Znojmo - Sokolov 2:1Znojmo otočilo zápas se Sokolovem a přiblížilo se postupu

Fotbalisté Znojma udělali důležitý krok k postupu do nejvyšší soutěže. Lídr druhé ligy otočil dnešní zápas 21. kola se čtvrtým Sokolovem a po vítězství 2:1 vede neúplnou tabulku už o čtyři body před druhou Karvinou, která v pátek remizovala 4:4 v Českých Budějovicích.

Šlágr kola mezi dvěma uchazeči o postup začal lépe Sokolov. V první šanci ještě zachránilo domácí po chybě brankáře břevno, ale ve 40. minutě už hosté vedli po povedené Kratochvílově střele z hranice vápna. Znojmo ale mezi 65. a 70. minutou obrátilo stav. Po patičce od spoluhráče srovnal hlavou důrazný Ledecký a poté propadl centr z přímého kopu od Oklešťka nečekaně až do sokolovské sítě.

Ústí nad Labem počtvrté za sebou remizovalo, tentokrát 1:1 v Pardubicích, a ani v pátém jarním utkání se nedočkalo výhry. Domácí vedli od 59. minuty po Řezníčkově trefě, za dvě minuty srovnal Veverka.

Na posledním místě tabulky zůstal nováček z Vyšehradu, který doma prohrál 2:3 s Táborskem. Hostující celek díky třem gólům z úvodního poločasu slavil první výhru od 17. října a vysokého vítězství 5:1 nad Třincem.

21. kolo druhé fotbalové ligy:
Pardubice - Ústí nad Labem 1:1 (0:0)
Branky: 59. Řezníček - 61. Veverka. Rozhodčí: Ardeleánu - Vitner, Kotalík. ŽK: Šejvl - Křapka, Peterka, Králík, Eliáš. Diváci: 659.
Pardubice: Frydrych - Šejvl, Vencl, Pospíšil, Kakrda - Kim Te-won (57. Niang), Kudrna (80. Klátil), Řezníček, Fusek - Jeřábek, Kovář (73. Petráň). Trenér: Míchal.
Ústí: Zacharda - Křapka, Zukič, Vaněk, Zeman - Eliáš (89. Bourenane), Veverka (75. Miskovič), Peterka, Králík, Leibl (80. Procházka) - Smola. Trenér: Němec.
Vyšehrad - Táborsko 2:3 (1:3)
Branky: 30. Soldát, 55. Vyhnal - 7. Nešický, 41. Ciku, 44. Hanzlík. Rozhodčí: Adámková - Kříž, Peřina. ŽK: Strnad - Ciku, Nešický, Toma. Diváci: 588.
Vyšehrad: Štěpanovský - Prosek, Matějka (81. Šindelář), Soldát, Tusjak - Drobílek, Volešák, Smolák (46. Strnad), Mareš - Vyhnal, Madej (71. Mysliveček). Trenér: Novotný.
Táborsko: Toma - Sladký, Běloušek, Mráz (56. Valenta), Hanzlík - Džafič (84. Linhart), Pilík, Kučera, Nešický, Ciku - Froněk (32. Kočí). Trenér: Frňka.
Znojmo - Sokolov 2:1 (0:1)
Branky: 65. Ledecký, 69. Okleštěk - 40. Kratochvíl. Rozhodčí: Machálek - Antoníček, Arnošt. ŽK: Nepožitek, Stáňa (oba Znojmo). Diváci: 1127.
Znojmo: Doleček - Mezlík, Cihlář, Pokorný, Helísek - Okleštěk, Šumbera (46. Stáňa), Nepožitek - Ledecký (87. Svozil), Žondra, Šamánek. Trenér: Kučera.
Sokolov: Belaň - Kopečný, Vondráček, Jablonský, Urma - Vrtělka, Kratochvíl - Kosak, Dvořák II. (84. Mejdr), Pouček (76. Machek) - Přeučil (78. Procházka). Trenér: Šmejkal.
Vlašim - Třinec 2:1 (1:0)
Branky: 27. Frizoni, 64. Janda - 54. Málek. Rozhodčí: Dresler - Pochylý, Myška. ŽK: Vondra - Janoščín, Velner. Diváci: 555.
Vlašim: Vorel - Nový, Štochl, Pimpara, Vondra - Janda, Kulhánek, Tarczal, Frizoni (52. Průcha) - Jícha (89. Hejný), Hadaščok (68. Nečas). Trenér: Hašek.
Třinec: Paleček - Velner, Bedecs, Čelůstka, Janoščín - Motyčka, Salachna, Tomovič (72. Malcharek), Málek (78. Szotkowski), Ceplák (60. Joukl) - Dedič. Trenér: Kula.
Frýdek-Místek - Olomouc B 2:1 (1:0)
Branky: 23. Švrček, 75. Hošek - 90. Habusta. Rozhodčí: Marek - Melichar, Kožár. ŽK: Švrček, Stratil, Hošek (všichni Frýdek-Místek). ČK: 80. Jemelka (Olomouc). Diváci: 1536.
Frýdek-Místek: Mihálek - Byrtus, Literák, Klabník, Švrček - Ujlaky (89. Mensah), Skwarczek, Krišto, Hošek - Stratil (70. Ďuriška), Ižvolt (85. Krčula). Trenér: Radványi.
Olomouc B: Reichl - Štěrba, Rajnoch, Jemelka, Hýbl - Kalvach, Buchvaldek (83. Texl), Habusta, Zahradníček (69. Moulis) - A. Ševčík (76. Hladík), Yunis. Trenér: Chromý.