Rubriky:

Národní liga

Bosenský útočník Mehanovič: Varnsdorf patří v tabulce výš

10. února 2016 14:10 - Varnsdorf

Zajímavou posilu představili v zimní přípravě fotbalisté druholigového týmu FK Varnsdorf. Je jí bosenský útočník Mirzad Mehanovič, který naposledy působil ve slovenském prvoligovém klubu Šport Podbrezová. V Česku ale už dříve strávil čtyři roky, když patřil do širšího kádru Mladé Boleslavi.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jak se ohlížíte za podzimní sezónou na Slovensku? Vstřelil jste tři góly, což je solidní bilance.

Poznal jsem tamní první ligu v dresu Podbrezové. Zpočátku tým vedl trenér Zdenko Frťala, ale měli jsme smůlu. Neuhráli jsme dobré výsledky, i když hra byla slušná. Pak pana Frťalu po devátém kole odvolali a nyní je v Jablonci. V Podbrezové byli i stoper Pimpara z Liberce a Melunovič, co hrál předtím v Ústí nad Labem.

Hovoříte skvěle česky. Kde jste se to naučil?

Během angažmá v Mladé Boleslavi. Byl jsem tam docela dlouho. Připsal jsem si šest prvoligových startů, vedli mě trenéři Miroslav Koubek, Ladislav Minář i Karel Jarolím. Trénoval jsem s áčkem a hrával většinou za béčko nebo juniorku. A taky jsem stihl půl roku v tehdy druholigovém Kolíně.

Takže znáte své bosenské krajany či další hráče z Balkánu působící v českém fotbale?

Jistě. Ščuka, Mešanoviče, Crnkiče, Miljana Vukadinoviče, Kukece, Dimitrovského a řadu dalších. Jedním z lídrů Teplic je Ljevakovič, v lize se dlouho pohybují i Mahmutovič a Čajič.

Pojďme zpět k Varnsdorfu. Co o mužstvu víte?

Přezimovalo na posledním místě ve druhé lize. Ale slyšel jsem od Daniela Geisslera, s nímž jsem byl dříve v Boleslavi a který už působil ve Varnsdorfu na podzim, že tak špatně nehráli. Určitě patří výš. Momentálně máme nějaké zraněné hráče. Příprava bude ještě dlouhá a věřím, že v kompletním složení se budeme zlepšovat.

Můžete srovnat města, v nichž absolvujete probíhající sezónu?

Obě jsou menší, ale šestnáctitisícový Varnsdorf je ještě o dost větší, než čtyřtisícová Podbrezová.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..