Olomouc B - Sokolov 1:2Sokolov vyhrál v Olomouci a poskočil na druhé místo druhé ligy

Olomouc

Fotbalisté Sokolova ve 13. kole druhé ligy zvítězili na hřišti Olomouce B 2:1, po čtyřech remízách opět naplno bodovali a poskočili na druhé místo o pět bodů za Znojmo. Baník zůstává jediným neporaženým týmem ve Fotbalové národní lize. Hradec Králové doma deklasoval oslabený Třinec 5:0 a po třetí výhře za sebou bez inkasované branky už je třetí.

Sokolov poslal do vedení v 11. minutě Kosak, který po sólovém úniku přehodil brankáře Reichla. Druhý gól přidal v 57. minutě tvrdou ranou Kratochvíl. Za Olomouc už jenom v závěru snížil z penalty Kalvach. Nováček z Hané tak utrpěl osmou porážku v ročníku.

Hradec otevřel skóre už ve čtvrté minutě díky Černému. Třináct minut poté dostal třinecký Malcharek po souboji se Súkenníkem červenou kartu. Po změně stran "Votroci" využili přesilovku čtyřmi góly. Do 65. minuty se trefili Malinský, Vlkanova a dvakrát nejlepší střelec soutěže Pázler, který svou bilanci v sezoně zaokrouhlil na deset zásahů. Třinec po minulém debaklu v Táborsku (1:5) opět inkasoval pět branek.

Varnsdorf doma remizoval 2:2 s Vlašimí a propadl se na poslední pozici o skóre za Frýdek-Místek. Na vedoucí trefu hostujícího Hronka z 18. minuty odpověděl Rudnytskyy, Vlašimi sice krátce před pauzou vrátil náskok Kučera, ale střídající Durděvič čtvrt hodiny před koncem podruhé vyrovnal. Svěřenci Vlastimila Petržely v šestém venkovním duelu sezony získali první bod.

13. kolo druhé fotbalové ligy:
FK Varnsdorf - Graffin Vlašim 2:2 (1:2)
Branky: 30. Rudnytskyy, 74. Durděvič - 18. Hronek, 42. Kučera. Rozhodčí: Nenadál - Kubr, Vitner. ŽK: Tvaroha, Kvída - Hronek, Vebr. Diváci: 620.
Varnsdorf: Porcal - Geissler (88. Pajer), Filip, Kodr (46. Kvída), Zbrožek, Tvaroha - Schwarczek (58. Durděvič), Rudnytskyy - Martan, Daníček - Jurča. Trenér: Skuhravý.
Vlašim: Budinský - Breda, Štochl, Toml, Nový - Hronek (72. Brejcha), Vebr, Tarczal - Kučera (55. Janda), Průcha (83. Mihálik) - Matějka. Trenér: Petržela.
Sigma Olomouc B - Baník Sokolov 1:2 (0:1)
Branky: 80. Kalvach z pen - 11. Kosak, 57. Kratochvíl. Rozhodčí: Dresler - Černý, Vlček. ŽK: Kalvach, Štěrba - Kosak, Procházka. Diváci: 186.
Olomouc B: Reichl - Texl, Šindelář, Štěrba, Hýbl - Zahradníček, Habusta (88. O. Ševčík), Kalvach, P. Ševčík (61. Hladík), Falta - Halenár (75. Schmidt). Trenér: Chromý.
Sokolov: Beláň - Vondráček, Urma, Takács, Prošek - Vrtělka, Kratochvíl - Kosak, Dvořák II., Pouček (90. Machek) - Procházka. Trenér: Šmejkal.
FC Hradec Králové - Fotbal Třinec 5:0 (1:0)
Branky: 55. a 62. Pázler, 4. Černý, 49. Malinský, 65. Vlkanova. Rozhodčí: Pechanec - Myška, Šimáček. ŽK: Nosek - Samiec. ČK: 17. Malcharek (Třinec). Diváci: 1056.
Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Krmaš, Nosek, Plašil - Černý (80. Javůrek), Janoušek - Súkenník, Vlkanova (70. Schwarz), Malinský - Pázler (63. Zorvan). Trenéři: Frimmel a Pilný.
Třinec: Paleček - Velner, Čelůstka, Vomáčka, Hloch (79. Salachna), Knötig - Malcharek, Samiec (46. Joukl), Bedecs, Mozol - Teplý (59. Dedič). Trenér: Nečas.