Baník Sokolov - Ústí nad Labem 1:1Fotbalisté Sokolova dál drží neporazitelnost ve druhé lize

Sokolov

Fotbalisté Ústí nad Labem ve 12. kole druhé ligy remizovali na hřišti třetího Sokolova 1:1 a udrželi druhé místo v neúplné tabulce. Domácí zůstali jediným neporaženým celkem v této sezoně Fotbalové národní ligy.

Obě branky padly až ve druhém poločase. Severočechy v 52. minutě poslal do vedení útočník Smola, který dostal míč mezi obránce a překonal gólmana Belaně. Bod Sokolovu zařídil deset minut před koncem kapitán Vrtělka, když s přehledem proměnil penaltu.

Svěřenci Daniela Šmejkala už počtvrté za sebou v soutěži remizovali a na Ústí dál ztrácejí dva body, ale mají zápas k dobru.

Čtvrtý Hradec Králové zvítězil 1:0 v Karviné a prodloužil šňůru bez porážky na šest zápasů. Nejtěsnější triumf zajistil Votrokům v závěru prvního poločasu po rohu kapitán Krmaš.

Vlašim si poradila s rezervou Sigmy

Druhou výhru v sezóně si připsala Vlašim, která na svém stadiónu porazila Olomouc B 3:1. Nováčka sice už ve třetí minutě poslal do vedení Šindelář, ale rychlou odpověď zařídil Průcha a ve druhé půli skórovali domácí Hronek a Janda. Béčko Sigmy venku nebodovalo v pátém z šesti utkání.

Druhý tým minulého ročníku Varnsdorf prohrál 0:1 v Opavě, znovu na hřišti soupeře nezvítězil a nepolepšil si ze třinácté pozice. Utkání rozhodl v 76. minutě tvrdou ranou Janetzký několik vteřin po svém příchodu na hřiště.

12. kolo Fotbalové národní ligy:
Baník Sokolov - FK Ústí nad Labem 1:1 (0:0)
Branky: 80. Vrtělka z pen. - 52. Smola. Rozhodčí: Královec - Kožár, Vitner. ŽK: Zukič (Ústí). Diváci: 880.
Sokolov: Belaň - Prošek, Vondráček, Takács, Urma - Vrtělka, Kratochvíl (66. Machek) - Kosak, Dvořák II., Pouček (90. Tůma) - Manzia (72. Procházka). Trenér: Šmejkal.
Ústí: Zacharda (60. Tvrdoň) - Zeman, Zukič, Vaněk, Šnirc - Peterka - Eliáš, Martykán, Miskovič, Novotný (86. Leibl) - Smola (72. Hošek). Trenér: Němec.
MFK Karviná - FC Hradec Králové 0:1 (0:1)
Branka: 44. Krmaš. Rozhodčí: Julínek - Paták, Dobrovolný. ŽK: Urgela - Vlkanova, Súkenník. Diváci: 1412.
Karviná: Pindroch - Růžička, Dreksa, Jovanovič, Eismann - Šisler, Sedlák (55. Sivrič) - Fiala (74. Puchel), Budínský, Moravec - Juřena (34. Urgela). Trenér: Weber.
Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Krmaš, Nosek, Plašil - Janoušek, Trubač (46. Schwarz) - Malinský (83. Malinský), Vlkanova (72. Javůrek), Súkenník - Pázler. Trenéři: Frimmel a Pilný.
Graffin Vlašim - Sigma Olomouc B 3:1 (1:1)
Branky: 7. Průcha, 74. Hronek, 90.+1 Janda - 3. Šindelář. Rozhodčí: Váňa - Arnošt, Koval. ŽK: Nový, Tarczal, Kučera - Habusta, Ševčík, Svozil. Diváci: 438.
Vlašim: Budinský - Breda, Štochl, Toml, Nový - Hronek, Tarczal - Kučera (72. Mihálik), Brejcha (88. Moravec), Průcha - Matějka (72. Janda). Trenér: Petržela.
Olomouc B: Spurný - Texl, Šindelář, Štěrba (62. Svozil), Jemelka - Hladík, Kalvach, Habusta, P. Ševčík (84. Hýbl), Falta - Malec (67. Rolinc). Trenér: Chromý.
Opava - Varnsdorf 1:0 (0:0)
Branka: 76. Janetzký. Rozhodčí: Adámková - Melichar, Myška. ŽK: Zbrožek, Tvaroha (oba Varnsdorf). Diváci: 1488.
Opava: Vašek - Zdeněk Pospěch, Simerský, Dvorník, Čelůstka - Žídek, Horka (75. Janetzký) - Machálek (46. Grussmann), Kuzmanovič, Jurečka - Zbyněk Pospěch (84. Mrázek). Trenér: Baránek.
Varnsdorf: Porcal - Tvaroh, Kodr, Filip, Norek - Martan, Daníček (69. Rudnytskyy), Zbrožek, Skwarczek (80. Juroška), Durděvič (83. Chukwuma) - Jurča. Trenér: Skuhravý.