V. Kakrda, Bederka (46. Fikejz), Vencl, Vondra - Záviška, Kudrna, Řezníček (76. Kopřiva), M. Hašek ml. - Jeřábek, Nečas (46. Petráň). Trenér: M. Hašek st.
Třinec: Rohel - Zawada, Vomáčka, Kubáň, Matoušek - Velner, Málek (52. Lukáš), Motyčka (77. Joukl), Hupka, Ceplák - Smetana (59. Dedič). Trenér: Kalivoda.
Sokolov - Ústí nad Labem 1:1 (1:0)
Branky: 5. Šamánek z pen. - 52. Leibl. Rozhodčí: Houdek - Hock, Melichar. ŽK: Machek - Šraga, Leibl, Králík. Diváci: 920.
Sokolov: Belaň - Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý - Čada, Machek - Vaněček (81. Dřížďal), Dvořák II., Pouček - Šamánek. Trenér: Šmejkal.
Ústí: Zacharda - Zeman, Pávek, Vaněk, Šraga - Kuč (88. Pavlata), Vraštil, Martykán, Jursa (82. Králík), Leibl (81. Novotný) - Smola. Trenér: Němec.
Frýdek-Místek - Most 0:0
Rozhodčí: Lerch - Kříž, Kožár. ŽK: Vašenda, Matúš, Talián (všichni Frýdek). Diváci: 1625.
Frýdek-Místek: Mihálek - Ilko, Švrček, Coufal, Silveira - Pribula (79. Hykel), Talián, Mozol (88. Halaška), Vašenda, Zapalač - Matúš. Trenér: Orel.
Most: Mandous - Maruna, Běloušek, Řehák - Wermke (70. Petráček), Schůt, Veselinovič (85. Surynek), Avdič, Kurtaj (64. Hoffmann) - Procházka, Mlika. Trenér: Jerat.
Zlín - Táborsko 3:2 (1:1)
Branky: 74. a 88. Železník, 16. Chmelo - 29. Džafič z pen., 54. Strnad. Rozhodčí: Pechanec - Kotík, Vaňkát. ŽK: Chmelo, Dostál, Pazdera, Hubáček - Ciferský, Sladký.
Zlín: Dostál - Pazdera (46. Jurič), Malý, Hubáček, Benčík - Višněvský (71. Holík), Živulič, Bartolomeu (61. Matějov) - Železník, Poznar, Chmelo. Trenér: Pulpit.
Táborsko: Toma - Divíšek, Hric, Ciferský, Sladký - Tusjak (82. Nešický), Traoré, Javorek, Šiml, Džafič - Strnad (71. Musiol). Trenér: Frňka.