Varnsdorf - Vlašim 2:0Žižkov potvrdil domácí formu a deklasoval poslední Kolín 4:0

Fotbalisté Varnsdorfu ve 14. kole druhé ligy porazili 2:0 Vlašim a na druhém místě vystřídali Táborsko. Severočeský tým v tabulce ztrácí dva body na vedoucí Olomouc.

Varnsdorf doma otevřel skóre pět minutou před pauzou po trefě Tvarohy a hned v první minutě druhého poločasu zvýšil Landovský. Svěřenci Zdena Frťaly napravili minulou porážku v Mostě a zvítězili v šestém z posledních sedmi utkání Fotbalové národní ligy.

Žižkov deklasoval poslední Kolín 4:0 a doma naplno bodoval v šestém z osmi utkání v sezóně. Viktoria je čtvrtá s pětibodovou ztrátou na vedoucí Olomouc. Kolínský nováček soutěže prohrál popáté za sebou a na nesestupové pozice mu chybí sedm bodů.

Žižkov se dostal do vedení ve 14. minutě zásluhou Marka. Ve 27. minutě Súkenník proměnil penaltu poté, co ho ve vápně fauloval kolínský Biško. Pražané dominovali i po změně stran a mezi 65. a 75. minutou přidali další dvě branky Karafiát a Folprecht, který je se sedmi góly nejlepším střelcem Žižkova.

Znojmo v prvním utkání v druhé lize pod novým trenérem Ludevítem Grmelou doma remizovalo 1:1 s Opavou. Slezany sice poslal do vedení ve 28. minutě Kuzmanovič, ale za domácí odpověděl v 54. minutě Jonov.

14. kolo druhé fotbalové ligy:
Žižkov - Kolín 4:0 (2:0)
Branky: 14. Marek, 27. Súkenník z pen., 65. Karafiát, 75. Folprecht. Rozhodčí: Jílek - Štěrba, Kotalík. ŽK: Opluštil, Hovorka - Petrášek. Diváci: 1271.
Žižkov: Holý - Dressler, Hovorka, Opluštil (90. Madej), Bartošák - Karafiát, Podrazký, Folprecht (81. Kučaba), Súkenník - Marek, Bazal (71. Voltr). Trenér: Trpišovský.
Kolín: Pechatý - Biško, Šimkovský, Petrášek, Janec - Jelínek, Hurka, Schön (55. Klapka), Böhm (61. Svátek) - Macháček, Bláha (31. Kabele). Trenér: Veselý.
Znojmo - Opava 1:1 (0:1)
Branky: 54. Jonov - 28. Kuzmanovič. Rozhodčí: Váňa - Zeman, Černý. ŽK: Buchta, Lacko, Hudec, Žondra, Jonov - Schaffartzik, Kuzmanovič. Diváci: 775.
Znojmo: Andrejko - Honz, Hudec, Jonov, Hříbek (72. Žondra) - Helísek, Buchta, Lacko, Okleštěk - Ledecký (75. Kovačič), Pázler. Trenér: Grmela.
Opava: Květon - Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka - Metelka - Ševčík, Grussmann (80. Svatonský), Schaffartzik - Machálek (73. Horka), Kuzmanovič (88. Mrázek). Trenér: Baránek.
Varnsdorf - Vlašim 2:0 (1:0)
Branky: 40. Tvaroha, 46. Landovský. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Arnošt. Bez ŽK.
Varnsdorf: Porcal - Zieris, Kouřil, Landovský - Breite, Janoušek, Daníček (81. Durdevič), Jurča (70. Schubert), Tvaroha, Rudnytskyy - Martan (88. Halbich). Trenér: Frťala.
Vlašim: Fendrich - Petrů, Simerský, Štochl, Radoš (69. Janda), Nový - Putz, Hronek - Kučera, Matějka (78. Vojta), Barák (87. Breda). Trenér: Petržela.