Varnsdorf - Znojmo 0:6Znojmo po drtivé výhře ve Varnsdorfu ztrácí bod na vedoucí Hradec

Varnsdorf

Fotbalisté Znojma ve 24. kole druhé ligy deklasovali oslabený Varnsdorf na jeho hřišti 6:0 a z druhého místa tabulky ztrácejí bod na vedoucí Hradec Králové. "Votroci" však mají o jedno odehrané utkání méně.

Znojmo začalo lépe a v 18. minutě šlo do vedení zásluhou Oklešťka. Varnsdorfu po půlhodině hry situaci ještě víc zkomplikoval Zbrožek, který byl vyloučen po dvou žlutých kartách. Hosté museli v první půli dvakrát nuceně střídat a jejich útočník Ledecký těsně před pauzou neproměnil penaltu.

Po změně stran ale už Znojmo v početní výhodě dominovalo a domácím nasázelo dalších pět gólů. Postupně brankáře Porcala překonali Žondra, Pokorný, Šamánek, Helísek a Stáňa. Jihomoravský tým vyhrál třetí z posledních čtyři zápasů ve Fotbalové národní lize.

24. kolo druhé fotbalové ligy:
FK Varnsdorf - 1. SC Znojmo 0:6 (0:1)
Branky: 18. Okleštěk, 56. Žondra, 65. Pokorný, 81. Šamánek, 84. Helísek, 85. Stáňa. Rozhodčí: Paták - Hrabovský, Kožár. ŽK: Zbrožek, Neuberg - Weber, Okleštěk, Ledecký. ČK: 30. Zbrožek. Diváci: 623.
Varnsdorf: Porcal - Jakovlev, Zieris, Neuberg, Zbrožek, Tvaroha - Knejzlík - Martan (67. Daníček), Rudnytskyy, Djurdjevič (68. Houser) - Schubert (81. Halbich). Trenér: Veselý.
Znojmo: Doleček (33. Veselý) - Mezlík, Pokorný, Cihlář (16. Odehnal), Helísek, Svozil - Okleštěk, Weber - Žondra, Ledecký (76. Stáňa), Šamánek. Trenér: Kučera.
Sigma Olomouc B - Dynamo České Budějovice 0:0
Rozhodčí: Dresler - Boček, Šimáček. ŽK: Kalvach (Olomouc). Diváci: 123.
Olomouc: Spurný - Texl, O. Ševčík, Jemelka, Hýbl - Hladík (62. Chorý), Richter (72. Vichta), Kalvach, Plšek, Buchvaldek - A. Ševčík (79. Moulis). Trenér: Chromý.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Novák, Hájovský, Funda - Benát, Čavoš - Pešek (22. Vaněk), Šimák (84. Jurdík), Wermke (57. Kadula) - Kalod. Trenér: Lerch.