Rubriky:

Národní liga

Bývalý reprezentant Grygera bude mezinárodním manažerem Zlína

16. února 2015 12:44 - Zlín

Druholigový Fastav Zlín angažoval na nově vytvořené místo mezinárodního manažera bývalého fotbalového reprezentanta Zdeňka Grygeru. Své zkušenosti z působení v Ajaxu Amsterdam, Juventusu Turín, Fulhamu či ve Spartě Praha chce čtyřiatřicetiletý někdejší obránce předat hráčům, trenérům i vedení klubu.

 

Lukáš Brychta - Agentura Fotoservis

"Ve Zlíně jsem prožil většinu mládežnické kariéry a přes juniorku se dostal postupně až do dospělého fotbalu. Díky tomu mám ke klubu vřelý vztah, a proto jsem také přijal tuto nabídku," uvedl na dnešní tiskové konferenci Grygera, který přislíbil pomoc nejen v oblasti sportovní, ale také v marketingové.

"V Juventusu se mladí fotbalisté běžně potkávali v jednom komplexu s prvním týmem mužů. Mám konkrétní představu, jak výrazněji zapojit talentované hráče do určité struktury klubu a postupně je připravovat pro přechod do prvního týmu dospělých," řekl Grygera, který už od 17 let hrál druhou ligu. Své kontakty chce také využít ke stážím zlínských trenérů v Ajaxu a Juventusu.

Za reprezentaci Grygera odehrál 65 zápasů, rozloučil se s ní před necelými šesti lety. S fotbalem skončil po zdravotních problémech v roce 2012.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..