Olomouc - Zlín 4:2Olomouc ve druhé lize porazila Zlín 4:2 a přiblížila se postupu

Fotbalisté vedoucí Olomouce ve 26. kole druhé ligy především díky hattricku Václava Vašíčka porazili Zlín 4:2 a přiblížili se návratu do nejvyšší soutěže. Mohou se ho dočkat už po příštím kole. Sigma vede tabulku o sedm bodů před druhým Varnsdorfem, který vyhrál v Třinci 4:1 zásluhou dalšího třígólového střelce Ladislava Martana. Zlín se propadl na třetí místo se ztrátou tří bodů na Varnsdorf.

Fotbalisté Olomouce se radují z gólu proti Zlínu.

Vašíček otevřel skóre hned z první útočné akce ve druhé minutě, ale o chvíli později gólově odpověděl Železník. Ve 48. minutě Vašíček vrátil Olomouci náskok a za další čtvrthodinu čtyřiadvacetiletý střelec zkompletoval hattrick. Železník sice v 76. minutě druhým zásahem snížil, ale Petr krátce před koncem pojistil triumf Sigmy čtvrtou brankou.

Třinec už v deváté minutě šel do vedení po trefě Malcharka, hosté z Varnsdorfu však ještě v prvním poločase skóre otočili. Ve 26. minutě Martan z penalty vyrovnal a mezi 40. a 42. minutou přidal ze hry další dvě branky. V závěru utkání zvýraznil vedení Varnsdorfu střídající Linka. Třináctý Třinec prohrál potřetí za sebou.

Sedmá Karviná remizovala bez branek na stadionu deváté Opavy a potřetí v řadě neinkasovala.

26. kolo druhé fotbalové ligy:
Třinec - Varnsdorf 1:4 (1:3)
Branky: 9. Malcharek - 26. z pen., 40. a 42. Martan, 87. Linka. Rozhodčí: Adámková - Antoníček, Dobrovolný. ŽK: Velner, Smetana, Tomeček - Norek. Diváci: 422.
Třinec: Paleček - Velner (71. Dedič), Čelůstka, Vomáčka, Matoušek - Tomeček, Hupka (82. Ceplák), Motyčka, Gajdošík (17. Joukl) - Malcharek, Smetana. Trenér: Kalivoda.
Varnsdorf: Porcal - Norek, Filip, Zieris, Tvaroha - Breite, Zbrožek, Janoušek (82. Linka), Landovský - Ďurděvič (67. Kvída), Martan (74. Jurča). Trenér: Frťala.
Sigma Olomouc - Zlín 4:2 (1:1)
Branky: 2., 48. a 63. Vašíček, 88. Petr - 6. a 76. Železník. Rozhodčí: Kovařík - Kříž, Kubr. ŽK: Vašíček, Cana - Pazdera. Diváci: 3480.
Olomouc: Reichl - Hála, Bystroň, Šindelář, Vepřek - Navrátil (84. Javůrek), Houska, Cana (68. Plšek), Ordoš, Petr - Vašíček (75. Zahradníček). Trenér: Kalvoda.
Zlín: Dostál - Pazdera, Hubáček, Hájek, Matějov (68. Benčík) - Kopečný (63. Chmelo), Živulič, Holík, Bartolomeu (83. Kraut) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.
Opava - Karviná 0:0
Rozhodčí: Julínek - Kordula, Paták. ŽK: Janíček (Karviná). Diváci: 1625.
Opava: Vašek - Pospěch (67. Hrabina), Mikula, Dvorník, Čelůstka - Habusta - Jurečka (46. Grussmann), Janetzký, Schaffartzik - Kuzmanovič, Mrázek (82. Machálek). Trenér: Baránek.
Karviná: Pindroch - Růžička, Kubista, Jovanovič, Eismann - Daníček, Janíček (77. Tarczal) - Hatok (53. Fiala), Juřena, Puchel - Urgela (70. Komenda). Trenér: Weber.