Varnsdorf - Kolín 3:1Varnsdorf vyhrál nad posledním Kolínem a drží druhé místo

Fotbalisté Varnsdorfu porazili ve druhé lize poslední Kolín 3:1 a i po 20. kole jim patří druhá postupová příčka. Za vedoucí Olomoucí, která má zápas k dobru, zaostávají o pět bodů. Před třetím Táborskem a čtvrtým Zlínem mají jednobodový náskok.

Varnsdorf měl od začátku navrch a převahu potvrdil góly Tvarohy a Jurči. V 81. minutě sice snížil Hýbl, první kolínská branka v jarní části soutěže však k bodům nevedla. O pět minut později si totiž hosté zásluhou Schuberta vzali dvoubrankový náskok zpět.

Mostu nebylo souzeno protrhnout jarní střeleckou nemohoucnost. Proti Táborsku přitom v prvním poločase kopal penaltu, ale Danoski poslal míč pouze do břevna. O výhře Táborska rozhodl v 52. minutě Presl a odsoudil domácí ke čtvrté porážce za sebou.

Most si tak opět zkomplikoval boj o udržení a na předposledním místě ztrácí na příčky zajišťující záchranu pět bodů. Hůř je na tom už jen šestnáctý Kolín, který je se ziskem sedmi bodů beznadějně poslední.

20. kolo druhé fotbalové ligy:
Varnsdorf - Kolín 3:1 (1:0)
Branky: 35. Tvaroha, 69. Jurča, 86. Schubert - 81. Hýbl. Rozhodčí: Lerch - Vaňkát, Ratajová. ŽK: Zbrožek, Breite - Čavoš, J. Eliáš. Diváci: 420.
Varnsdorf: Porcal - Zieris, Zbrožek, Tvaroha - Breite, Martan (58. Jurča), Norek, Daníček (73. Kotiš), Rudnytskyy, Janoušek - Durdevič (59. Schubert). Trenér: Frťala.
Kolín: Řehák - Biško, Hýbl, Kouřil, Ježdík - Skwarczek, Bláha (82. Procházka), J. Eliáš, Čavoš (57. Hurka) - Teplý, Veselý (78. Sodoma). Trenér: Bobek.
Znojmo - Třinec 2:0 (0:0)
Branky: 6. Ledecký, 90.+3 Pázler. Rozhodčí: Franěk - Melichar, Dobrovolný. ŽK: Helísek, Ledecký - Kubáň, Matoušek. Diváci: 535.
Znojmo: Ilizi - Cihlář, Dreksa, Helísek, Svozil - Odehnal, Njire (46. Stáňa), Okleštěk, Lacko, Lapeš (75. Žondra) - Ledecký (84. Pázler). Trenér: Grmela.
Třinec: Paleček - Kubáň, Vomáčka, Hloch, Matoušek (78. Smetana) - Tomeček, Motyčka, Hupka, Janoščin - Malcharek (78. Joukl), Dedič. Trenér: Kalivoda.
Most - Táborsko 0:1 (0:0)
Branka: 52. Presl. Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Kožár. ŽK: Kotlan - Traoré.
Most: Mandous - Řehák, Jan Procházka, Fall, Běloušek - Kotlan, Koukal, Wermke - Danoski (59. Koudelka), Kurtaj, Jiří Procházka. Trenér: Medynský.
Táborsko: Toma - Tusjak, Ciferský, Mráz, Sladký - Šiml - Javorek, Traoré (90. Hric), Džafič - Presl (84. Kočí), Strnad (69. Musiol). Trenér: Nečas.
Opava - Vlašim 2:1 (1:0)
Branky: 5. Jurečka, 56. Kuzmanovič - 76. Simerský. Rozhodčí: Nenadál - Pilný, Arnošt. ŽK: Hrabina, Mrázek - Janda. Diváci: 1747.
Opava: Vašek - Pospěch, Horka, Mikula, Hrabina - Habusta - Jurečka (84. Machálek), Janetzký (71. Mrázek), Jursa, Schaffartzik - Kuzmanović (90.+1 Dvorník). Trenér: Baránek.
Vlašim: Budínský - Breda, Štochl, Simerský, Nový - Vebr - Radoš (77. Jícha), Vopat, Veselý (46. Průcha), Brejcha - Matějka. Trenér: Petržela.