Sokolov - Opava 1:1Sokolov remizoval s Opavou a na čelo ztrácí

Sokolov

Fotbalisté Sokolova na svém stadiónu jen remizovali v rámci 22. kola s Opavou 1:1 a výrazně si zkomplikovali situaci v boji o postup do nejvyšší soutěže. Hosté vyrovnali minutu před koncem. Druhá Karviná ve slezském derby na hřišti Třince zaznamenala stejný výsledek a rovněž ztratila body v boji o postup.

V Sokolově museli fanoušci čekat na gól do 82. minuty. Do té doby domácí, kteří měli tlak, trefovali jen konstrukci branky, což se povedlo Přeučilovi a Poučkovi. Pak však centr zužitkoval stoper Jablonský a poslal Baník do vedení.

Těsná náskok Sokolov v závěru neudržel. Pouček zahrál v pokutovém území rukou a Schaffartzik z penalty zařídil dělbu bodů. Pro Sokolov to byla už pátá ztráta za sebou.

V Třinci naopak padaly góly v úvodu utkání. Už v deváté minutě poslal domácí do vedení hlavou Dedič, jenže chvíli nato hosté předvedli podobnou akci a estonský reprezentant Puri vyrovnal. Oba celky pak měly ještě několik šancí, které nevyužily.

Karviná remizovala podruhé za sebou a dala šanci třetímu Hradci Králové, aby se v neděli posunul na postupové příčky.

22. kolo druhé fotbalové ligy:
Sokolov - Opava 1:1 (0:0)
Branky: 82. Jablonský - 89. Schaffartzik z pen. Rozhodčí: Franěk - Kožár, Vitner. ŽK: Přeučil, Machek (oba Sokolov). Diváci: 940.
Sokolov: Dvořák I. - Kopečný, Vondráček, Jablonský, Urma - Vrtělka, Kratochvíl (15. Machek) - Medveděv, Dvořák II. (85. Kucalas), Pouček - Přeučil (65. Procházka). Trenér: Šmejkal.
Opava: Vašek - Pospěch, Simerský, Dvorník (83. Mozol), Hrabina - Grussmann (78. Jurečka), Žídek, Jursa, Schaffartzik - Mrázek, Přichystal (90+1. Janetzký). Trenér: Baránek.
Třinec - Karviná 1:1 (1:1)
Branky: 9. Dedič - 17. Puri. Rozhodčí: Zelinka - Peřina, Antoníček. ŽK: Velner, Malcharek (oba Třinec). Diváci: 656.
Třinec: Paleček - Velner, Čelůstka, Bedecs, Janošík - Salachna, Motyčka - Malcharek, Málek (70. Szotkowski), Tomovič (64. Joukl) - Dedič (76. Ceplák). Trenér: Kula.
Karviná: Pindroch - Janečka, Dreksa, Hošek, Eismann - Sedlák - Puri (68. Fiala), Panák, Budínský, Puchel - Urgela (77. Juřena). Trenér: Weber.
Táborsko - Frýdek-Místek 0:1 (0:0)
Táborsko: Toma - Juroška, Cíferský, Sladký, Hanzlík - Kočí (76. Froněk), Běloušek, Kučera (79. Dordič), Ciku - Džafič, Pilík (56. Linhart). Trenér: Frňka.
Frýdek-Místek: Mihálek - Byrtus, Literák, Klabník, Švrček - Ďuriška, Krišto, Skwarczek, Ižvolt (70. Krčula), Ujlaky (90. Ilko) - Hošek (88. Slaninka). Trenér: Radványi.
Ústí nad Labem - České Budějovice 0:3 (0:1)
Branky: 56. a 66. Kalod, 16. Čavoš. Rozhodčí: O. Lerch - Melichar, Myška. Bez ŽK. Diváci: 884.
Ústí: Zacharda - Zeman, Zukič, L. Vaněk, Šnirc - Eliáš (70. Výborný), Křapka, Králík (74. Bourenane), Leibl - Veverka (46. Miskovič), Smola. Trenér: Němec.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Novák, Funda, Hájovský - Pešek, Čavoš, Mareš (85. Kadula), Benát - Šimák (89. Jurdík) - Kalod (76. Ujec). Trenér: J. Lerch.