Karviná - Třinec 1:0Fotbalisté Karviné a Sokolova ve druhé lize stále neprohráli

Fotbalisté Karviné a Sokolova nenašli ani v 8. kole druhé ligy přemožitele. Západočeši remizovali 2:2 v Opavě a dovolili slezskému konkurentovi, který si poradil v derby s Třincem 1:0, aby se na ně v čele tabulky bodové dotáhl. Oba celky mají na kontě shodně pět výher, tři remízy a 18 bodů.

O výhře Karviné rozhodl v 61. minutě Dreksa. Domácí tak ovládli všechna podzimní derby. Kromě Třince, který přišel o třízápasovou sérii bez porážky, totiž dokázali porazit Opavu i Frýdek-Místek.

Sokolov sice ztratil náskok v čele ligy, na hřišti Opavy ale byl rád za bod. Domácí poslala ve 29. minutě do vedení čerstvá posila Zbyněk Pospěch a druhou branku přidal po přestávce Žídek. Obrovskou šanci na 3:0 poté zahodil Grussmann a trest přišel v zápětí. V 73. minutě zaskočila Kratochvílova střela brankáře Vaška a za čtyři minuty po dalším zaváhání domácího gólmana vyrovnal Prošek.

První porážku v sezoně odvrátilo také Táborsko. Ve Frýdku-Místku sice prohrávalo po poločase 1:3, nakonec ale dokázalo srovnat na konečných 3:3 a na vedoucí dvojici ztrácí dva body. Naopak předposlední tým promarnil velkou šanci připsat si premiérové vítězství.

Na tříbodový zisk stále čeká i poslední Varnsdorf. Druhý celek minulé sezony neudržel vedení v Pardubicích, kde nakonec prohrál 1:2. Hosté drželi naději na body až do 82. minuty, kdy se prosadil Kakrda a připravil Severočechům třetí porážku za sebou.

8. kolo Národní fotbalové ligy:
Pardubice - Varnsdorf 2:1 (0:1)
Branky: 69. Řezníček, 82. V. Kakrda - 25. Zbrožek. Rozhodčí: Pechanec - Melichar, Šimáček. ŽK: Valenta, D. Pánek, Jeřábek - Juroška, Jurča, Daníček. Diváci: 728.
Pardubice: Frydrych - Šejvl, Vencl, Jeřábek, V. Kakrda - Kim Te-won (69. Fusek), Řezníček, Kudrna, Fousek (85. Kovář) - Valenta (37. D. Pánek), Petráň. Trenéři: Míchal a Krejčí.
Varnsdorf: Samoel - Geissler, Kvída, Filip, Tvaroha - Juroška, Zbrožek, Ďurděvič, Skwarczek (85. Halbich) - Jurča (67. Daníček), Schubert (78. Pajer). Trenér: Skuhravý.
Vlašim - Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Julínek - Caletka, Dobrovolný. ŽK: Tarczal, Toml - Pázler. Diváci: 472.
Vlašim: Vorel - Štochl, Breda, Toml, Nový - Vebr - Kučera (84. Janda), Tarczal, Hronek (87. Moravec), Průcha - Matějka (70. Jícha). Trenér: Petržela.
Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Nosek, Krmaš, Plašil (17. Mareš) - Vlkanova (70. Malinský), Janoušek, Súkeník (70. Trubač), Černý, Pázler - Vaněček. Trenéři: Frimmel a Pilný.
Frýdek-Místek - Táborsko 3:3 (3:1)
Branky: 24. a 40. Krišto, 44. Ižvolt - 17. Slepička, 49. Džafič, 74. Hanzlík z pen. Rozhodčí: Berka - Černý, Vlček. ŽK: Běloušek (Táborsko). Diváci: 590.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Talián, Mehremič, Ďuriška - Bello, Zapalač, Ižvolt (83. Hykel), Krišto - Stratil (66. Vašenda), Vyskočil. Trenér: Radványi.
Táborsko: Toma - Sladký, Běloušek, Cíferský, Hanzlík - Šiml (74. Strnad) - Džafič, Hovorka, Traoré (46. Presl), Ciku - Slepička (86. Kočí). Trenér: Frňka.
Karviná - Třinec 1:0 (0:0)
Branka: 61. Dreksa. Rozhočí: Hrubeš - Nádvorník, Fišer. ŽK: Juřena - Velner, Salachna. ČK: 83. Velner. Diváci: 1226.
Karviná: Pindroch - Eismann, Dreksa, Jovanovič, Růžička - Šisler, Sedlák - Moravec (89. Fiala), Budínský, Sivrič (81. Puchel) - Urgela (50. Juřena). Trenér: Weber.
Třinec: Paleček - Velner, Vomáčka, Hloch, Janoščín - Bedecs - Malcharek (76. Černý), Salachna (71. Málek), Mozol, Teplý (82. Joukl) - Dedič. Trenér: R. Nečas.
Opava - Sokolov 2:2 (1:0)
Opava: Vašek - Zdeněk Pospěch, Simerský, Dvorník, Čelůstka - Žídek - Schaffartzik, Grussmann (79. Jurečka), Jursa - Kuzmanovič, Zbyněk Pospěch (75. Mrázek). Trenér: Baránek.
Sokolov: Belaň - Vondráček, Prošek, Takács, Urma - Vrtělka, Kratochvíl - Kosak (89. Dřížďal), Dvořák I., Pouček (56. Machek) - Manzia (64. Procházka). Trenér: Šmejkal.