Rubriky:

Národní liga

Nebyli jsme pod tlakem a sešli se tady vzácní hráči, tvrdí kouč Frťala o Varnsdorfu

25. května 2015 12:45 - Varnsdorf

Fotbalový trenér Zdenko Frťala se stal společně s hráči a pracovitým vedením klubu hrdinou Varnsdorfu. Přivedl tým ze Šluknovského výběžku ke konečnému druhému místu ve FNL, které znamená právo na postup do první Synot ligy.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Byl jste před zápasem předposledního kola druholigové soutěže s Olomoucí hodně nervózní? Přece jen vám stačila i remíza k potvrzení postupové pozice!

Lhal bych, kdybych neřekl, že nervozita k tomu patří. Ale o mně je známo, že emoce příliš neprojevuji. Spíš jsem se soustředil na to, abych hráčům podal správné pokyny. A kluci je splnili. Remíza 0:0 je pro nás skvělá.

Jak byste zhodnotil zápas dvou celků z prvních dvou příček tabulky?

Hlavně pro nás to byl nesmírně důležitý duel, Olomouc už měla jistotu. Možná, že pro lidi se nehrál špičkový fotbal, co se týče příležitostí a krásy, ale tentokrát účel světil prostředky.

Ještě před dvěma týdny to vypadalo, že si to o druhou příčku na dálku rozdáte se Zlínem. A teď před ním i Žižkovem máte luxusní šestibodový náskok. Čemu to přisuzujete?

Na nás nebyl vyvíjen žádný tlak. A to je něco jiného, než chodit do zápasu s tím, že musíte vyhrát, musíte bodovat a postoupit. V tom byla naše výhoda oproti Zlínu a tenhle faktor, že zůstáváme v klidu, asi také rozhodl.

Jak byste charakterizoval mužstvo Varnsdorfu?

Sešli se tady vzácní hráči, kteří v sobě našli to nejlepší, co v nich bylo. Dva až tři dny si budeme užívat euforii z toho, co se nám povedlo. A v neděli zakončíme sezónu v Ústí nad Labem.

Které gratulace vás nejvíc potěšily?

Samozřejmě od rodinných příslušníků. Hned po zápase s Olomoucí ale přišlo asi čtyřicet esemesek. Okruh lidí, kteří si na mě vzpomněli, byl široký. Včetně bývalých spoluhráčů a trenérů i současných trenérských kolegů.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..