Ústí - Sokolov 4:3Ústí v závěru otočilo duel se Sokolovem díky hattricku Melunoviče

Fotbalisté Ústí nad Labem v 28. kole FNL zvítězili 4:3 nad Sokolovem, když zápas otočili v posledních pěti minutách. Zásluhu na tom měl bosenský útočník Alen Melunovič, který se postaral o tři branky.

Ústí vedlo po gólu Zemana, ale Sokolov dvakrát získal vedení na svou stranu. Nejprve se o to postarali Kosak s Přeučilem a po Melunovičově vyrovnání se v 68. minutě podruhé prosadil Přeučil.

Hosté si hlídali těsný náskok, jenže pět minut před koncem zahrál ve vápně rukou Dřížďal, byl vyloučen a Melunovič z penalty srovnal. Navíc krátce nato se útočník hostující z ligových Teplic prosadil potřetí a ukončil tak pětizápasovou ústeckou sérii bez vítězství.

Most překvapivě ukončil sérii 11 porážek v řadě, když doma porazil Frýdek-Místek 3:2. Hosté přitom vedli po gólu Mehremiče, ale po změně stran přišel nečekaný obrat. Mostu k němu pomohl vlastním gólem Literák, následně se prosadil Kurtaj a definitivně rozhodl Hanzlík po chybném výhozu brankáře Mihalka. Hykel už dokázal jen snížit. Na sestupu Mostu to však nic nemění.

Do ČFL jde také Kolín, který doma podlehl Žižkovu jasně 0:4. Pražané měli velkou převahu, kterou v úvodu využili Bazal a Voltr, jenž se prosadil efektními nůžkami. Po změně stran navíc přidal další dvě branky Súkenník.

28. kolo druhé fotbalové ligy:
Ústí nad Labem - Sokolov 4:3 (1:1)
Branky: 58., 87. z pen. a 89. Melunovič, 29. Zeman - 53. a 68. Přeučil, 40. Kosak. Rozhodčí: Lerch - Pospíšil, Ratajová. ŽK: Vaněk, Veverka, Seidl, Leibl, Martykán - Blažek, Šamánek. ČK: 85. Dřížďal (Sokolov). Diváci: 486.
Ústí: R. Novák - M. Zeman, Seidl, L. Vaněk, Pícha - Martykán - F. Novotný (59. Krátký), Pavlata (59. Králík), Veverka, Leibl - Melunovič. Trenér: Němec.
Sokolov: Belaň - J. Blažek, Hofmann, Vondráček, Dřížďal - Kosak, Machek, Vrtělka, Urma - V. Přeučil (76. Kratochvíl), Jakub Dvořák II (80. Šamánek). Trenér: Šmejkal.
Most - Frýdek-Místek 3:2 (0:1)
Branky: 60. vlastní Literák, 71. Kurtaj, 81. Hanzlík - 13. Mehremič, 90.+1 Hykel. Rozhodčí: Jech - Kotalík, Kožár. ŽK: Chábera, Veselinovič, Kurtaj - Hykel, Zapalač, Ilko.
Most: Mandous - Řehák (84. Koukal), Běloušek, Šural (46. Fall) - Jan Procházka - Hanzlík, Kurtaj, Veselinovič, Chábera - Jiří Procházka, Koudelka (49. Wermke). Trenér: Medynský.
Frýdek-Místek: Mihalek - Mehremič, Literák, Reintam, Švrček - Zapalač, Hykel, Talián, Ilko - Matůš (26. Staško), Jurišič (63. Vaněk). Trenér: Orel.
Kolín - Viktoria Žižkov 0:4 (0:2)
Branky: 58. a 66. Súkenník, 13. Bazal, 22. Voltr. Rozhodčí: Kocourek - Kříž, Štěrba. ŽK: Procházka, Ježdík - Bartošák, Bazal.
Kolín: Řehák - Biško (60. Veselý), Jelínek, Kouřil, Ježdík - Skwarczek, Hýbl, Eliáš, Čavoš, Procházka (60. Sodoma) - Teplý (83. Mehanovič). Trenér: Bobek.
Žižkov: Holý - Dressler, Šťastný, Hovorka, Bartošák - Bazal (64. Kučaba), Podrázký, Súkenník, Folprecht (82. Černý), Souček - Voltr (70. Karafiát). Trenér: Trpišovský.