Vyšehrad - Vlašim 2:1Vyšehrad s debutujícím Novotným porazil ve druhé lize Vlašim

Trenér Jiří Novotný prožil vítěznou premiéru na lavičce fotbalistů Vyšehradu. Bývalý obránce a kapitán Sparty dovedl pražského nováčka druhé ligy ve 2. kole k domácí výhře 2:1 nad Vlašimí.

Slavoj vstoupil do historicky první druholigové sezóny minulý týden jasnou porážkou 0:4 se Znojmem, v neděli si vedl mnohem lépe a ve 14. minutě ho poslal do vedení Smolák. Za čtvrt hodiny sice vyrovnal Hronek, ale Podrazký v 79. minutě rozhodl o premiérovém triumfu Vyšehradu. V závěru ještě dostal vlašimský Kučera červenou kartu za tvrdý faul.

Naopak druhý nováček Olomouc B ani podruhé nebodoval a po úvodním debaklu 1:5 od Třince na svém hřišti podlehl 0:2 Ústí nad Labem. Góly dali Smola a Králík.

Sokolov jako jediný ve Fotbalové národní lize zvítězil i podruhé, když zdolal Varnsdorf na jeho hřišti 1:0 a vede tabulku. Ve 14. minutě rozhodl záložník Takács, který v týdnu přišel na hostování z Teplic.

2. kolo druhé fotbalové ligy:
Slavoj Vyšehrad - Graffin Vlašim 2:1 (1:1)
Branky: 14. Smolák, 79. Podrazký - 27. Hronek. Rozhodčí: Dressler - Dobrovolný, Boček. ŽK: Smolák, Jindráček, Schön, Šimkovský - Matějka. ČK: 90. Kučera (Vlašim). Diváci: 721.
Vyšehrad: L. Krbeček - Schön (83. Šimkovský), Hendrych, Petrášek, Macháček - Kabele, Kučera, Podrazký, Smolák (67. Mysliveček) - Jindráček (87. Polanský), T. Krbeček. Trenér: Novotný.
Vlašim: Vorel - Nový, Štochl, Toml, Vondra - Vebr, Tarczal - Reiter (75. Brejcha), Hronek, Kučera - Jícha (61. Matějka). Trenér: Petržela.
Sigma Olomouc B - FK Ústí nad Labem 0:2 (0:1)
Branky: 36. Smola, 62. Králík. Rozhodčí: Adámková - Hock, Arnošt. ŽK: Chorý - Leibl, Vaněk. Diváci: 314.
Olomouc B: Reichl - Texl, Svozil, Štěrba, Jemelka - Hladík (76. Buchvaldek), P. Ševčík, Habusta (56. Rolinc), Kalvach, Falta (85. Schmidt) - Chorý. Trenér: Chromý.
Ústí: Zacharda - Zeman, Momčilo, Zukič, Šnirc - Peterka - Eliáš, Miskovič, Králík (86. Vaněk), Novotný (77. Leibl) - Smola (78. Hošek). Trenér: Němec.
FK Varnsdorf - Baník Sokolov 0:1 (0:1)
Branka: 14. Takács. Rozhodčí: Jech - Kotalík, Vitner. ŽK: Martan, Schubert - Machek. Diváci: 752.
Varnsdorf: Porcal - Geissler, Zieris, Zbrožek, Tvaroha, Filip - Juroška (62. Ďurděvič), Daníček (69. Ondráček), Rudnytskyy (66. Schubert) - Martan, Jurča. Trenér: Skuhravý.
Sokolov: Belaň - Urma, Vondráček, Kucalas - Machek, Takács, Vrtělka, Medveděv, Prošek (62. Jakub Dvořák I) - Pouček (72. Vaněček), Jiří Procházka (90.+2 Tůma). Trenér: Šmejkal.