Rubriky:

Národní liga

Melunovič nám hodně pomohl, ale potřebujeme zkušené posily, říká ústecký trenér Němec

1. června 2015 14:27 - Ústí nad Labem

Po podzimu byli fotbalisté FK Ústí nad Labem na předposlední příčce tabulky FNL, ale jaro všechno napravilo. Nečekaně brzy se Ústečtí odpoutali ze sestupového pásma a soutěž dohráli relativně v pohodě. „Ale pokud se chceme dál zlepšovat, čeká nás hodně práce,“ říká trenér Petr Němec, jenž by měl u mužstva pokračovat i v příští sezóně.

 

fkusti.cz

Sezónu jste zakončili doma prestižním severočeským derby s Varnsdorfem, který už přijel v roli druhého týmu tabulky s právem postupu do první ligy. Těší vás, že jste s favoritem odehráli rovnocennou partii?

Nejprve řeknu, že nám v sestavě chybělo sedm hráčů, kteří by jinak byli běžně na hřišti. A nastoupili jsme s dorosteneckou stoperskou dvojicí. Je proto povzbuzující, že jsme neinkasovali, i když nasazení dvou mladíků do středu obrany není vyřešením situace na tomto postu. Naše složení bylo hodně změněné, kdežto Varnsdorf i po oslavách svého postupu hrál ve stabilní sestavě a bylo znát, že u nich funguje souhra.

Jak hodnotíte dvanácté místo Ústí v tabulce?

Nejen, že jsme za sebou nechali týmy, které z druhé ligy sestupují, tedy Most a Kolín, ale předstihli jsme i Frýdek-Místek a Třinec. Takže s ohledem na to, že po podzimu jsme byli patnáctí, můžeme být nakonec spokojeni. Ale náš částečný posun nepřišel sám o sobě. Museli jsme si vybojovat potřebné body a hlavně zpočátku jara to nebylo snadné.

Co považujete za klíčové faktory jarního zlepšení?

Dobrým tahem v zimě bylo hostování útočníka Melunoviče z Teplic. I když zdaleka neodehrál všech čtrnáct zápasů, jelikož chyběl kvůli vyloučení a zranění, dal osm gólů. Vstřelil je navíc v důležitých zápasech, což nás uklidnilo.

V čem vidíte rezervy směrem k příští sezóně?

Jestliže chceme hrát v horní polovině tabulky, musíme kádr posílit o zkušenější hráče. Mládí je pěkné, ale nestačí jen bránit a čekat, že vyjde nějaká útočná akce. Mužstvo potřebuje lídra, který by vtiskl hře fotbalovou tvář a dokázal tým ve stěžejních momentech na hřišti usměrnit.

Jste připraven u týmu pokračovat?

Nevidím v tom ze své strany problém. Proč ne? Po dlouhých letech, co jsem byl v Polsku, trénuji doma a z Teplic, kde bydlím, to mám do Ústí blízko. Je to na domluvě, co se týče jednání. Věřím, že budeme k sobě navzájem vstřícní. Pokud jde o podmínky, v Ústí je díky výstavbě nové tribuny kvalitní zázemí, které tady předtím nebylo. Máme i možnosti pro rehabilitaci a to všechno dohromady beru jako plus pro snahu o progres ve výkonnosti mužstva.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..