Zlín poprvé na jaře prohrál, Olomouc zvýšila náskok

Vedoucí tým druhé fotbalové ligy Sigma Olomouc klopýtl ve Vlašimi. O výhru přišel ve druhé minutě nastavení, kdy domácí Barák vyrovnal na 1:1. Přesto Hanáci zvýšili náskok v čele tabulky na sedm bodů, protože druhý Zlín po šesti jarních vítězstvích nečekaně prohrál doma se Znojmem 1:2. V neděli ho může přeskočit Varnsdorf.

Sigma se ve Vlašimi rychle ujala vedení, když Vašíček využil nedorozumění v domácí obraně. Svěřenci trenéra Petržely však měli několikrát blízko k vyrovnání a nakonec se po krásné Barákově střele dočkali. Oba týmy dohrávaly v deseti, po hodině hry uviděl červenou kartu olomoucký Rajnoch a vzápětí šel do kabiny i domácí Matějka.

Zlín doma se Znojmem zaspal začátek a brankář Dostál, který odchytal pět posledních zápasů s nulou, šel během deseti minut dvakrát pro míč do sítě po střelách Žondry a Ledeckého. Hned po přestávce zápas zdramatizoval Poznar a osm minut před koncem Holíkovi zabránilo ve vyrovnání břevno.

Táborsko se po nečekaném výpadku v Třinci vrátilo na vítěznou vlnu a zdolalo Ústí nad Labem 3:1. Největší podíl na tom měl bosenský kanonýr Džafič, který dal dvě branky a měl blízko k hattricku. Všechny branky padly už do přestávky.

Pardubice nezopakovaly podzimní výhru 5:0 v Opavě a se stejným soupeřem hrály doma bez branek. Hosté přišli v úvodu druhého poločasu o zraněného brankáře Vaška, ale náhradník Květon udržel čisté konto i při závěrečném tlaku domácích.

23. kolo druhé fotbalové ligy:
Pardubice - Opava 0:0
Rozhodčí: Adámková - Antoníček, Pochylý. ŽK: Fikejz, Pospíšil, Klátil - Metelka. Diváci: 839.
Pardubice: Frydrych - Pospíšil, Bederka, Kopřiva, Kakrda - Kim, Kudrna, Jeřábek, Fusek - Petráň (76. Klátil), Fikejz (46. Fousek). Trenér: Michal.
Opava: Vašek (57. Květon) - Pospěch, Dvorník, Mikula, Hrabina - Jurečka (70. Grussmann), Horka, Metelka, Schaffartzik - Mrázek, Kuzmanovič (84. Machálek). Trenér: Baránek.
Graffin Vlašim - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)
Branky: 90.+2 Barák - 9. Vašíček. Rozhodčí: Orel - Arnošt, Pilný. ŽK: Kučera, Matějka, Veselý, Vebr - Zahradníček. ČK: 61. Matějka - 61. Rajnoch. Diváci: 896.
Vlašim: Budínský - Petrů, Štochl, Simerský, Nový - Vebr - Radoš, Gebert (64. Jícha), Barák, Kučera (76. Veselý) - Matějka. Trenér: Petržela
Olomouc: Reichl - Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Zahradníček, Houska (64. Bystroň), Cana, Ordoš, Navrátil - Vašíček (72. Chorý). Trenér: Kalvoda.
Táborsko - Ústí nad Labem 3:1 (3:1)
Branky: 11. a 36. Džafič, 16. Presl - 25. Zeman. Rozhodčí: Váňa - Hájek, Kožár. ŽK: Musiol - Martykán, Smola, Leibl. Diváci: 436.
Táborsko: Toma - Hric, Mráz, Tusjak, Sladký - Traore (40. Nešický), Džafič, Presl (86. Kočí), Javorek, Šiml - Musiol (77. Strnad). Trenér: Nečas
Ústí: Zacharda - Vraštil, Zukič, Vaněk, Pícha (46. Šraga) - Zeman, Peterka, Martykán, Leibl (85. Novotný) - Melunovič (77. Veverka), Smola. Trenér: Němec
Fastav Zlín - 1. FC Znojmo 1:2 (0:2)
Branky: 49. Poznar - 8. Žondra, 10. Ledecký. Rozhodčí: Proske - Kotík, Peřina. ŽK. Hubáček, Hájek - Ilizi, Okleštěk. Diváci: 3264.
Zlín: Dostál - Pazdera (74. Kraut), Hájek, Hubáček, Matějov - Bartolomeu (81. Kurtin), Živulič, Holík, Kopečný (59. Chmelo) - Poznar, Železník. Trenér: Páník.
Znojmo: Ilizi - Hříbek, Dreksa, Svozil, Odehnal (90. Pázler)- Cihlář, Lacko, Okleštěk, Helísek (89. Njire) - Ledecký (78. Stáňa), Žondra. Trenér: Grmela.