Karviná - Znojmo 3:0Lídr druhé ligy Znojmo zakončil podzim vysokou porážkou

Fotbalisté vedoucího celku druhé ligy Znojma v sobotním 16. kole prohráli 0:3 v Karviné a v posledním utkání podzimu zaznamenali teprve druhou porážku v sezoně. Jejich zaváhání využil druhý Sokolov a díky výhře 3:0 nad posledním Varnsdorfem snížil náskok lídra tabulky na čtyři body. Karviná je o další bod zpět třetí.

Znojmo přijelo do Karviné se sérií osmi utkání bez porážky, během které navíc jen dvakrát remizovalo. Jenže už v 11. minutě prohrávalo po brance Šislera a ještě před přestávkou se prosadili i Glaser s Jovanovičem. Ve druhém poločase navíc poslední naději hostům sebralo vyloučení Šumbery a Znojmo tak prohrálo poprvé od konce září.

Sokolovu zajistil výhru třemi góly konžský útočník Manzia. Poprvé se prosadil po rohu v 25. minutě, druhý zásah přidal hlavou chvíli před přestávkou a hattrick završil v 48. minutě. Postaral se tak o to, že domácí zakončili podzimní část soutěže bez porážky s bilancí sedmi výher a osmi remíz.

Třinec proti Pardubicím nastoupil poprvé pod vedením generálního manažera Karla Kuly a Martina Zbončáka, kteří dočasně nahradili odvolaného trenéra Radima Nečase. Ani oni však nedokázali ukončit sérii bez vítězství, která se tak natáhla na osm zápasů. Slezané během ní získali pouhé dva body.

Jedinou branku dal po hodině hry Kim Te-won, který tak navázal na vítězný gól z úterního pohárového osmifinále proti vedoucímu celku první ligy Spartě.

16. kolo Fotbalové národní ligy:
Třinec - Pardubice 0:1 (0:0)
Branka: 62. Kim Te-won. Rozhodčí: Machálek - Antoníček, Caletka. ŽK: Ceplák, Janoščín - Šejvl, Jeřábek. Diváci: 311.
Třinec: Paleček - Velner, Čelůstka, Hloch, Janoščín - Bedecs - Joukl (74. Latocha), Mozol (67. Málek), Ceplák (67. Salachna), Teplý - Dedič. Trenéři: Kula a Zbončák.
Pardubice: Knobloch - Šejvl, Pospíšil, Vencl, Kakrda - Kim Te-won (88. Kovář), Řezníček, Jeřábek, Kudrna, Fousek - Petráň (63. Kayamba). Trenér: Míchal.
Sokolov - Varnsdorf 3:0 (2:0)
Branky: 25., 39. a 48. Manzia. Rozhodčí: Jech - Koval, Kotalík. ŽK: Geissler, Tvaroha (oba Varnsdorf).
Sokolov: Belaň - Prošek, Vondráček, Takács, Urma - Vrtělka, Kratochvíl - Kosak, Dvořák II. (79. Machek), Pouček (63. Dřížďal) - Manzia (83. Procházka). Trenér: Šmejkal.
Varnsdorf: Porcal - Geissler, Kvída, Kodr, Tvaroha - Durdevič, Zbrožek, Skwarczek (46. Pajer, 77. Halbich), Rudnytskyy (61. Ondráček) - Martan, Jurča. Trenér: Skuhravý.
Ústí nad Labem - Olomouc B 2:1 (2:1)
Branky: 17. Hyčka, 34. Králík - 39. Varadi. Rozhodčí: Nenadál - Ratajová, Ubias. ŽK: Martykán, Vaněk, Peterka, Miskovič - Hýbl, Rajnoch, Varadi, Navrátil, Ševčík. Diváci: 985.
Ústí: Tvrdoň - Zeman, Zukič, Vaněk, Šnirc - Martykán - Hyčka, Králík (63. Peterka), Miskovič (82. Veverka), Novotný (69. Leibl) - Smola. Trenér: Němec.
Olomouc B: Spurný - Texl, Ševčík, Rajnoch, Jemelka - Hýbl (72. Hladík), Richter (82. Habusta), Kalvach, Zahradníček - Varadi, Navrátil. Trenér: Chromý.
Karviná - Znojmo 3:0 (3:0)
Karviná: Pindroch - Růžička, Dreksa, Jovanovič, Eismann - Sivrič (79. Byrtus), Šisler, Glaser (74. Fiala), Budínský, Sedlák - Urgela (86. Duda). Trenér: Weber.
Znojmo: Veselý - Helísek, Mezlík, Odehnal, Cihlář - Šumbera, Serenkov (82. Šamánek), Okleštěk, Stáňa (54. Njire) - Žondra, Ledecký. Trenér: Uličný.
Vlašim - Vyšehrad 3:0 (1:0)
Branky: 6. Tarczal, 77. Nový z pen., 82. Jícha. Rozhodčí: Houdek - Vlasjuk, Pochylý. ŽK: Kučera (Vlašim). Diváci: 505.
Vlašim: Budínský - Breda, Toml, Štochl, Nový - Vebr, Tarczal - Kučera (76. Janda), Hronek (46. Hašek), Průcha - Matějka (46. Jícha). Trenér: Petržela.
Vyšehrad: Štěpanovský - Polanský (73. Blažek), Novotný, Krbeček, Petrášek - Čeremisin (66. Junek), Gregora, Mysliveček, Matějka - Madej (85. Rodina), Egert. Trenér: Novotný.
Opava - České Budějovice 2:2 (1:0)
Branky: 25. Simerský, 75. Kuzmanovič - 79. Jurdík, 87. Hájovský. Rozhodčí: Kocourek - Fišer, Myška. ŽK: Žídek - Benát, Hájovský, Wermke. Diváci: 1419.
Opava: Květon - Zd. Pospěch, Simerský, Dvorník, Hrabina - Horka (87. Jursa), Žídek - Grussmann (71. Jurečka), Kuzmanovič (87. Mrázek), Schaffartzik - Zb. Pospěch. Trenér: Baránek.
Č. Budějovice: Křížek - Karafiát, Novák, Hájovský, Vaněk - Wermke (90. Bálek), Benát, Řezáč (90. Hric), Pešek - Linhart (73. Funda), Jurdík. Trenéři: Horejš a Švantner.