Karviná - Opava 3:0Karviná se po výhře nad Opavou dostala do čela druhé ligy

Sokolov

Fotbalisté Karviné se po hladké výhře 3:0 nad Opavou dostali do čela druhé ligy o skóre před Sokolov, který neudržel s Českými Budějovicemi dvoubrankové vedení a remizoval 3:3. Třetí Znojmo ztrácí na vedoucí dvojici bod, ale má zápas pátého kola k dobru.

Ve Fotbalové národní lize neporaženou Karvinou poslal do vedení v 18. minutě patičkou Urgela. Po půlhodině hry zvýšil Budínský a tentýž domácí záložník ve druhém poločase další tvrdou střelou uzavřel skóre. Karviná počtvrté za sebou neinkasovala a po pěti kolech má skóre 10:1. Opava utrpěla premiérovou porážku v sezoně.

Sokolov v 56. minutě vedl už 3:1, když se trefili dvakrát Pouček a jednou Manzia. Jihočechům však zařídil bod obránce Hric, který čtvrt hodiny před koncem nejprve snížil a o čtyři minuty později vyrovnal. Oba týmy udržely v nové sezoně neporazitelnost, České Budějovice však už počtvrté remizovaly.

Také druhý dopolední duel mezi Třincem a Vyšehradem skončil výsledkem 3:3. Pražský nováček dvakrát vedl po gólech Blažka a Smoláka, za domácí odpověděli Malcharek z penalty a Dedič. Poprvé poslal Třinec do vedení v 83. minutě střídající Černý, ale kapitán Pražanů Kučera v předposlední minutě zařídil nováčkovi soutěže první venkovní bod v ročníku.

Pardubice se znovu nedočkaly prvního vítězství a na hřišti Táborska prohrály 1:2. Hostující Jeřábek sice ještě v první půli odpověděl na Preslův vedoucí zásah, ale o výhře svěřenců Petra Frňky rozhodl v 82. minutě stoper Sladký.

5. kolo druhé fotbalové liga:
Baník Sokolov - Dynamo České Budějovice 3:3 (2:1)
Branky: 33. a 56. Pouček, 43. Manzia - 75. a 79. Hric, 25. Kalod. Rozhodčí: Orel - Pilný, Arnošt. ŽK: Machek, Vondráček, Prošek - Dvořák, Novák, Wermke. Diváci: 1047.
Sokolov: Belaň - Prošek, Vondráček, Tůma, Urma - Vrtělka, Machek - Kosak (88. Dřížďal), Dvořák II., Pouček (76. Kratochvíl) - Manzia (81. Procházka). Trenér: Šmejkal.
Č. Budějovice: Křížek - Dvořák, Karafiát, Novák, Hric - Lima (73. Pasecký), Pešek, Šimák, Funda (46. Benát) - Jurdík (64. Wermke), Kalod. Trenér: Cipro.
Fotbal Třinec - Slavoj Vyšehrad 3:3 (0:1)
Branky: 63. Malcharek z pen., 74. Dedič, 83. Černý - 5. Blažek, 68. Smolák, 89. Kučera. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Myška. ŽK: Dedič - Egert, Smolák, Blažek. Diváci: 352.
Třinec: Paleček - Velner, Vomáčka, Hloch, Janoščín - Malcharek (71. Málek), Mozol (87. Motyčka), Salachna, Tomeček - Teplý (82. Černý), Dedič. Trenér: Nečas.
Vyšehrad: Štěpanovský - Šimkovský, Egert (64. Gregora), Petrášek, Šraga - Smolák (90. Matějka), T. Krbeček, Kučera, Macháček (76. Mysliveček) - Blažek, Jindráček. Trenér: Novotný.
MFK Karviná - SFC Opava 3:0 (2:0)
Branky: 31. a 73. Budínský, 18. Urgela. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Kožár. ŽK: Glaser - Jursa. Diváci: 1474.
Karviná: Pindroch - Růžička, Dreksa, Jovanovič, Eismann - Sedlák - Moravec, Budínský, Lupčo (62. Glaser), Juřena (71. Fiala) - Urgela (84. Kurušta). Trenér: Weber.
Opava: Vašek - Hrabina, Simerský, Dvorník, Čelůstka - Horka (46. Machálek), Žídek - Jurečka (46. Grussmann), Jursa (82. Svatonský), Schaffartzik - Kuzmanovič. Trenér: Baránek.
MAS Táborsko - FK Pardubice 2:1 (1:1)
Branky: 8. Presl, 82. Sladký - 35. Jeřábek. Rozhodčí: Marek - Hájek, Vysloužil. ŽK: Sladký, Džafič - Řezníček, Kopřiva.
Táborsko: Toma - Ciferský, Mráz, Sladký, Hanzlík - Šiml, Nešický, Ciku (73. Džafič), Presl, Javorek (46. Hovorka) - Strnad (62. Slepička). Trenér: Frňka.
Pardubice: Knobloch - Pospíšil, Kopřiva, Kakrda, Šejvl - Řezníček (83. Valenta), Kudrna, Jeřábek, Fousek (73. Kovář), Kim - Petráň. Trenér: Míchal.