Ústí - Karviná 1:0Předposlední Ústí nad Labem porazilo v druhé lize Karvinou

Ústí nad Labem

Fotbalisté Ústí nad Labem porazili v předehrávce 15. kola druhé ligy Karvinou 1:0 a dotáhli se na rozdíl jediného bodu za čtrnáctý Most. Karviná se mohla posunout na třetí místo, po prohře však zůstala šestá.

První vážnější šanci měl domácí Zeman, kterého však soupeři zablokovali. Ve 22. minutě hlavičkoval po rohovém kopu na druhé straně Trousil a brankář Zacharda měl co dělat, aby míč vyrazil. Krátce před koncem poločasu mířil tentýž karvinský zadák těsně nad.

V 59. minutě se radovali domácí. Po nakrátko rozehraném přímém kopu odcentroval Peterka, Martykán hlavou míč prodloužil a Smola skóroval. Martykánova technická střela pak těsně minula roh Lipčákovy brány, na druhé straně dalekonosný pokus Zeleného vyboxoval Zacharda. Vyrovnat mohli hosté i v 69. minutě, ale střídající Jurdík poslal míč jen do boční sítě.

Fotbalová národní liga - 15. kolo:
Ústí nad Labem - Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 59. Smola. Rozhodčí: Orel - Hrabovský, Kotalík. ŽK: Leibl, Peterka, Pávek - Eismann. Diváci: 774.
Ústí nad Labem: Zacharda - Vraštil, Pávek, L. Vaněk, Šraga - J. Peterka - M. Zeman, Králík (60. Jursa), Martykán, Leibl (79. Kuč) - Smola. Trenér: Němec.
Karviná: Lipčák - Růžička, Janíček, Trousil, Eismann - Hatok (60. Jurdík), Skwarczek, Daníček, Zelený - R. Vaněk (69. Fiala) - Juřena. Trenér: Weber.