Sokolov - Karviná 1:1Šlágr kola přinesl dělbu bodů. Sokolov i Karviná nadále bez porážky

Souboj dosud neporažených celků přineslo 9. kolo fotbalové Národní ligy. Sokolov přivítal na svém stadiónu Karvinou, a i když již po čtyřech minutách vedl po brance Kratochvíla, nakonec si oba soupeři body dělí. Za Karvinou srovnal v 53. minutě Šisler. Dále tak oba celky zůstávají bez prohry. Díky lepšímu skóre je v čele tabulky Karviná. Třetí je Ústí nad Labem, které má o bod méně. Čtvrté je Znojmo, které hrálo v Pardubicích 1:1. Moravané však mají zápas k dobru.

Sokolov v taháku kola vedl od čtvrté minuty, kdy se trefil Kratochvíl. Karviná inkasovala teprve druhý gól v této druholigové sezóně, její neprůstřelnost se zastavila na 716 minutách. Brzy po přestávce ale srovnal Šisler a v závěru měl dokonce na kopačce obrat Urgela, který trefil tyč.

Znojmo zachránilo bod v Pardubicích v poslední minutě, kdy se chytrým lobem prosadil Nepožitek. Východočeši vedli od 30. minuty po brance Řezníčka, který proměnil zpětnou přihrávku od Fouska.

9. kolo druhé fotbalové ligy:
Baník Sokolov - MFK Karviná 1:1 (1:0)
Branky: 4. Kratochvíl - 53. Šisler. Rozhodčí: Lerch - Kříž, Vlček. ŽK: Procházka - Dreksa, Šisler. Diváci: 1220.
Sokolov: Belaň - Prošek, Vondráček, Takács, Urma - Vrtělka, Kratochvíl - Kosak, Dvořák II. (80. Dřížďal), Pouček (69. Machek) - Manzia (62. Procházka). Trenér: Šmejkal.
Karviná: Pindroch - Růžička, Dreksa, Jovanovič, Eismann - Šisler, Sedlák - Moravec (74. Fiala), Budínský, Sivrič (87. Puchel) - Juřena (46. Urgela). Trenér: Weber.
FK Pardubice - 1. SC Znojmo 1:1 (1:0)
Branky: 30. Řezníček - 90. Nepožitek. Rozhodčí: Adámková - Hájek, Černý. ŽK: Řezníček. Diváci: 675.
Pardubice: Frydrych - Pánek, Šejvl, Kopřiva (89. Vencl), Kakrda - Kim (73. Kovář), Kudrna, Řezníček, Jeřábek, Fousek (68. Fusek) - Petráň. Trenéři: Míchal a Krejčí.
Znojmo: Veselý - Mezlík, Cilhář, Odehnal, Helísek - Šumbera, Nepožitek, Okleštěk, Stáňa (80. Alaca) - Ledecký (56. Njire), Šamánek (65. Lapeš). Trenér: Uličný.
Olomouc B - Vyšehrad 0:0
Rozhodčí: Houdek - Kožár, Šimáček. ŽK: Ševčík - Petrášek, Blažek.
Olomouc B: Spurný - Texl, Šindelář, Štěrba, Jemelka - Zahradníček (89. Kalvach), Plšek, Cana (76. Habusta), Ševčík, Hladík - Chorý (63. Rolinc). Trenér: Chromý.
Vyšehrad: L. Krbeček - Petrášek, Kučera, Matějka (56. Šimkovský), Mysliveček (70. Šraga) - Smolák, Blažek, T. Krbeček, Amegbor (84. Gregora), Schön - Jindráček. Trenér: Novotný.
MAS Táborsko - SFC Opava 2:2 (0:2)
Branky: 65. Traore, 75. Ciku - 24. Zdeněk Pospěch, 45. Zbyněk Pospěch. Rozhodčí: Pechanec - Arnošt, Melichar. ŽK: Běloušek, Ciku, Slepička - Jursa, Vašek. Diváci: 583.
Táborsko: Toma - Běloušek (55. Kotrba), Ciferský, Sladký, Hanzlík - Hovorka (22. Traore), Šiml, Kočí, Nešický (46. Strnad), Ciku - Slepička. Trenér: Frňka.
Opava: Vašek - Zdeněk Pospěch, Simerský, Dvorník, Čelůstka - Žídek (86. Horka) - Grussmann (69. Jurečka), Jursa, Schaffartzik - Kuzmanovič, Zbyněk Pospěch (81. Machálek). Trenér: Baránek.