Třinec - České Budějovice 0:1České Budějovice po sestupu poprvé vyhrály

Fotbalisté Českých Budějovic se dočkali prvního vítězství po pádu do druhé nejvyšší soutěže. Jihočeši po dvou remízách ve 3. kole Fotbalové národní ligy zvítězili na půdě Třince 1:0 a v neúplné tabulce poskočili na třetí místo. Ztrácejí čtyři body na vedoucí Sokolov, který porazil Frýdek-Místek 3:0.

O výhře Českých Budějovic rozhodl už po devíti minutách Michal Řezáč, jenž si naběhl na dlouhý Novákův nákop, prosmýkl se mezi obránci a prostřelil brankáře Palečka. V závěru Třinec dostal míč do hostující sítě, ale sudí odpískal hru rukou a gól neuznal.

Sokolov jako jediný vyhrál všechny tři zápasy a navíc ani jednou neinkasoval. Proti Frýdku-Místku otevřel v závěru prvního poločasu skóre hlavou Takács a pak se dvěma góly v rozmezí pěti minut v druhé půli prosadil střídající Jiří Procházka.

Dva body ztrácí na Sokolov Znojmo a Opava, která přestřílela Vlašim 3:2. Slezskému celku pomohla přesilovka po vyloučení hostujícího Tomla, kterou čtvrt hodiny před koncem po pěti minutách na trávníku využil střídající Mrázek.

Bez porážky zůstávají také Karviná a Táborsko. První jmenovaný tým zvítězil jasně 4:0 nad nováčkem z Vyšehradu, k čemuž nejvíce pomohl dvěma brankami Budínský. Táborsko se po dvou remízách dočkalo první výhry a doma udolalo Olomouc B 1:0. Džafič v úvodním dějství neproměnil penaltu, ale po změně stran rozhodl o vítězství favorita střídající Strnad.

3. kolo druhé fotbalové ligy:
Baník Sokolov - MFK Frýdek-Místek 3:0 (1:0)
Branky: 65. a 70. Procházka, 39. Takács. Rozhodčí: Kocourek - Melichar, Šimáček. ŽK: Vyskočil (Frýdek). Diváci: 843.
Sokolov: Belaň - Prošek, Vondráček, Kucalas, Urma - Vrtělka, Takács - Machek, Dvořák II. (80. Vaněček), Pouček (74. Kosak) - Manzia (54. Procházka). Trenér: Šmejkal.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Literák, Matúš, Mehremič - Uljaky, Talián, Ďuriška, Zapalač (15. Krčula, 71. Slaninka) - Bello (88. Ilko) - Vyskočil. Trenér: Radványi.
Fotbal Třinec - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)
Branka: 9. Řezáč. Rozhodčí: Váňa - Koval, Vitner. ŽK: Málek, Teplý, Vomáčka - Dvořák, Kalod, Lima, Řezáč, Křížek, Šimák. Diváci: 1012.
Třinec: Paleček - Velner, Vomáčka, Hloch, Knötig - Bedecs - Malcharek (64. Joukl), Málek (59. Ceplák), Mozol, Teplý (76. Černý) - Dedič. Trenér: Nečas.
Č. Budějovice: Křížek - Dvořák, Hric, Novák, Funda - Řezáč (84. Pešek), Hála, Šimák, Lima, Jurdík (54. Buchvaldek) - Kalod (70. Linhart). Trenér: Cipro.
SFC Opava - Graffin Vlašim 3:2 (2:1)
Branky: 30. Kuzmanovič, 34. Jurečka, 74. Mrázek - 26. Janda, 51. Hronek. Rozhodčí: Jech - Kotalík, Dobrovolný. ŽK: Jurečka, Schaffartzik - Hell, Hašek, Toml. ČK: 65. Toml. Diváci: 1651.
Opava: Vašek - Pospěch, Simerský, Dvorník, Čelůstka - Metelka (59. Žídek) - Jurečka (79. Grussmann), Janetzký (69. Mrázek), Schaffartzik - Jursa - Kuzmanovič. Trenér: Baránek.
Vlašim: Vorel - Nový, Štochl, Hell (46. Toml), Vondra - Tarczal (40. Vebr), Hašek (78. Brejcha) - Janda, Hronek, Průcha - Nečas. Trenér: Petržela.
OKD Karviná - Slavoj Vyšehrad 4:0 (2:0)
Branky: 26. z pen. a 84. Budínský, 43. Moravec, 87. Puchel. Rozhodčí: Adámková - Myška, Vlček. ŽK: Puchel - T. Krbeček, Kabele, Hendrych, Egert. ČK: 70. Hendrych. Diváci: 1025.
Karviná: Pindroch - Růžička, Dreksa, Jovanovič, Eismann (52. Puchel) - Sedlák - Sivrič (71. Lupčo), Moravec, Budínský, Zelený - Urgela (78. Juřena). Trenér: Weber.
Vyšehrad: Štěpanovský - Schön (74. Šimkovský), Hendrych, Petrášek (9. Egert), Macháček - Kabele (52. Mysliveček), Kučera, Podrazký, Smolák - Jindráček, T. Krbeček. Trenér: Novotný.
MAS Táborsko - Sigma Olomouc B 1:0 (0:0)
Branka: 69. Strnad. Rozhodčí: Dresler - Vysloužil, Kožár. ŽK: Ciferský, Traore - Hladík, Svozil, Kalvach. Diváci: 564.
Táborsko: Toma - Hovorka, Ciferský, Mráz, Hanzlík - Šiml - Džafič (57. Kočí), Nešický, Javorek, Ciku (66. Strnad) - Presl (39. Traore). Trenér: Frňka.
Olomouc B: Spurný - P. Ševčík, Svozil, Štěrba, Jemelka (52. Hýbl) - Hladík, Kalvach, Habusta (78. Richter), Moulis (68. Vichta), Falta - Rolinc. Trenér: Chromý.